Sari la conținut

Intrebare pentru veterani si nu numai...


sangre
 Share

Postări Recomandate

Sunt bune motocicletele Dnepr ????????? daca da, de ce  sau daca nu iar de ce?....

sunt mai bune ca iawa sau MZ  sau chiar ca IJ??????????????/

Multumesc!!!!!!!!!

odata ce definesti binele si raul, raspunsul la intrebare va veni de la sine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii aia cu alesul raului cel mai mic.. :D

Axa o sa-ti recomande Jawa, eu un ETZ sau o Planeta, altul o nepra sau un Jupiter.. etc..

Dnepr: este un motor puternic, are fortza dar nu fuge ca o planeta sau o jawa, consum mare, frane de de "kkci" pe tine si te rogi la d-zeu sa opreasca odata ( :D ). Avantaje: daca prinzi piese bune nu vei avea multe prb cu el! Ii bagi o aprindere electronica si reduci din prb., un grup de fuga si gata!! vei merge lejer in 90 sau 100..

acum ce sa zic, eu nu ma simt f.f.f bine pe el singur insa cu pasager si bagaj e super! Nici nu simte!! la drum lung mi se pare extrem de stabil fiind f. greoi si mare insa manevrabilitatea in oras lasa de dorit.. aici iara intervine prb cu franele..

alt avantaj: gasesti piese si se repara relativ usor.

4T deci nu te chinui cu amestec, etc..etc..

am intalnit multi care au prob. cu incarcarea datorita alternatoarelor proaste sau a releelor (asta se schimba rapid dar la primul...).

avansul se regleaza mai usor fata de cele in 2T.

deh.. mai sunt de spus multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la nepra daca pui o fata de japaneza cu frana pe disc nu ai probleme cu franele. si nepra o choperesti foarte usor si minunat. ce sa zic, eu am un jupiter4 si inca nu am apucat sa ma dau pe ea ca o repar momentan (astept pisele de la ala din bucuresti cu piesele de comuniste, doamne ce om de rahat, cred ca nu ii tebe bani) siam mers cu nepra si mie deja imi trebe nepra. are putere dar si fuge.

parerea mea

regards

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor. dnrepa e minunata, daca bagi toate cele trebuincioase in transa nai treaba cu ea mai, fuge, trage, rade la deal. e o motocicleta ideala. sunt foarte multumit de ea bineinteles dupa ce am bagat o gramada de banuri in ea. dar pentru mine am bagat. (fata combinata enduro cu bike, carburatoare minunate, cuzineti mercedes, supape ford, urmeaza pistoane citroen, etc. etc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai omule, pareri sunt multe, dar cea mai buna moto pt tine este aia care te face sa nu mai dormi noaptea cu gandul la cum sa mai imbunatatesti ceva la ea, cum sa mai reglezi un avans, si care, cand e zapada afara te face sa-ti friga palmele si sa-ti fie dor sa mai auzi motorul ala cum se mai invarte...bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...