Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu stiam de ceva verde deschis, cum ai facut cu noua vopsea/motocicleta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai trebuia sa ii dau o culoare, ca era cam zgariata, pe alocuri crapata carena, indoit putin rezervoru, ca dupa un mic incident. initial vroiam ca partea inferioara de carena sa fie neagra, dar a iesit toata rosie... cu putin negru la final :laugh:. mai am putin de gadilat pe la ea, cateva maruntisuri, dar in mare e gata.. lipseste doar asigurarea si banii necesari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lunea viitoare o sa ies cu niste bikeri din Milano la plimbare, daca te aranjezi intre timp sa ma suni sau sa imi dai PM. Asta e traseul :

http://maps.google.i...&via=1&t=m&z=10

 

as vrea mult tare, dar nu prea am sanse :baldy:.... inca tre sa imi fac asigurarea, sa imi cumpar semnalizarile si stopul. si colac peste pupaza, stau acasa de o luna de zile fara sa fac nimic. stau atat de prost cu banii, incat nici sa ies din casa nu prea am chef. nu ai idee cat de mult ma tenteaza, dar asta ar insemna sa ma bag mai tare in cheltuieli. ceva banuti as avea acolo pusi special deoparte pt motor (asigurare, reparatii, si alte alea) dar in situatia de fata prefer sa ii mai tin acolo, in caz ca am nevoie urgent de bani. sper ca in cel mult 1 sapt sa incep munca, ca e aiurea tare sa stau asa ca "larva"...

 

una peste alta, in perioada asta nu stiu cum sa fac sa nu ma gandesc ca am motoru gata (98%).... si in plus, tre sa te evit pana mai tarziu, ca iti sunt dator... :unsure:

 

P.S. daca reusesti sa o convingi pe ancuta, volentiere... :D

Editat de deathm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, nu au intrat zilele in sac (din nou :P), suntem abea la inceputul lui aprilie. Pana nu ai motorul 100% pregatit sa nu iesi, ca esti patit ... Nici eu nu muncesc din ianuarie, dar mai fac cate un ciubuc pe ici pe colo si ma descurc ... dar am redus mult iesirile moto (luni e Pastele si nah ...)

Nu te stresa ca esti dator, cu o pizza si o bere te-ai scos :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, nu au intrat zilele in sac (din nou :P), suntem abea la inceputul lui aprilie. Pana nu ai motorul 100% pregatit sa nu iesi, ca esti patit ... Nici eu nu muncesc din ianuarie, dar mai fac cate un ciubuc pe ici pe colo si ma descurc ... dar am redus mult iesirile moto (luni e Pastele si nah ...)

Nu te stresa ca esti dator, cu o pizza si o bere te-ai scos :cheers: .

 

lasa ca sacu asta nu are fund, si in cazu asta ar intra prea multe zile, mult prea multe, una aici, una acolo.... asa ca anu asta is hotarat sa nu ratez prea multe. oricum nu am de gand sa ies cu motoru pana nu e gata complet, dar aia 2% care lipsesc sunt semnalizarile si stopu, car nu ca imi lipsesc, si doar sunt putin sparte. cat despre asigurare, nici nu se pune problema, nici din garaj nu o scot fara (cu exceptia zilei in care am facut pozele si o mica tura de proba pe o straduta mica)... cat despre bere si pizza, fac eu cinste cu o pizza, dar iti iau suc, nu bere :blbl:

 

Off-Topic: asta e furata de la sectiunea fun, dar stau si ma gandesc, ca este foarte practicabila si pe aceste meleaguri, ca la cati am vazut ca merg asa cu masinile... :moron::baldy:

 

http://www.0-24.ro/video/15458/motociclistul-indreapata-oglinda-masinii

Editat de deathm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce semnalizari ai nevoie? da-mi o poza,link ca poate reusesc sa te ajut eu.

 

GSX750F din 2000, doar ca momentan am in cap un alt sistem de semnalizari. inca nu's hotarat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

semnalizari gsxf

 

astea sunt semnalizarile mele... nu am gasit pana acum nimic compatibil cu modelu asta....

 

@mario... hai ca parca parca se misca ceva... tocmai am facut un preventiv pe net si tot ce mai trebuie sa fac e sa bag bani pe card sa il platesc. nu vrei sa iti dau numaru de card sa imi bagi cativa banuti? hai ca dau 2 pizze :D... hai fie, si ceva de beut ...

sa inteleg ca luni daca e sa imi surada norocu, ne vedem direct la bergamo?

 

am o intrebare generala...

vreau sa imi montez un fel de plasa in gaurile din carena dar nu prea stiu cu ce sa il lipesc ca sa nu am probleme mai tarziu, adica sa nu se despafa cin cauza temperaturii motorului. aia mai mica din spate am reusit momentan sa o lipesc cu colla a caldo. acum tine, oricum nu e prea mare caldura acolo, ca e montat filtru de aer si mai sunt cateva tuburi. pe mine ma ingrijoreaza alea 2 mari, mai ales ca intre ele si motor e distanta foarte mica ~4cm. mi'a mai zis cineva sa imcerc cu niste "mazga" bicomponenta (gen poxipol), dar daca mai are careva vreo idee... tre sa caut ceva care rezista la temperaturi destul de ridicate, dar si in timp...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija cu asigurarile online, eu sunt patit, si nu in bine ... cu masina a durat 2 saptamani (si multe telefoane si nervi) pana mi-a venit asigurarea, iar la motor `numai` 5 zile. Deci, Genialoyd si Directline NU ! - experienta personala.

Bani pe card sa imi bagi tu mie daca ai prea multi, eu sunt cam in minus ... :disappointed:

Si la carene nu ma pricep :P .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut la directline si in 2 zile era asigurarea acasa, asta la masina ... acum imi fac si la motor ca am un mic scont.. si in situatia asta chiar imi convine ;)

cat de bani, cand am sa am prea multi pt mine, am sa iti bag, pana atunci, stai la coada, daca vrei iti dau o bere, sau ceva...

 

sa nu uit, te'am tot chemat si ai tot "venit" la un gratar sau o pizza ceva... nu ai avea chef duminica de o mica iesire? hai ca fac eu cinste... cu un gratar...

Editat de deathm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ba da, asteas' , dar ma gandesc sa imi iau fumurii, nu prea vreau albe. si stopul, daca nu il iau rosu, tot fumuriu il iau... numai ca stau prost cu banii, mai astept putin..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija cu asigurarile online, eu sunt patit, si nu in bine ... cu masina a durat 2 saptamani (si multe telefoane si nervi) pana mi-a venit asigurarea, iar la motor `numai` 5 zile. Deci, Genialoyd si Directline NU ! - experienta personala.

 

 

 

 

experienta personala -- masina generali assicurazioni - clasa de merit 12 euro 1100, direct line 530 euro ... asta in 2009 .. si uite asa an de an cu direct line fara nici o problema .. am skimbat masina cu un 2000 de 150cv generali 1400 si ceva ... directline 608euro, la motoreta mai toate media de 400eur pe an .. directline 276 euro pe an. intotdeauna am cumparat asigurarile cam 2-3 saptamani inainte de sscadenta ... si asa am mai avut un ulterior scont de 3% platit cu paypal .. asigurarile intotdeauna au ajuns in 2-3 maxim 4 zile lucratoare. nici o problema. M am dus la ei la recomandarea unu amic (tinichigiu auto) care din nefericire a avut si cateva accidente si care s-au rezolvat favorabil in 1-2 saptamani.

 

incredere 1100%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar parca citisem undeva ca de acum incolo se aplica transfer de BONUS MALUS , si de la companiile de asigurari din statele UE.eventual sa se tina cont si de experienta.

e adevarat?!

 

adica ma gandeam ca poate mi-as radia masina din RO si as inscrie masina aici, ca sa nu mai merg pentru ITP atatia amar de km. mai si risti sa mori pe drumurile de la noi. :rose: :hurt:

problema e ca la 3000cc, si fara sa tina cont de experienta si BM, o pun asa lejer de 2000+ € (poate chiar 3000€) :yikes:

Editat de chubby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar parca citisem undeva ca de acum incolo se aplica transfer de BONUS MALUS , si de la companiile de asigurari din statele UE.eventual sa se tina cont si de experienta.

e adevarat?!

 

Am auzit ca ar fi un fel de dovada eliberata de Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere Âşi Înmatriculare a Vehiculelor. Poate ai pe cine sa pui sa intrebe la Ro, ca si io is curios.

Editat de strut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...