Sari la conținut

Rezervor De Harley


Vizitator TazzY
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti... Nu le am cu comunistele deloc... Sunt endurist.. Dar am vazut un rezervor de harley lasat in ploaie in curtea unui service si l-am luat... Vreau sa ma apuc de el dar nu stiu cum.. :peace: A inceut sa rugineasca si imi e firca sa il slefuiesc sa nu fac gaura draq... Ajeti vreo idee...?

post-8143-1159085135_thumb.jpg

post-8143-1159085194_thumb.jpg

post-8143-1159085211_thumb.jpg

post-8143-1159085227_thumb.jpg

post-8143-1159085241_thumb.jpg

post-8143-1159085255_thumb.jpg

post-8143-1159085270_thumb.jpg

post-8143-1159085298_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cred ca este rezervor de Harley Aermachi...Foarte interesant...

 

Later edit:Da este de la un Aermacchi AMF.L-ai luat de la cineva care aduce motoare din Italia...?Super rar.Mai exista posibilitatea sa fie de pe un Sportster AMF dar tare ma indoiesc...

post-7907-1159087146_thumb.jpg

post-7907-1159090769_thumb.jpg

post-7907-1159090803_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-l la smirghel, usor, usor sa vezi despre ce e vorba. Daca e sa fie mancat tare oricum o sa trebuiasca sa-l peticesti. Daca il lasi asa mult rugina o sa manance si mai tare.Curata toata rugina si vopseaua si dupa aceea vezi ce trebuie facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Easybiker se refera la perioada sumbra cand Aermacchi a produs sub numele Harley Davidson niste motociclete in 2T fara succes. Nu a u fost deloc bine primite. Nu cred sa merite efortul fiindca nu este rezervorul de Harley propriu-zis, si nici nu cred sa devina piesa de coletie fiindca Harleyurile de 350 se vand la preturi mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca il vinzi sau donezi :peace: anunta-ma si pe mine. Eu am o dnepr putin chopparita si am pe ea un rezervor de festival imprumutat, asa ca in viitorul apropiat ar trebui sa imi gasesc rezervor. Plus ca vreau sa o transform intr-un bobber si cred ca ar merge de minune rezervorul tau..

:)

post-9420-1159335701_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Salut baieti... Nu le am cu comunistele deloc... Sunt endurist.. Dar am vazut un rezervor de harley lasat in ploaie in curtea unui service si l-am luat... Vreau sa ma apuc de el dar nu stiu cum.. :lol: A inceut sa rugineasca si imi e firca sa il slefuiesc sa nu fac gaura draq... Ajeti vreo idee...?

nu-l gauresti!, ia numa procesul incet si cu migaleala.

jmirghel normal nu prea dur nici prea fin, si freci incet pina dai rugina jos.daca restul de vopsea sta bine pe ea nu are rost sa te chinui s-o dai joj, smirghelesti cu hirtie de jmirghel fina ceea mai fina(800) peste tot, unde ai dat jos rugina jmirghelesti in asa fel incit sa iasa neted cu vopseau ramasa(dai cu degetele de-a lungul zonei curatate si nu tre sa se simta margini) daca a fost prea adinca atunci cu chit auto umpli zona, cureti netezesti zona, si-l vopsesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...