Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut.

Pot sa spun ca ma alatur si eu motociclistilor din Italia, pentru ca de 1 saptamana, mi-am adus motocicleta aici, sa o am alaturi.

Eu sunt in Massa-Carrara , Toscana.

Asadar, sa ne vedem cu bine fratilor romani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

Pot sa spun ca ma alatur si eu motociclistilor din Italia, pentru ca de 1 saptamana, mi-am adus motocicleta aici, sa o am alaturi.

Eu sunt in Massa-Carrara , Toscana.

Asadar, sa ne vedem cu bine fratilor romani

 

Bine ai venit printre (putinii, cel putin online) motociclisti romani in Italia. Sper sa ne vedem cu totii macar o data in vara asta, ce ziceti de o intalnire prin iunie-iulie?

In alta ordine de idei, mult mai trista, daca nu ati aflat pana acum, azi a murit Oresti Marmara. Un mare OM si un model pentru multi dintre noi, a plecat prea repede si a lasat in urma un mare gol si multa durere. Odihneste-te in pace Oresti (am zis asta de prea multe ori si in prea multe locuri, dar lumea trebuie sa vada cat de iubit si de admirat a fost), nu o sa te uit niciodata.

 

post-57306-0-16429000-1337718657_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

Pot sa spun ca ma alatur si eu motociclistilor din Italia, pentru ca de 1 saptamana, mi-am adus motocicleta aici, sa o am alaturi.

Eu sunt in Massa-Carrara , Toscana.

Asadar, sa ne vedem cu bine fratilor romani

bine ai venit! cu 2 roti cu tot.

eu sunt tot din toscana, dar din firenze, asa ca sanse sa ne vedem sper sa fie.

in alta ordine de idei:

- mario, ziceai de vreo intalnire iunie-iulie. cauta un motoraduno care sa fie pe undeva pe la mijloc, emilia-romagna. adica sa facem vreo 150 de km de pe unde suntem. o juma de idee am eu. se chiama thunderlake si e pe malul lacului suviana. locatia este excelenta, lume garla si e pe 14-15 iulie. cealalta juma de idee este un raduno organizat de black devils. il fac intr-un Lido de pe malul adriatic, pe langa Comacchio. locatia este ok, ca e si plaja aproape, iar anul trecut au cantat niste formatii super ok (un cover band Rammstein a rupt gura targului). nu mai stiu, in schimb, data.

- eu trag o tura pe 9 iunie la Biker Bikini Benefit, la Cesenatico. dupa vacanta am in program Thunderlake pe 15 iulie si Motomaiale pe 27 iulie la Urbisaglia.

in rest, numai de bine!

 

bine ai venit! cu 2 roti cu tot.

eu sunt tot din toscana, dar din firenze, asa ca sanse sa ne vedem sper sa fie.

in alta ordine de idei:

- mario, ziceai de vreo intalnire iunie-iulie. cauta un motoraduno care sa fie pe undeva pe la mijloc, emilia-romagna. adica sa facem vreo 150 de km de pe unde suntem. o juma de idee am eu. se chiama thunderlake si e pe malul lacului suviana. locatia este excelenta, lume garla si e pe 14-15 iulie. cealalta juma de idee este un raduno organizat de black devils. il fac intr-un Lido de pe malul adriatic, pe langa Comacchio. locatia este ok, ca e si plaja aproape, iar anul trecut au cantat niste formatii super ok (un cover band Rammstein a rupt gura targului). nu mai stiu, in schimb, data.

- eu trag o tura pe 9 iunie la Biker Bikini Benefit, la Cesenatico. dupa vacanta am in program Thunderlake pe 15 iulie si Motomaiale pe 27 iulie la Urbisaglia.

in rest, numai de bine!

 

am gasit flyer-ul cu a 2a juma de idee. este la mijlocul lui august, se chiama Zanzare del Delta si se desfasoara la Lido degli Scacchi (FE)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca mai e cineva pe aproape. Sa fim sanatosi pana atunci, si poate ne vedem la vre-o intalnire toti.

Va salut si s-auzim numai de bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

Pot sa spun ca ma alatur si eu motociclistilor din Italia, pentru ca de 1 saptamana, mi-am adus motocicleta aici, sa o am alaturi.

Eu sunt in Massa-Carrara , Toscana.

Asadar, sa ne vedem cu bine fratilor romani

Salutare si din Trento si bine ai venit pe forum. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut sa puneti datele daca este vorba de vreo intalnire intre noi ca sa stiu si io sa i-mi iau liber in duminica aia ca de obicei lucrez aproape 2 duminici pe luna mereu

Salutare si sa ne auzim cu bn

Editat de amansioboss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mâine se anunță timp aproape bun. Eu cred că o să trag o fugă la SIRMIONE. Link aici pentru ce se desfăÂşoară acolo : http://web.motogpromagna.com/Motoraduni.aspx?TOPIC_ID=7323 Dacă mai e cineva interesat, lăsați mesaj aici pentru a stabili cum Âşi unde ne putem întâlni. RIDE SAFE ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Sunt Cristi, vin din Arges, muncesc la Brunico - Alto Adige de circa 5 ani. Impreuna cu marauderul am facut circa 25oookm. As fi bucuros sa ne mai intalnim la o calatorie sau ceva intruniri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Sunt Cristi, vin din Arges, muncesc la Brunico - Alto Adige de circa 5 ani. Impreuna cu marauderul am facut circa 25oookm. As fi bucuros sa ne mai intalnim la o calatorie sau ceva intruniri.

Salutare !! Bine ai venit pe forum...Eu sunt de pe langa Trento...Val di Non :).poate in vara asta usor usor ne adunam noi intr un weekend..pana atunci..asfalt uscat si toate cele bune!!

Editat de vasy80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine sa ma scuzati in perioada asta, sunt ocupat cu o mie de chesti si nu prea am timp de plimbari duminicale (desi duminica trecuta am iesit, si in saptamana ma misc practic numai pe motocicleta).

Cine se baga la organizat o intalnire a romanilor motociclisti din nordul Italiei? :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine sa ma scuzati in perioada asta, sunt ocupat cu o mie de chesti si nu prea am timp de plimbari duminicale (desi duminica trecuta am iesit, si in saptamana ma misc practic numai pe motocicleta).

Cine se baga la organizat o intalnire a romanilor motociclisti din nordul Italiei? :D :D :D

 

salut Mario , ideea cu intalnirea e super-tare ,dar cred ca tot la tine e baza in legatura cu organizarea ei . din partea mea putem sa mergem si in sicilia sa ne vedem , basta ca putem sa fim cat mai multi de-ai nostri .

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, in iulie e o intrunire la Vipiteno unde am putea sa ne gasim.

http://www.bikerdays.eu/it/cms/5.htm

 

Salutare !! Bine ai venit pe forum...Eu sunt de pe langa Trento...Val di Non :).poate in vara asta usor usor ne adunam noi intr un weekend..pana atunci..asfalt uscat si toate cele bune!!

Salut Vasy cand am sa ies spre Val di Non am sa ti dau de stire si poate reusim sa ne intalnim. Eu merg mai des pe la Bolzano.(nu stiu daca am postat bine...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Mario , ideea cu intalnirea e super-tare ,dar cred ca tot la tine e baza in legatura cu organizarea ei . din partea mea putem sa mergem si in sicilia sa ne vedem , basta ca putem sa fim cat mai multi de-ai nostri .

:friends:

 

Ramane pe mai incolo atunci, deocamdata nu imi fac planuri pana nu termin cursul asta si vad ce si cum . :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are nevoie cineva de adus motor din Romania, in Italia, cam pe 20-21 luna asta e acolo, sau din Italia in Romania pe 24. pot sa ofer un loc pe platforma. punctul de plecare din romania, e din neamt sau imprejurimi pana la iesirea din tara. la intoarcere din Misano sau ruta de intoarcere. (nordul italiei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine sa ma scuzati in perioada asta, sunt ocupat cu o mie de chesti si nu prea am timp de plimbari duminicale (desi duminica trecuta am iesit, si in saptamana ma misc practic numai pe motocicleta).

Cine se baga la organizat o intalnire a romanilor motociclisti din nordul Italiei? :D :D :D

Mario!!!! :)))) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. care este dispus de o intalnire maine 10/06/12 zona lago di garda peschiera?

 

Tocmai maine era programat pe langa garda un motogiro care se pare ca va fii anulat din cauza timpului :( . Duminica viitoare in schimb, la Monza, se va incerca depasirea recordului mondial de motociclete in pista (1401) la care am participat anul trecut. Daca sunteti interesati, detalii aici (speram ca nu va ploua, tempo di mierdas ...)

 

http://www.federmoto.it/home/motoclub/motoclub-tutti-gli-articoli/itemid/14772.aspx?IsDetail=Y

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cum am zis si mai sus am o perioada mai agitata cu munca&stuff si nu prea am timp (si nici bani sincer sa fiu) de iesiri duminicale ... speram sa fie mai bine luna viitoare. PEACE ! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...