Sari la conținut

intrebare urgenta


etarulescu
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa cumpar un kawasaki ltd 450. Incape sa il transport intr-un astra caravan din 2003? Bineinteles ca nu ma astept ca portbagajul sa il tin inchis si banchetele spate vreau sa le rabatez.

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e posibil sa incapa, daca o pui putin "câÂş", si rabatezi intr-un fel si scaunul din dreapta... Numai sa ai grija cu ea, ca daca o culci poate-i strambi ceva; eventual sa pui niste buretei sub ea.

 

DIMENSIONS

Overall Length 2,205 mm (86.81 in)

Overall Width 820 mm (32.3 in)

Overall Height 1,220 mm (48.03 in)

 

Oricum, succes! E o motoreta superba si fiabila. :)

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa cumpar un kawasaki ltd 450. Incape sa il transport intr-un astra caravan din 2003? Bineinteles ca nu ma astept ca portbagajul sa il tin inchis si banchetele spate vreau sa le rabatez.

Merci!

Am carat un Suzuki SV650S ACCIDENTAT intr-un portbagaj de Dacia 1310 Break (nu papuc, atentie), si a incaput, insa, pe diagonala si se sprijinea cu plasticele pe metal, fiind accidentata nu era bai, insa daca era intreaga sigur ii crapa carena.

 

La tine fiind un choppero-naked, s-ar putea sa fie ok sa il sprijini pe rezervor/ ghidon, dar terbuie sa ii scurgi benzina, ca sa nu te trezesti cu surprize pe la furtunul de prea-plin,

 

Vezi ca greutatea maxima autorizata pe puntea spate la astra ar trebui sa fie in jur de 250-300 de kilograme, si ar fi bine sa pozitionezi motocicleta cat mai centrata pe ax.

 

In rest nu stiu ce sa zic, unica problema ai putea sa o ai cu furcile alea mari de chopper, dar daca esti hotarat tare, ii scoti ghidonul pe durata transportului si voila. [ te duci pregatit cu niste chei si pur sisimplu il demontezi, acelasi lucru poti sa il faci si cu rezervorul, si saua, semnalizarile, farul, ca sa le protejezi la transport si sa le pui pe bancheta din spate ca sa distribui mai bine greutatea ]

 

PS. daca o plasezi corepunzator, ai putea sa inchizi si portbagajul, totusi, inevitabil, vezi zgaraia un pic interiorul la masina.

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe al meu (125cc-130kg gol) l-am carat intr-un ford ranger ca si hiluxu cu 4 locuri dar deschis in spate, l-am pus in diagonala pe rotile lui si l-am legat cu o singura chinga. e adevarat ca am avut emotii mari ca are un cric mic dar am facut peste 30km cu el asa si n-a patit nimic.

 

am mai carat un cb500 dezmembrat (cadru si motor) intr-o dacie break si am pus polistiren sub el. s-a strivit capacul lateral sub greutatea proprie cu tot polistirenul. la un an dupa am schimbat capacul, daca avea rezervorul pus era si mai nasol

 

daca-l pui intr-o parte, culcat s-ar putea sa ai surprize, mai bine cauta o duba ca sa nu plangi mai tarziu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! Iti recomand sa transporti motocicleta cu o duba sau remorca pentru ca s-ar putea sa fii oprit in trafic si amenda e foarte usturatoare sau mai urat infractiune(iar agentul constatator sa nu treaca cu vedera ca mijlocul de transport este inadecvat). Mai bine platesti un pic mai mult la transport decat sa fii sanctionat (lucrez in domeniu si astea sunt recomandarile mele). Mai bine rezolvi o remorca de masina mica si asa nu te complici. Bafta si sanatate!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! Iti recomand sa transporti motocicleta cu o duba sau remorca pentru ca s-ar putea sa fii oprit in trafic si amenda e foarte usturatoare sau mai urat infractiune(iar agentul constatator sa nu treaca cu vedera ca mijlocul de transport este inadecvat). Mai bine platesti un pic mai mult la transport decat sa fii sanctionat (lucrez in domeniu si astea sunt recomandarile mele). Mai bine rezolvi o remorca de masina mica si asa nu te complici. Bafta si sanatate!

 

De sa te amendeze? Transport ce vreau in masina mea, pana nu depasesc greutatile autorizate. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De sa te amendeze? Transport ce vreau in masina mea, pana nu depasesc greutatile autorizate. Parerea mea.

Depaseste crede-ma :D si in plus iti afecteaza modul de condus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu chiar ce vrei...am avut odata probleme cu o butelie de oigen...

si eu am adus odata un xj intr un ford focus dar nu am avut probleme....am dat roata jos de am reuit sa inchid haionul...am pus 2 cauciucuri in portbagaj si am tras o inauntru cu ajutorul lor...ai grija la scurgeri de lichide..benzina,tragi o tigara si D fereste

 

 

De sa te amendeze? Transport ce vreau in masina mea, pana nu depasesc greutatile autorizate. Parerea mea.

 

 

 

 

Mesaj completat

nu chiar ce vrei...am avut odata probleme cu o butelie de oxigen...

si eu am adus odata un xj intr un ford focus dar nu am avut probleme....am dat roata jos de am reuit sa inchid haionul...am pus 2 cauciucuri in portbagaj si am tras o inauntru cu ajutorul lor...ai grija la scurgeri de lichide..benzina,tragi o tigara si D fereste

 

 

De sa te amendeze? Transport ce vreau in masina mea, pana nu depasesc greutatile autorizate. Parerea mea.

 

 

 

x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! Iti recomand sa transporti motocicleta cu o duba sau remorca pentru ca s-ar putea sa fii oprit in trafic si amenda e foarte usturatoare sau mai urat infractiune(iar agentul constatator sa nu treaca cu vedera ca mijlocul de transport este inadecvat). Mai bine platesti un pic mai mult la transport decat sa fii sanctionat (lucrez in domeniu si astea sunt recomandarile mele). Mai bine rezolvi o remorca de masina mica si asa nu te complici. Bafta si sanatate!

Am rezolvat problema, am facut rost de un Fiat Doblo si mi-am rezolvat problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat problema, am facut rost de un Fiat Doblo si mi-am rezolvat problema.

Felicitari, numai bine cu noua achizitie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...