Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

@ Marius... am fost Âşi noi anul ăsta la Verona, nu??? hahahahahahah Âşi apropos : nu ne-am mai auzit... Âşi pentru că eu am pierdut iar numărul tău de telefon,... îl aveam memorat în telefonul peste care am trecut cu motostivuitorul hahhaahah noroc că mi-a rămas SIM-ul întreg, dar am pierdut multe numere... ne auzim,... BAFTĂ !

 

Asa e, scuza-ma, mi-a iesit complet din minte :) . Iti trimit numarul de telefon in privat, ne auzim noi inainte de Verona oricum.

Apropo, si mie mi-a trecut o masina peste telefon (Nokia) si mi s-a dus numai flash ul de la fotocamera, in rest nu are nimic . Nokia forever !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare,sunt din jud.Alba,loc Aiud nu cred ca,conteaza.Sunt in Valle D'Aosta loc.Challand Saint Anselme.Am o Honda ce ii drept mai veche un VFR 750 C,dar merge bine.in italia nu am umblat mult pentru ca nu suntem de mult prin zona.dar avem ceva drumetii si citiva prieteni din zona asta.va salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors din Romania astazi dimineata, impresii bune si rele dopotriva. Bune de genul familie, prieteni, locuri, etc si rele in ceea ce priveste degradul tarii noastre in general.

Cat priveste capitolul motociclism, slabut de tot ... am numarat 7 (sapte) motociclete pe strazile patriei, si am umblat prin tara timp de cateva zile din Caransebes in Petrosani, Timisoara, Cluj Napoca, Baia Mare, etc ... dezamagit. Aici la noi (da, a devenit aici la noi acum) intalnesti 7 motociclisti pe ora cel putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao CICI! Bine ne-ai gasit :cheers:

 

Adevarat si trist, Mario. Te simti aici deja mai acasa, decat in locul de bastina. Cand ajungi prin RO vezi ca lumea devine tot mai zombie :disappointed: (chiar si dupa cateva luni de la plecare,am avut aceasi impresie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sa nu fiu nepoliticos ..Salutare si din partea mea Cici si bine ai venit pe forum ;).

Mario am fost si eu in septembrie in tara ,la capitolul motociclism ai dreptate..parca din ce in ce mai putine motociclete pe strada.In Iasi acum cativa ani se adunau in " Fundatie" o groaza de moto .Imi aduc aminte ca prin 2008 in weekend urile din timpul verii seara dupa plimbari prin jurul Iasului seara ne adunam acolo zeci de motociclisti,la cafea,la barfe si chiar la seminte :)).Anul asta in schimb,in cele 3 saptamani cat am stat in Iasi mai mult de 10 motociclete nu am vazut la un loc.In fine...putine sau multe motociclete,mie unul gandul tot acasa imi sta ;)dar deocamdata mai stau pe aici..mai munca mai cutreierat muntii..asta la anu ca cum spuneam mi am intrerupt asigurarea si sincer azi mi a parut rau ca se mai putea iesi la plimbare..asa ma manca in palma sa ies putin dar..fara asigurare nu m am riscat;las plimbarile la anul deacum.

salutare baieti si pentru cei care nu si au intrerupt asigurarea..asfalt uscat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare sunt si eu de mai multi ani pe acest forum dar in ultima vreme nu am mai intrat asa ca nu stiam despre sectiunea asta. oricum sunt bucuros sa mai vad colegi motociclisti romani. eu locuiesc in provincia treviso si chiar mi ar place sa am un partener de calatorii. am vazut mai sus ca este o fata din zona mea si un baiat de la trento destul de aproape asa ca nu mi ramane decat sa astept primavara cu zile mai calduroase si sa sper ca ne vom intalni, sau de ce nu si la un pahar de vorba daca tot avem o pasiune in comun cred ca avem ce povesti. numai bine, bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,caut un pic (disperat)un kilometraj pentru motoru meu,H0NDA VFR 750 C din anu 1985.nu mai gasesc nou, :baldy:

daca ma poate ajuta cineva,poate stiti voi,poate aveti drumuri pe la ceva magazine de moto sau chiar dezmembrari,as fii tare recunoscator.sau daca nu niste adrese de la ceva magazine ca sa pot sa le scriu.eu am scris si datele motorului.merii si o zi faina sa aveti

 

Tipo - Honda Motor RC 09

Omologaz - OM50748C

Telaio - 2202454

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare sunt si eu de mai multi ani pe acest forum dar in ultima vreme nu am mai intrat asa ca nu stiam despre sectiunea asta. oricum sunt bucuros sa mai vad colegi motociclisti romani. eu locuiesc in provincia treviso si chiar mi ar place sa am un partener de calatorii. am vazut mai sus ca este o fata din zona mea si un baiat de la trento destul de aproape asa ca nu mi ramane decat sa astept primavara cu zile mai calduroase si sa sper ca ne vom intalni, sau de ce nu si la un pahar de vorba daca tot avem o pasiune in comun cred ca avem ce povesti. numai bine, bafta.

Salutare.Eu sunt baiatul din Trento ;).Bine te am gasit pe forum deocamdata si poate cand da caldura ne vedem si la o plimbare prin jur :).Dar pana atunci poate Ne vedem pe la Verona in ianuarie la Expo.Zicea colegul nostru de forum Mario ca o sa fie in ianuarie si ca se merita de mers;poate asa ne intalnim mai multi mociclisti romani si poate stam la un ceai ceva.Toate cele bune si o iarna cat ma scurta.Btw..din ce oras esti din Treviso?

 

Sal,caut un pic (disperat)un kilometraj pentru motoru meu,H0NDA VFR 750 C din anu 1985.nu mai gasesc nou, :baldy:

daca ma poate ajuta cineva,poate stiti voi,poate aveti drumuri pe la ceva magazine de moto sau chiar dezmembrari,as fii tare recunoscator.sau daca nu niste adrese de la ceva magazine ca sa pot sa le scriu.eu am scris si datele motorului.merii si o zi faina sa aveti

 

Tipo - Honda Motor RC 09

Omologaz - OM50748C

Telaio - 2202454

Salutare.Cand ajung prin trento am sa ma opresc pe la Honda si am sa intreb..poate cine stie daca nu au poate au idee unde s ar putea gasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare sunt si eu de mai multi ani pe acest forum dar in ultima vreme nu am mai intrat asa ca nu stiam despre sectiunea asta. oricum sunt bucuros sa mai vad colegi motociclisti romani. eu locuiesc in provincia treviso si chiar mi ar place sa am un partener de calatorii. am vazut mai sus ca este o fata din zona mea si un baiat de la trento destul de aproape asa ca nu mi ramane decat sa astept primavara cu zile mai calduroase si sa sper ca ne vom intalni, sau de ce nu si la un pahar de vorba daca tot avem o pasiune in comun cred ca avem ce povesti. numai bine, bafta.

 

 

 

hop si eu...fata..prezent...unde in treviso esti(oras sau provincia)???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor,pentru cei interesati este ultima intilnire la noi la VERES in Valle D'AOSTA,simbata 26-27 noiembrie.sincer ii c-am frig dar eu cu nevasta sigur mergem cu motor,daca nu ninge :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut vasy, da cred ca s ar putea organiza o intalnire la expo la verona de ce nu?, ramane de vazut cine va fi prezent oricum daca merg las un post aici pe forum si facem cumva sa ne intalnim.

buna cristall, chiar imi face palcere sa stiu ca exista si motocicliste mi se pare o chestie super tare, si nu locuiesc in treviso oras si mai exact la vreo 30 de km, localitatea este una mica nu stiu daca ai auzit de Possagno, mai exact sa afla la granita cu provincia belluno, dar daca asteptam o temperatura placuta nu cred ca ar fi o problema s o punem de o plimbare! tu unde locuiesti, in treviso?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut vasy, da cred ca s ar putea organiza o intalnire la expo la verona de ce nu?, ramane de vazut cine va fi prezent oricum daca merg las un post aici pe forum si facem cumva sa ne intalnim.

buna cristall, chiar imi face palcere sa stiu ca exista si motocicliste mi se pare o chestie super tare, si nu locuiesc in treviso oras si mai exact la vreo 30 de km, localitatea este una mica nu stiu daca ai auzit de Possagno, mai exact sa afla la granita cu provincia belluno, dar daca asteptam o temperatura placuta nu cred ca ar fi o problema s o punem de o plimbare! tu unde locuiesti, in treviso?

 

 

eu sunt in treviso oras...:) astetam vremea buna si poate iesim la o plmbare..:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

http://www.motoclub-tingavert.it/t531715s.html

 

2 motociclisti la TT, Isle of Man. Descrierea drumului, cazarea, cum e insula, cum sunt garele de TT, atmosfera, etc. Am stat aseara pana tarziu ca sa citesc tot, a fost o lectura foarte placuta. In plus, TT-ul e in "my bucket list". Costa cam mult, dar o tiganca mi-a zis ca o sa fiu bogat dupa 30 de ani ... am 34 acum, mai e timp ... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

  • Salut baieti ! hop si eu pe aici,sunt de putin timp pe motociclism.ro si sunt din periferia bresciei. asfalt uscat tuturor! :cheers:

Salutare si bun venit pe forum !! Cat despre asfalt aici la mine in nord e cam rece si pe alocuri inghetat ;),speram sa fie la anu deacum dar pana atunci toate cele bune si pune un vot pentru Verona :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Asigurarea in Italia costa mai mult pentru straini, detalii aici :

 

http://www.repubblica.it/solidarieta/immigrazione/2011/12/12/news/discriminazione_assicurata_rc_auto_pi_care_per_stranieri-26499660/

 

Tanti auguri e buon Natale a tutti - asta asa, pe italiana.

Craciun fericit si toate cele bune voua si familiilor voastre - asta asa, pe dulcele grai romanesc :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ johd taz... :) pe unde eÂşti prin BS? eu sunt din Ospitaletto. (pe deasupra am văzut că eÂşti Âşi băcăuan, ca mine ... :) )

 

Salut "! Ce mica e lumea si eu sunt din Erbusco suntem aproape, poate cand e timp frumos facem o tura cu motoretele.da sunt din Bacau mai bine zis pe langa.numa bine si LA MULTI ANI pe noul an. :cheers:

 

Salut Vasy80 ! Da te cred ca e mai frig ca ai ca am avut un prieten in Bolzano si zicea ca e aproape ca in Romania de frig si tine tot la fel de mult iarna.poate la vara ne intalnim pe la vreo intrunire,sau ne vedem la Verona,sigur am sa merg ca am fost si anu trecut si a fost frumos.pana atunci salutari si LA MULTI ANI pe 2012!:friends: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE FRATILOR SI LA MULTI ANI PE 2012!urmaresc de mult timp topicul dar nu eram decis sa ma prezint.locuiesc langa firenze.,si m-am cam plictisit sa merg singur cu motoru pe aici ca nu prea cunosc pe nimeni mai de ``isprava``,asa ca m-am decis sa mai cunosc pe cineva de-al nostru.

numai bine!

post-15461-0-66008600-1325485378_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, si, la multi ani si tie... Eu sunt de pe langa milano. Nu prea aproape de tine dar cine stie... las ca vine vara si parca in anotimpul cald distantele par mai mici si frumoase. Ai grija de tine si mai ales de trotineta ta si poate ne vedem la o bere, sau de ce nu luna asta la verona...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...