Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

ma poate ajuta cineva sa gasesc suportii laterali pentru cutii ,la un ducati st2? am cautat pe net de am innebunit ,dar nu am gasit nimic :(

 

Comunitatea Ducati ST Italia :

 

http://www.ducatist.it/

 

O discutie interesanta (google translate daca nu intelegi) :

 

http://www.ducatist.it/phpBB3/viewtopic.php?f=45&t=1202

 

Am facut o mica cautare pe net, se pare ca intr-adevar sunt greu de gasit. Mai incearca pe ebay.it .

 

http://www.givi.it/Accessori-moto/?ma=DUCATI&mo=ST-2---ST-4--900-97--01

 

Givi, cel mai mare producator italian de bauletti si valigie laterali ( :banana: ) nu are decat staffa monorack pentru ST, probabil din cauza tobei sunt dificil de montat cutii laterale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

helaaauuuu.....nimic nou pe aici????

Cam nimic..ori mociclistii romani se plimba prea mult cu moto ori..nu mai stau pe aici..eu mai intru..cam in fiecare seara..dar nu vad nimic noutati cristall..si btw promit ca data viitoare cand ajung pe la voi..dau un semn ;) ca tare as vrea sa prind macar o dimineata intr un weekend pe plaja ;) asa ca...poate intr un weekend luna asta ne vedem la o bere rece ;P .

Pana atunci poate trageti voi o fuga pe aici prin munti sa va racoriti ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost saptamana trecuta pana la belluno...sotul meu a tinut neaparat sa imi faca "botezul" pe autostrada...belluno treviso dus intors...frumos..noi marea o cam vedem in fiecare week end...duminica am prins plecarea de la moto raduno de la monastier...dupa care ne-am prajit la mare...si eu intru mereu pe aici dar...vorba ta...motociclistii romani sunt "on the road"....las' k e bine si asa..:D:D:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un job nou si am liber numai martea si miercurea, deci pentru mine s-au cam terminat turele de duminica. Mai raman vacantele ... cand o sa le am. In rest folosesc motocicleta foarte mult la munca, am facut o groaza de kilometrii saptamanile astea, + o iesire cu Bikers si nasce prin Elvetia. Mai intrati pe aici din cand in cand, nu se stie niciodata cine si cum se organizeaza ... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu intru in fiecare zi sa vad ce mai spuneti, dar fara motor nu prea am ce sa comentez. vorba lui deathm... lasa ca o sa ma fac eu mare.(sper ca in sensul de a-mi lua motor, ca la 160kg ,deja sunt prea mare :rusinica: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu intru aproape in fiecare zi, dar cum e cam pustiu... unu cu munca, unu ca nu are moto, altu ca are in continu probleme (diverse) cu motoru.... eu sincer am sa ies weekendu asta cu motoru si cortu prin zona varese... dane, lasa ca stii tu la ce m'am referit, asta bineinteles, inainte sa cantaresti 160 kg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

am venit si eu de cateva luni in Italia si stau in Roma.

Este cineva pe aproape interesat de plimbari in weekend-uri?

Am vazut ca cei mai multi sunteti in nord.

Toate cele bune.

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

am venit si eu de cateva luni in Italia si stau in Roma.

Este cineva pe aproape interesat de plimbari in weekend-uri?

Am vazut ca cei mai multi sunteti in nord.

Toate cele bune.

Stefan

 

 

Salut ! in acest weekend este adunare la Bolognia 540792_3424335402650_1396916248_n.jpg si vine si un baiat din Civita vechea ,e langa Roma,daca esti interesat,se merita sa mergi acolo, am fost si anul trecut.numa bine si asfalt curat :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciao

se pare ca eu o sa vin la Suviana, la Thunderlake. inca nu stiu daca raman peste noapte.

daca e cineva interesat, sa dea un raget cu un pm si ii las nr de cell sa ne intalnim.

numai bine.

 

sal'tare,

facui si Thunderlake-ul de anul asta.

baui si niste beri cu John Taz, plus ca sunt dator 1 sau 2 bere la Copoi. ma revansez eu cand ajung spre Roma.

ma bate un gand sa merg peste 2 saptamani la Motomaiale Urbisaglia 2012, undeva in Marche. inca nu sunt sigur.

cu siguranta merg la Zanzare del Delta in august (9-12) care are loc pe undeva dupa Ferrara, spre mare. cine vrea sa bem cateva beri impreuna, sa dea cu pm-ul.

in rest, numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ GSI , baga poze cu tipa...daca nu ne place nu venim :scratch: glumesc.

 

Salutari la toti fugitii, pe mine nu ma socotiti nicaieri - pana nu-mi schimb fierul nu ma arunc la niciun suc. L-am bagat la vanzare si nu vreau sa-i adaug km etc.

 

Va pup pe casti, ne-om gasi dupa aug...ma duc in ro sa-mi rup creierii, aici n-am cu cine sa beau dom`le!!

 

ahh, si ma duc in Cehia la Brutal Assault :rock: la satanisme, poate e vreunul din voi care gusta, detaliem :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul ăsta sărim sezonul. Deja ne gândim să suspendăm asigurarea. ÂŞi-aÂşa nu ieÂşeam noi des, dar acum suntem blocați pe loc. Pe 6-VII- eu am avut un accident, m-a lovit unul cu maÂşina când de fapt trebuia să-mi dea prioritate. Rezultate la prima vedere: oglinzile rupte, protecția rezervorului spartă, cutia ambreiajului spartă, pedala de frână ruptă, scătița pasagerului ruptă. Eu am stat în spital 5 zile, mi-au peticit piciorul drept, de sub genunchi până la gleznă că-mi rămăsese pielea pe maÂşina ăluia. Trebue să chemăm încă reprezentanța să vină să ia motorul din garaj. Deci plimbări ”nix”. Ca o notă pozitivă pe 7-VII- ne-am căsătorit, cu slujba religioasă în spital; masa felicitările Âşi tortul la restaurant, fără mine, evident. Cine vrea să dea cu ochiul : FB : Daniel Axinte. I'M STILL WALKIN' :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca ne intalnim noi la o bere si atunci imi arati ce ai patit la picior, e greu de imaginat cum s-a putut intampla asa ceva. Noi am vorbit la telefon, nu mai insist aici, iti mai zic inca o data insanatosire grabnica si casa de piatra !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea

eu stau doar doua sapt in italia,am tot cautat motor sa mi cumpar...

vrea vfr 800 pe pinioane distributia,stie cineva ceva??

multumesc

Salutare Dragonlady! In legatura cu dorinta ta ..eu tocmai m am hotarat sa imi vand vfr ul zilele astea...ma cam bate gandul sa imi iau un choper asa ca tocmai l am pus la vanzare...dar e un v tec din 2002 nu are distributia pe pinioane ci pe lant.Modelele anterioare au avut distributia asa.Daca te intereseaza da un pm.

Editat de vasy80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Dragonlady! In legatura cu dorinta ta ..eu tocmai m am hotarat sa imi vand vfr ul zilele astea...ma cam bate gandul sa imi iau un choper asa ca tocmai l am pus la vanzare...dar e un v tec din 2002 nu are distributia pe pinioane ci pe lant.Modelele anterioare au avut distributia asa.Daca te intereseaza da un pm.

da ma intere ,

da mi niste poze si un pret

ms ramm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello

sar peste Motomaiale (Urbisaglia) de saptamana asta din cauza de plaja cu femeia. in schimb, mai mult ca sigur merg la Motorcycle Jamboree de saptamana aviatoare. se tine pe langa Bologna, deci destul de usor de ajuns de multi. sambata o sa ajung pe la 6 seara. cine e interesat, sa se lase cu un pm.

link manifestare: http://www.netbikers.net/public/immagini_calendario/2012/mcj_12.jpg

pe curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

permiteti-mi un offtopic

 

voua v-a venit factura de gaz de la eni. ca vad ca la noi deja sunt azi maine 4 luni de cand nu a venit factura. am sunat la ei si au zis acum 2 luni ca inca nu fusese emisa, dar uite ca nici pana in ziua de azi nu a venit. plus ca si posta cica e de rahan aici, ca am facut plati si aia de la enel au trimis scrisoare ca daca n-am facut plata sa ma execut imediat, desi aveam cotorul cu plata de la factura cum ca posta si-a luat comisionul si tot pentru serviciul efectuat.

va intreb pentru ca mi-e teama de cat o sa vie factura in final, tinand cont de faptul ca ei au impartit consumul din iarna si au facturat cu delay, special sa nu ma cocoseze, dar consumul din iarna inca nu l-au amortizat prin facturare si ma trezesc in iarna urmatoare ca o sa platesc si ptr iarna ce-a trecut :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am acelasi furnizor pentru energie electrica si pentru gaz, Enel Energia parca se cheama. In 4 ani nu am avut niciodata probleme cu ei, nici de facturi nici de supraplati. Dar eu am RID in banca cu ei si imi iau automat banii cand se emite factura ... :friends: .

In alta ordine de idei, duminica am fost in Val Trebbia si am facut baie intr-un rau de munte, am gasit un loc unde era adanc 3 metri !

post-57306-0-39365000-1343755838_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, eu sint Flore, sintem in apropiere de Montecatini Pt, am un Midnightstar de 1300 si o nevasta playmate. Cam asta e.

 

@ GSI , baga poze cu tipa...daca nu ne place nu venim :scratch: glumesc.

 

Salutari la toti fugitii, pe mine nu ma socotiti nicaieri - pana nu-mi schimb fierul nu ma arunc la niciun suc. L-am bagat la vanzare si nu vreau sa-i adaug km etc.

 

Va pup pe casti, ne-om gasi dupa aug...ma duc in ro sa-mi rup creierii, aici n-am cu cine sa beau dom`le!!

 

ahh, si ma duc in Cehia la Brutal Assault :rock: la satanisme, poate e vreunul din voi care gusta, detaliem :wave:

pai poze cu ,,tipa,, gasiti in playboy-ul de luna asta si august, pe viu ne gasiti in sept. in austria

post-60065-0-95623400-1343780345_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...