Sari la conținut

Accident La Cluj!


Lexus
 Share

Postări Recomandate

Deja au trecut sase luni si motorul meu sta facut praf in garaj...am depus plagere si dosarul e la cercetari penale.cel care m-a accidentat nu m-a contactat deloc,permisul cred ca l-a primit de ceva vreme eu am primit de la medicul legist 50 de zile de recuperare si atat...eu stau cu buza umflata si ma uit la motor in timp ce vinovatu isi continua fericit viata.

 

Pe deasupra a mai cerut o expertiza in legatura cu dinamica accidentului sa mai traga de timp.

 

Stie careva cum trebuie sa procedez?

 

Cum pot sa imi repar motorul ca nu nu vreau sa scot bani din buzunar.

 

Conducatorul conservei este clar vinovat dar trage de timp cu expertize si tot felu de shmecherii pt ca nevasta-sa lucreaza la tribunal si stie cum sa procedeze si eu nu...

 

Va rog niste sfaturi...

Naspa ca se intampla chestia asta.Din pacate nu ai ce face.Pana nu se clarifica dosarul nu poti obtine nici un ban de la asigurari.Tot ce poti face e sa obtii o hartie cat mai clara de la politie din care sa reiasa vinovatul(inceperea urmaririi penale a conservarului) si sa mergi cu ea la asigurari unde sa dai o declaratie pe proprie raspundere ca platesti tu despagubirile daca se schimba soarta dosarului.

Stiu ca pare destul de aiurea dar vorbesc doar in cunostinta de cauza , si eu trec prin aceeasi chestie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost surprins sa gasesc un topic despre mine.

Multumesc tuturor,in special carora a u fost langa mine in acele momente.

 

 

Bravo tata! , imi pare bine sa vad un mesaj de la "motociclist" :nono: , asa stim macar ca esti "OK" , atat cat se poate dupa asa un eveniment!

Insanatosire grabnica si MAXIMA , si sa te revedem printre noi cat mai curand! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...