Sari la conținut

Carburatoare Noi


Vizitator
 Share

Postări Recomandate

eu am luat de la gaspar cu 900 de mii bucata.... un soi de k68.... dar am avut probleme cu unul in sensul ca avea plutitorul spart si lua benzina....... l-am sunat si am comandat set de reparatie pt carb si mi-a trimis unul pt k68 dar din pacate nu prea s-a potrivit........ si inca o chestie.... cand le montezi.... o sa te chinui putin pt ca tre sa reglezi nivelul..... si nu prea inchid cuiele.. la inceput... o sa te distrezi putin.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce M72 ai, vrem poze!!!

Cumperi de la Gaspar, sutn 1,1 mil, Pekar K68, bune. Mai tre sa iei 2 flanse pt carburatoare fiindca tu ai M72 si prezoanele sunt in plan vertical. Alea mai sunt impreuna vreo 2 sute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vb ca nu invchid cuiele dar.... can iei carb noi pekar k 68 problema este ca lamela aia care apasa pe cui este dreapta si trebuie sa o indoi pana inchede cuiul si tre sa desfaci de cateva ori carburatoarele pana nimersti pozitia adecvata... ca sa ai un nivel bun si sa inchida ..... e mai complicat ca tre sa reglezi nivelul la amandoua la fel.... adica tre sai motorul drept dai drumu la benzina si daca inchid carburatoarele.... e ok.... dai jos camerele de nivel si te uiti cata benzina ai in ele...... daca nu este egala cantitatea.... mai indoi un pic lamela aia de pe plutitor..... in functie de cum vrei sa faci nivelul mai mic sau mai mare.....

 

cu gaspar lucrezi simplu ii dai telefon.. ii spui de ce ai nevoie si-ti trimite piesele cu microbuzu sau cu posta.... banii ii dai la sofer... e vreo 100 de mii transportu` nr de tel: 0744472055

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu stiu......cand mai cumparati piese de la Gaspar dak e ceva defect nu cumparati alta cum a patit cineva cu plutitorul spart.....vb cu el trimiteti inapoi si omu trimite piesa buna......asta e bine la el ca inlocuieste piesele....si inca ceva cand luati piesa noua dak puteti vedeti exact cotele sa nu fie proasta din start......Gaspar nu prea le are cu mecanica si faze de astea,mai ales la moto......asa ca nu prea stie ce vinde.El aduce piesa de la Ucraina dar nu stie dak e rebut sau nu......si mariuss mult succes la reglat carburile:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost treaba ca l-am montat si a mers 3 saptamani dupa care am observat ca avea benzina in el ca-mi mergea prost... avea un por minuscul care cu ochiul liber nu-l observai..... stiu ca le primeste inapoi.... te trimiteam... dar trecusera 3 sapta,mani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...