Sari la conținut

ambielaj mz es


oanceamihai46
 Share

Postări Recomandate

chiar nu are nimeni un ambielaj bun?unde se poate repara in BUC.PL,BV?CU cu multumiri anticipate!

Ambielaj nou sau bun nu prea se mai gasesc, mai sigur repara-l pe cel care il ai.Consulta un catalog de rulmenti si la capitolul Rulmenti radiali cu ace identifica rulmentul la care inelul interior cu sau fara prelucrare intra pe bolt iar cel exterior se poate fixa in biela.treaba asta nu merge acasa, ai nevoie de un strungar care pricepe cum e cu cotele si cu centratul la montaj.daca bucsa din capul bielei s-a uzat se poate face alta din Bz sau Am si dupa montare se alezeaza cu un alezor cilindric pina cind se roteste usor boltul ocare trebuie sa fie rigid cu umerii pistonului. Altfel am vazut tot pe net niste baieti de pe la Oradea daca nu ma insel care se ofereau sa reconditioneze tot felul de ambielaje imi pare rau dar nu mai imi amintesc unde si parca erau simsonari. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu are nimeni un ambielaj bun?unde se poate repara in BUC.PL,BV?CU cu multumiri anticipate!

sal...eu am recondidionat ambielaju la mz la cluj am fost foarte multumit de lucrare si calitate mi au pus alt kit de biela domni de acolo se ocupa numai de asa ceva fac si alezari,apropo reconditionarea ambielajului ma costat250roni dar merita daca te interesaza uite un nr de tel 0745469883(sebastian) incearca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde mai exact in cluj?

ceva interprindere?

sal...este un atelier particular cred, eu am vorbit cu omul la tel apoi am trimis ambielajul prin curier rapid si bani si la vro citeva zile am primit ambielajul tot prin curier si este OK..nu cred ca in viata asta sal mai distruga cineva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fac ei boltul? sau depreseaza si monteaza chitul biela cu bolt "(cumparat nou ) ,si preseaza si centreaza?

am sa sun eu maine sa vad ce si cum

am 3 ambielaje de reconditionat

sal...la mine au schimbat si bolul adica tot kitul de biela ei comanda piesele din germanica, cind asosit ambielajul inapoi m iau pus in cutie si vechea biela si boltu aveau uzuri urite dar dale telefon ca iti ecsplica cum sta treaba..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal...la mine au schimbat si bolul adica tot kitul de biela ei comanda piesele din germanica, cind asosit ambielajul inapoi m iau pus in cutie si vechea biela si boltu aveau uzuri urite dar dale telefon ca iti ecsplica cum sta treaba..
am sunat la nr.indicat si-mi spune ca-i nealocat,mai aveti si alt nr?

Mesaj completat

fac ei boltul? sau depreseaza si monteaza chitul biela cu bolt "(cumparat nou ) ,si preseaza si centreaza?

am sa sun eu maine sa vad ce si cum

am 3 ambielaje de reconditionat

a-ti mai aflat ceva in leg. cu rep. ambielajului?

Mesaj completat

fac ei boltul? sau depreseaza si monteaza chitul biela cu bolt "(cumparat nou ) ,si preseaza si centreaza?

am sa sun eu maine sa vad ce si cum

am 3 ambielaje de reconditionat

a-ti mai aflat ceva in leg. cu rep. ambielajului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat la nr.indicat si-mi spune ca-i nealocat,mai aveti si alt nr?

Mesaj completat

 

a-ti mai aflat ceva in leg. cu rep. ambielajului?

Mesaj completat

 

a-ti mai aflat ceva in leg. cu rep. ambielajului?

sal..am mai gasit un nr de tel al lor 0745690997.mai insistati ca ei mai pleaca din tara..

Mesaj completat

sal..am mai gasit un nr de tel al lor 0745890997mai insistati ca ei mai pleaca din tara..

asta este nr ma scuzati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...