Sari la conținut

Caut Cablu Ambreiaj


alexxx
 Share

Postări Recomandate

Salutare, am ramas fara cablu de ambreiaj, daca are cineva sau stie de unde pot lua [in afara de: reprezentanta Yamaha din Militari, Tomina, PromotorInternational, Cristi Tunaru - cei la care am incercat; sau in targ la vitan unde am aflat ca mai pot gasi dar doar duminica] astept un mesaj cu mare nerabdare; eventual de la alt model dar sa nu fie mai mic de 1,5 m [nu-mi trebuie neaparat cu tot cu camasa, am una misto si vreau sa o pastrez :angryfire: ]. Multumesc mult !

 

Ajutati un om sarman sa ajunga la Breaza ! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am ramas fara cablu de ambreiaj, daca are cineva sau stie de unde pot lua [in afara de: reprezentanta Yamaha din Militari, Tomina, PromotorInternational, Cristi Tunaru - cei la care am incercat; sau in targ la vitan unde am aflat ca mai pot gasi dar doar duminica] astept un mesaj cu mare nerabdare; eventual de la alt model dar sa nu fie mai mic de 1,5 m [nu-mi trebuie neaparat cu tot cu camasa, am una misto si vreau sa o pastrez :angryfire: ]. Multumesc mult !

 

Ajutati un om sarman sa ajunga la Breaza ! :angryfire:

 

Vino la mine sa iti alegi! Poate se potriveste vreunul la diametru. La lungime se taie, nu e bai.

 

0788.181.385 :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vino la mine sa iti alegi! Poate se potriveste vreunul la diametru. La lungime se taie, nu e bai.

 

0788.181.385 :angryfire:

Pai se tai se taie dar cu capul ramas ce faci??

Daca nu esti pretentios la brand am eu custom made marca DCSAN20 testate pe toate tipurile de moto si de piloti!! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai se tai se taie dar cu capul ramas ce faci??

Daca nu esti pretentios la brand am eu custom made marca DCSAN20 testate pe toate tipurile de moto si de piloti!! :angryfire:

 

De alea am si eu. Eu mi-am facut si la honda si la suza si au tinut. Pun capete noi. E banal. I-am facut si lui Axa, si lui Irascibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia cablul cumparat de la targoviste

il tai la un capat.

il bagi in camasa veche

refaci traseul cablului pe motocicleta: adica pui camasa in gidajele ei si prinzi capatul cablului de la cutie in lacasul lui.

trage cablul la maneta(capatul taiat sa fie la maneta) fara sa fortezi dar avand grija ca toate reglajele de pe parcursul cablului sa fie stranse la maxim.

la capatul de la maneta ii faci o bucla si cu o bucata de tabla mai grosutza faci ca in desen

o infasori de 3-4 ori si o strangi puternic

post-10190-1158149375_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca s-a rezolvat si asta. Am primit un cablu ramas "orfan" de doi ani. Dar vreau oricum sa-mi fac unu de rezerva pe camasa veche deci voi lua legatura cu voi ! :angryfire:

 

Mihai :angryfire: macar lasa-ma sa dau o bere, cand vrei tu !

 

Dragos - multumesc mult pt schema, dupa cate ai aflat, nu a mai fost nevoie. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai :angryfire: macar lasa-ma sa dau o bere, cand vrei tu !

 

Oricand, daca pot, ajut cu placere. Un suc primesc, atat. Sa-l porti sanatos! Si vezi ca mai e ceva ce n-am facut. Cu prima ocazie cand ai timp da-l jos (c-ai vazut ca-i simplu) si baga o tona-doua de lubrifiant in camasa acolo. Da' n-o lasa asa. Cablurile e si ele oameni si nu le place daca nu aluneca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...