Sari la conținut

ma ajutai si pe mine!


roby18f
 Share

Postări Recomandate

sal ma ajutati cu o parere ce sa imi iau honda pantheon nush din ce an e creca 99 de 125 cmc are 31000 km la 550 euro sau aprilia leonardo 150 cmc din 2000 are 22000 km care e mai bun si rezistent si cam ce viteza prinde fiecare si consum ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal ma ajutati cu o parere ce sa imi iau honda pantheon nush din ce an e creca 99 de 125 cmc are 31000 km la 550 euro sau aprilia leonardo 150 cmc din 2000 are 22000 km care e mai bun si rezistent si cam ce viteza prinde fiecare si consum ???

Adica ...

 

Salutare tuturor.Va rog sa ma ajutati sa aleg intre Honda Pantheon, an probabil 1999, 125 cm3, 31.000 km care costa 550 de euro si Aprilia Leonardo din 2000, 150 cm3, 22.000 km, pret neprecizat. Nu stiu care dintre SCOOTERE este mai bun si mai rezistent, care este viteza maxima si cam cat consuma. Va multumesc.

 

Cred ca baietii de aici : -------> http://www.scuteristi.ro/ <----------- pot sa te ajute mai mult. Asta daca dai copy&paste la ce am scris mai sus. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aprilia. pantheon-ul e sigur in 2 timpi si te va rupe la consum, chiar daca o fi mai puternic.

 

daca vrei viteza cauta gilera GP800, numa' ca nu cred ca se incadreaza in buget ;)

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aprilia. pantheon-ul e sigur in 2 timpi si te va rupe la consum, chiar daca o fi mai puternic.

 

daca vrei viteza cauta gilera GP800, numa' ca nu cred ca se incadreaza in buget ;)

acuma si tu bine ca nu ai zis suzuki hayabusa alt scuter sa fie bun de 125 150 la 600 de euro

si na sa nu se strice repede

Mesaj completat

cat poate sa consume un honda pantheon 125 cmc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma si tu bine ca nu ai zis suzuki hayabusa alt scuter sa fie bun de 125 150 la 600 de euro

si na sa nu se strice repede

Mesaj completat

cat poate sa consume un honda pantheon 125 cmc ?

 

Eu zic ca sigur 4 ,ceea ce pentru un scuter e c-am mult. Majoritatea scuterelor consuma mult , poate si pentru ca nu sunt bine puse la punct . La 600-le meu scot si 5 daca vreau, la fel de bine pot sa scot si 9.

Editat de GJ 00 VEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca sigur 4 ,ceea ce pentru un scuter e c-am mult. Majoritatea scuterelor consuma mult , poate si pentru ca nu sunt bine puse la punct . La 600-le meu scot si 5 daca vreau, la fel de bine pot sa scot si 9.

 

nu e vorba ca nu-s bine puse la punct. ala e consumul. de la 50 cc in sus, consumul urca pana in 5.

revin cu topicul asta; daca atunci cand iese pe poarta fabricii producatorul declara un consum de sa zicem 3, 4 sau 5 l/100 km ce nu e bine pus la punct?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal ma ajutati cu o parere ce sa imi iau honda pantheon nush din ce an e creca 99 de 125 cmc are 31000 km la 550 euro sau aprilia leonardo 150 cmc din 2000 are 22000 km care e mai bun si rezistent si cam ce viteza prinde fiecare si consum ???

acum am gasit si un aprilia atlantic cred ca de 125 cmc din 2006 are 10000km la bord la 500 de euro sa il cumpar pe asta sau nush eu sunt cam adeptul vitezei cat de tare merge aprilia atlantic asta stie cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am gasit si un aprilia atlantic cred ca de 125 cmc din 2006 are 10000km la bord la 500 de euro sa il cumpar pe asta sau nush eu sunt cam adeptul vitezei cat de tare merge aprilia atlantic asta stie cineva ?

 

 

 

de ce nu dai pt cat A si iti iei ceva mai mare ?

eu unu am bagat la bani in scootere de imi cumparam 3 motoare (nu aveam varsta pt permis )

 

 

 

si cu "sunt cam adeptul vitezei" ce sa zic .... ai grija asfaltu doare

125 cmc trantesc mai repede in curbe decat 49 cmc s-au 400 - 600 - 750 cmc nu stiu de ce probabil sunt prea usoare m-am dat odata cu 125 si in curbe ma treceau toate caldurile nu stiu restu cum se descurca dar eu pe 125 nu ma mai urc :D

 

in general daca "merge tare" consuma mult :D

cu un scooter de 49 cmc fara viteze cu cilindru filrtre si ambreaj schimbat (cica sport ;) prindeam 90 maxim 100 la drum intins ) acuma daca stau bine sa ma gandesc au fost bani aruncati aiurea ca sa fac din .... bici :huh: si nu mai spun ca consuma de ma zapacea

 

si ca sa revin la ce te intereseaza pe tine ..... in general 2T consuma mai mult ca 4T (din ciclul Iarna nu-i ca vara)

 

daca te gandesti sa dai pt cat. A

mai asteapta si iati ceva mai mare :D

 

arunca o privire pe Google pt pareri despre anumite modele .... consum / putere / pret / fiabilitate

 

 

asteptam poze cu noua achizitie si sa ne vadem sanatosi la intruniri indiferent de ce iti cumperi .... tu sa fii multumit

 

numa bine

 

ps. arunci banii aiurea pe 125 ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru macar 130-140 iti trebuie un 400, sau un Aprilia RS125 modificat, care nu e scuter, e 2T si o sa-ti consume de la vreo 5 in sus.

Mesaj completat

cam greu 130-140 cu un 125.

poti sa incerci aprilia rs125, insa te va rupe consumul.

daca vrei maxi-scuter capabil de viteza aia, iti trebuie un 400.

Mesaj completat

mda double post. merge de vis forumul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce cauta baiatul asta nu exista. maxiscuter sa mergi cu 140, 500 euro, fara permis...poate vreo furaciune ceva...

chiar exista aprilia leonardo 150 cmc merge 130 km/h sigur si consuma 4-5% asa ca chiar exista

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.onbux.com/?r=roby19f afacere onbux ptr care e interesat sa castige ceva bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar exista aprilia leonardo 150 cmc merge 130 km/h sigur si consuma 4-5% asa ca chiar exista

 

 

Nu cred ka kiar exista.Cauta-ti motor de minim 1000cmc si minim 150cp.Si daca se poate ,circula fara permis :lol:

 

 

 

 

 

 

 

 

k

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...