Sari la conținut

Viteza Ucide


cristinel009
 Share

Postări Recomandate

:angryfire: Nu va mai tot plangeti de nu-stiu-care membrii care au condus cu nu-stiu-ce viteza warp.Aia este problema lor....amintesc celor care au raspuns pe acest topic si celui care l-a facut ca aici discutam despre felul in care "viteza ucide"(desi la modul indirect) si despre impresionantul numar de motociclisti care au decedat in saptamanile astea.Daca vreti sa criticati/laudati pe cineva care a avut un accident nasol si era sa moara,faceti un topic doar pe tema asta,pentru ca am observat ca foarte multi useri citesc acest topic care teoretic ar trebui sa dezbata total alte probleme, nu "foloseste cratima" si alte chestii...btw NO OFFENSE pentru cei care se considera insultati de remarca mea!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca am observat ca foarte multi useri citesc acest topic care teoretic ar trebui sa dezbata total alte probleme, nu "foloseste cratima" si alte chestii...btw NO OFFENSE pentru cei care se considera insultati de remarca mea!

 

si ce vrei frate daca intra toti pustii de 15 ani care "nu stie sa scrie bine romaneste" si se lauda ca au condus numai sportive fara carnet. SI TOT EI ZIC: vai ce de accidente!!!

 

Le propun sa se duca la culcare ca ... ei strica forumul.

 

Nu mai zic de cei 50% care nu au condus niciodata motoare dar combat niste probleme pe aici de te doare mintea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce vrei frate daca intra toti pustii de 15 ani care "nu stie sa scrie bine romaneste" si se lauda ca au condus numai sportive fara carnet. SI TOT EI ZIC: vai ce de accidente!!!

 

Le propun sa se duca la culcare ca ... ei strica forumul.

 

Nu mai zic de cei 50% care nu au condus niciodata motoare dar combat niste probleme pe aici de te doare mintea!

 

CUM ZICI TU DOMNULE GRAMATICA SI NU MAI FA PE ALTI DE 15 ANI

OK

daca nu iti place nu citi

Editat de cristinel009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate faza cu 180km/h nu o cred nici mort .... doar pielea zgariata ??? :angryfire: pe mine cand m-a lovit ala si m-a tarat aproape 2 m nu m-a tarat cu viteza :angryfire: max 2km/h si nu mai am piele pe genunchi si glezna. Hai sa fim seriosi nu ai cum sa cazi la o asemenea viteza si doar sa iti raschetezi pielea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate faza cu 180km/h nu o cred nici mort .... doar pielea zgariata ??? :angryfire: pe mine cand m-a lovit ala si m-a tarat aproape 2 m nu m-a tarat cu viteza :angryfire: max 2km/h si nu mai am piele pe genunchi si glezna. Hai sa fim seriosi nu ai cum sa cazi la o asemenea viteza si doar sa iti raschetezi pielea

 

eu ma refeream la viteza pana nu frana dupa care am cazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar nu pot sa ma abin sa nu comentez:

 

Esti o clona a lui bullterieri? ca scrii la fel de bine ca si el. FOLOSESTE CRATIMA. E limba romana doar! De ce pocesti textul?

 

Ai postat in 2 ore peste tot numai tampenii. Nu mai zic ca absolut toate contin greseli gramaticale.

 

 

Lasa-l ca nu merita! Cred ca are nevoie mai intai de explicatii in ceea ce priveste cuvantul "cratima".

 

si ce vrei frate daca intra toti pustii de 15 ani care "nu stie sa scrie bine romaneste" si se lauda ca au condus numai sportive fara carnet. SI TOT EI ZIC: vai ce de accidente!!!

 

Le propun sa se duca la culcare ca ... ei strica forumul.

 

Nu mai zic de cei 50% care nu au condus niciodata motoare dar combat niste probleme pe aici de te doare mintea!

 

Sunt intru totul de acord. Multi dintere userii mai vechi de la care chiar puteai culege un sfat nu mai activeaza, tocmai din acest motiv. Pacat! ;)

 

frate faza cu 180km/h nu o cred nici mort .... doar pielea zgariata ??? :angryfire: pe mine cand m-a lovit ala si m-a tarat aproape 2 m nu m-a tarat cu viteza :angryfire: max 2km/h si nu mai am piele pe genunchi si glezna. Hai sa fim seriosi nu ai cum sa cazi la o asemenea viteza si doar sa iti raschetezi pielea

 

Ba da se poate.... Tipul era conectat la un play station, ii dadea in goarna cu 180, incepe franarea, cade de pe scaun si se juleste :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi dintere userii mai vechi de la care chiar puteai culege un sfat nu mai activeaza, tocmai din acest motiv. Pacat! :angryfire:

 

Asa este! A iesit o ciorba comunala forumul acesta.

 

1. daca scrii ceva serios, intra toti sa isi dea cu parerea (evident, fara cunostiinta de cauza)

 

2. daca un scuterist greseste si ii zici ceva, iti sar toti pustanii cu scuter in cap

 

3. daca scrii la caterinca iti iei _ue de la cei care nu au inteles gluma

 

4. daca corectezi pe cineva iti iei la _ue la greu: cum dom'ne de mi-am permis sa il critic?

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degaba cautati scuze. ca din cauza vitezei, ca din cauza inconstientei, ca din cauza nisipului, ca din cauza ploi sau a ninsorii, ca....etc. Moartea cand vine, vine si gata, din pacate nu avem ce face.

 

Personal cunosc cateva persoane care conduc haotic, cu viteza excesiva, in orice conditii si pe orice tip de carosabil. Exemple putem gasi chiar si pe acest forum. Persoane care au avut accidente, si cand spun accidente nu ma refer la 2-3 accidente, si tot timpul au scapat cu viata, ba chiar numai cu cateva zgarieturi. In continuare merg in acelasi stil.

 

Am vazut accidente cu masini chiar si cu motoare care se deplasau cu viteza redusa, accidente soldate cu morti, chiar foarte multi.

 

NU VITEZA UCIDE. Personal pot spune ca din cauza vitezei am scapat din niste faze destul de urate, si chiar pot sustine ca daca nu aveam viteza nu puteam sa mai tastez la ora aceasta. Iar persoanele care sustin ca viteza ucide sunt persoane ca nu pot stapani viteza, nu o pot controla persoane fara talent sau fara destula experienta, drept urmare le este frica de viteza.

 

Principalii factori care duc la accidente de cele mai multe ori soldate cu morti sunt: NEATENTIA(in principal categoria soferilor care sustin ei tot timul "AM TIMP" sau ulterior "NU L-AM VAZUT"); TERIBILISMUL(ma refer in special la acei soferi care vor ei sa demonstreze cuiva din masina sau de pe motor cat de tari sunt ei si ce pot sa faca cu masina sau cu motorul, soferi fara experienta sau fara talent; NEPASAREA(ma refer la categoria de soferi care zic ei tot timpul:"CE DACA VINE? LASA CA SE DA LA O PARTE SAU PUNE EL FRANA); INCONSTIENTA(genu de soferi care merg cu viteze mult prea mari pentru capacilatile lor de percepere a traficului si a soselelor), as putea sa mai adaug si OBOSEALA ca factor destul de important.

 

Conculzie finala: NU VITEZA NE UCIDE. Exista CRIMINALI SI SINUCIGASI.

 

Rog nu comentati, este doar parerea mea formata in timpul in care am facut si eu cativa km pe sosele cu masina si cu moto.

 

Asfalt uscat tuturor. SI PE CAT SE POATE, CU CAT MAI PUTINE INCIDENTE.

:angryfire: :angryfire: :angryfire: ;) :) :finger: :yikes: :yikes: :yikes: :( ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da se poate.... Tipul era conectat la un play station, ii dadea in goarna cu 180, incepe franarea, cade de pe scaun si se juleste :angryfire:

 

 

Of,of,of nu sunteti deloc atenti...nu intelegi domne ca avea si pasajera fara coif?Deci au cazut cu scaunu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of,of,of nu sunteti deloc atenti...nu intelegi domne ca avea si pasajera fara coif?Deci au cazut cu scaunu'...

 

buey mai usor cu glumele bune, ca am inceput sa rad de unul singur in birou si se uita colegii la mine :angryfire: :angryfire: ;) :) :finger: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viteza ucide baaaa neamule...

nu-mi vinde mie gogosi ca o cazatura la 200km/h se compara cu una la 80 ca nu pun botu.

si in [utinele cazuri in care s-au inregistrat decese la 80 km/h astea au fost cauzate de impact frontal al motociclistului cu diverse obstacole.

asa ca e clar, cu cat mergi mai incet cu atat traiesti mai mult, si cine zice altfel e nebun... si cristinele mai lasa dracu forumul asta in pace ca n-ai nici o treaba nici cu scrisu` nici cu motociclismul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degaba cautati scuze. ca din cauza vitezei, ca din cauza inconstientei, ca din cauza nisipului, ca din cauza ploi sau a ninsorii, ca....etc. Moartea cand vine, vine si gata, din pacate nu avem ce face.

 

Personal cunosc cateva persoane care conduc haotic, cu viteza excesiva, in orice conditii si pe orice tip de carosabil. Exemple putem gasi chiar si pe acest forum. Persoane care au avut accidente, si cand spun accidente nu ma refer la 2-3 accidente, si tot timpul au scapat cu viata, ba chiar numai cu cateva zgarieturi. In continuare merg in acelasi stil.

 

Am vazut accidente cu masini chiar si cu motoare care se deplasau cu viteza redusa, accidente soldate cu morti, chiar foarte multi.

 

NU VITEZA UCIDE. Personal pot spune ca din cauza vitezei am scapat din niste faze destul de urate, si chiar pot sustine ca daca nu aveam viteza nu puteam sa mai tastez la ora aceasta. Iar persoanele care sustin ca viteza ucide sunt persoane ca nu pot stapani viteza, nu o pot controla persoane fara talent sau fara destula experienta, drept urmare le este frica de viteza.

 

Principalii factori care duc la accidente de cele mai multe ori soldate cu morti sunt: NEATENTIA(in principal categoria soferilor care sustin ei tot timul "AM TIMP" sau ulterior "NU L-AM VAZUT"); TERIBILISMUL(ma refer in special la acei soferi care vor ei sa demonstreze cuiva din masina sau de pe motor cat de tari sunt ei si ce pot sa faca cu masina sau cu motorul, soferi fara experienta sau fara talent; NEPASAREA(ma refer la categoria de soferi care zic ei tot timpul:"CE DACA VINE? LASA CA SE DA LA O PARTE SAU PUNE EL FRANA); INCONSTIENTA(genu de soferi care merg cu viteze mult prea mari pentru capacilatile lor de percepere a traficului si a soselelor), as putea sa mai adaug si OBOSEALA ca factor destul de important.

 

Conculzie finala: NU VITEZA NE UCIDE. Exista CRIMINALI SI SINUCIGASI.

 

Rog nu comentati, este doar parerea mea formata in timpul in care am facut si eu cativa km pe sosele cu masina si cu moto.

 

Asfalt uscat tuturor. SI PE CAT SE POATE, CU CAT MAI PUTINE INCIDENTE.

:angryfire: :angryfire: :angryfire: ;) :) :finger: :yikes: :yikes: :yikes: :( ;)

 

 

100% de accord cu Radu SPR...nu viteza ucide, vezi exemplu Germania...ai a merg pe autoband blana! dar respecta trafikul, nu se baga aiurea..etc..etc...

 

poate as mai avea de adaugat, ca Viteza ucide..de exemplu daka dai pe Magheru Blana..dar nu e Viteza vinovata...ci imbecilul care baga mana in gaz akolo unde de fapt el trebuie sa incetineasca..

 

ma rog, sunt multe de spus, dar dak ati prins ce a spus RaduSpr, va dati seama!...o faza clasica si stupida...undeva prin tzara mergeau 2 motociclisti linistiti cu vreo 80..si a venit un manelist cu o stikla de vodka in mana, si nu i a vazut si a intrat in ei de i a facut praf..! mai bine mergeau tare, poate nu i ajungea..

 

aveti grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4. daca corectezi pe cineva iti iei la _ue la greu: cum dom'ne de mi-am permis sa il critic?

Baiazid:sorry daca te-am jignit in vreun fel,dar nu luam apararea la nimeni.In loc sa va mai c*cati nasul unul la altul sau sa va scoateti ochii, mai bine ne-ai spune din experienta ta(asemenea lui RaduSPR,cu care sunt deacord in totalitate si vreau sa-l felicit "well said mate")cum te afecteaza viteza sau cum alte lucruri iti afecteaza capacitatea de gandii calumea la viteze mai mari. Again SORRY Baiazid :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Baiazide, dar vezi tu?Tot viteza ucide.Ia sa fi mers cu 50-60, fiecare pe taburetu' lui si echipati corespunzator... Acu' fara gluma, am fost in concediu la Codlea si din simplul motiv ca am o ragalie de camera foto care printre alte neajunsuri se lauda si cu o memorie extraputina, m-am vazut nevoit sa ma duc la un internet (sala) sa descarc pozele.Daca ai fi vazut cine-i macelarea p'aia la "cantarstraic" ziceai ca ai baut mult si-ti joaca vederea feste.Ma uitam la "militarul" de 1 metru si ceva inaltime si ma gandeam cu cine ne contram pe forum cu foarte multa patima cateodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazid:sorry daca te-am jignit in vreun fel,dar nu luam apararea la nimeni.In loc sa va mai c*cati nasul unul la altul sau sa va scoateti ochii, mai bine ne-ai spune din experienta ta(asemenea lui RaduSPR,cu care sunt deacord in totalitate si vreau sa-l felicit "well said mate")cum te afecteaza viteza sau cum alte lucruri iti afecteaza capacitatea de gandii calumea la viteze mai mari. Again SORRY Baiazid :angryfire:

 

Nu am zis nimic la adresa ta, stai linistit. Adica nu m-am referit la tine. Am inteles ideea ta din post si e pertinenta :angryfire: dar nu am mai dat reply. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

stiu si eu cum e cu viteza dar mai multa atentie pt ca si eu am patito duminica noaptea si era sa il iau pe unu cu un puchi la 180h

Dute si laudate in alt-a parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...