Sari la conținut

Loveste Si Fugi...


Kerry King
 Share

Postări Recomandate

Ieri, un prieten a fost dat jos de pe motor in intersectie la Muncii. Autorul: o Dacie 1300 verde inchis care, bineinteles, a disparut imediat. Din ce am inteles, a fost lovit intentionat.Din pacate ,nu a apucat sa ii ia nr. de inmatriculare.

Rezultat: genunchi si cot julite destul de nasol.

Avarii motor: semnalizator rupt, scarita rupta, schimbator rupt, carena julita serios, si altele(pierde apa, etc.)

Nu s-a oprit nimeni sa intrebe ceva sau sa-i dea nr. masinii, desi era multa lume in jur. A ridicat singur motorul, si l-a dus acasa.

 

p.s.:poate-l conving pe el sa posteze mai detaliat incidentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se intampla mai oameni buni cu indivizi astia de tot lovesc motociclisti si o iau la sanatoasa ? Astia chiar nu au nimic in capatana ? O fi vreo satisfactie ptr. ei sa dea peste motoare sau pur si simplu sunt retardatzi ?

 

/index.php?showtopic=61439

/index.php?showtopic=50627

 

*Chiar asa nu mai poti circula pe strada de frica sa nu dea vreun tembel peste tine ?

*Chestia asta e un mare semn de intrebare ....

 

 

 

multa bafta si AsFaLt UsCaT .......... !~!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Tot mai multi fug de la locul accidentului, nu stiu ce-i in capul lor, cred ca pot scapa la infinit. Sper ca prietenul tau nu se lasa si il va cauta pe nemernic. Continuarea cred ca se stie... :crack:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot spune ca am patit si eu cam acelasi lucru acum 2 saptamani, sambata, 2 septembrie. Pe Bd Unirii, venind dinspre Pta Alba Iulia la semaforul de la Zepter spre directia magazinului Unirea am plecat la verde de la semafor si exact inainte de semaforul de la fostul Connex o proasta cu o dacie galbena (eu fiind pe banda a 3-a) a trecut de pe banda 2 pe 3 fara sa se asigure, ce sa mai zic de semnal. mi-a luat cu aripa ei spate roata mea din fata si m-a aruncat direct in bordura de pe margine.Bineinteles ca n-a oprit! Eu am cazut in umarul stang si motorul mi l-a aruncat vreo 50 metri mai in fata.Sa va mai spun ca n-a oprit nimeni pe langa mine desi eram in mijlocul bulevardului?!? Noroc ca in momentul ala trecea un baiat dar n-am apucat sa vad decat ca avea ub Kawasaki cu aripa sparta care imi spunea ca si el a patit-o cu ceva timp in urma la Fantana Miorita. Pe aceasta cale tin sa-i multumesc f mult ca m-a ajutat sa ridic motorul si care m-a mai linistit. Mersi mult din nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...