Sari la conținut

IMOT - Muenchen, 18-20.02


cria_p
 Share

Postări Recomandate

* sambata am programat vizita la IMOT sa vad cele 6 premiere cu care se lauda organizatori. (nu vi le spun, gasiti pe site :) ...doar asa, pentru curiosi: Harley Davidson a pregatit 2, Norton una, mie mi-ajunge deja).

programul de vizite e asa:

Vineri, sambata si duminica: 9:00 - 18:00

biletele costa 12 euro (cam scump, zic eu, tinand cont ca si in incinta targului au preturi mari la bere, carnati, orice). pentru cei mai economi, exista varianta de "bilet de seara" - costa 5 euro, daca mergi de la 16:30 (adica ai o ora jumate de vizitat).

 

link aveti aici:

http://www.imot.de/index.php?option=com_co...5&Itemid=51

 

La "Anreise" (coloana cu titluri din stanga pag.), gasiti orientativ cum ajungeti la MOC, zona de targ. eu vin cu U-Bahn, e cel mai comod si convenabil. din centru ajunge acolo U6, cobori la statia Kiefergarten.

 

 

daca mai vine cineva, poate bem o bere/cafea. dati de stire!

 

see ya!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma tenteaza...

 

As pleca vineri dupa birou... si sa stau pana duminica sa mai vizitez BMW Welt si Museum.

Sper sa ma decid azi; mi-e sila de condus atata...

 

* cat faci de la Viena pana aici?

hai, poate vedem "vechiturile" alea de la BMW impreuna, ca eu nu am ajuns inca...

daca te hotarasti sa pleci vineri incoace, da-mi de veste. eu am tel. fix aici, dar putem sa ne SMS-uim si pe mobil (ala de Ro.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca am sa vin si eu cu prietena mea...in fond nu e prea mare distanta din milano pana in Muenchen. totul tine doar de o singura "chestie"....bani sa imi platesc asigurarea la moto si sa am bani de dus-intors. bine hai...si de o bere sau 2 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ajung sambata pe la 15:30 - 16:30 la expo, ca sa ne putem intersecta, dati-mi nr. de mobil pe PM, daca veniti.

sper sa fie cald si sa putem bea si o bere afara :bigstar: ...daca nu, punem un ceai sau cafea la ibric.

 

oare ne lasa sa calarim si noi niste motoare...? anul trect nu am incercat, ca era oricum prea frig afara si eu m-am dus duminica, la spartul targului.

 

see ya!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* cat faci de la Viena pana aici?

hai, poate vedem "vechiturile" alea de la BMW impreuna, ca eu nu am ajuns inca...

daca te hotarasti sa pleci vineri incoace, da-mi de veste. eu am tel. fix aici, dar putem sa ne SMS-uim si pe mobil (ala de Ro.)

 

5h dus, 5 intors... singur... parca nu merita; prefer sa "irosesc" timpul asta la ski cat inca este zapada.

Oricum, o sa vin un weekend si te voi anunta. :bigstar:

 

Mesaj completat

eu nu sunt fan BMW auto, dar merita fiecare cent vizitarea muzeului.

Evident, motocicletele ocupa si ele un loc important, un zid intreg pe 5-6 nivele

 

Da, merita clar; la BMW Welt am mai fost de vreo 2 ori dar acolo sunt expuse ultimele modele auto si moto deci nu vezi mereu acelasi lucru; iar cladirea in sine este, din cate am auzit, ceva deosebit in lumea arhitecturii. In plus acolo gasesc de cumparat cam tot ce am nevoie la zi (ex. carti) despre BMW.

 

BMW Museum vreau sa-l vad ca am fost doar o data in 2005 cand locatia normala era in renovare si se vizita doar o varianta intermediara facuta in parc, langa turn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5h dus, 5 intors... singur... parca nu merita; prefer sa "irosesc" timpul asta la ski cat inca este zapada.

Oricum, o sa vin un weekend si te voi anunta. :bigstar:

 

Mesaj completat

 

 

Da, merita clar; la BMW Welt am mai fost de vreo 2 ori dar acolo sunt expuse ultimele modele auto si moto deci nu vezi mereu acelasi lucru; iar cladirea in sine este, din cate am auzit, ceva deosebit in lumea arhitecturii. In plus acolo gasesc de cumparat cam tot ce am nevoie la zi (ex. carti) despre BMW.

 

BMW Museum vreau sa-l vad ca am fost doar o data in 2005 cand locatia normala era in renovare si se vizita doar o varianta intermediara facuta in parc, langa turn.

 

Pe drum erai singur, dar la Munich nu! Cat de mult mi-as dori si eu sa fiu asa aproape!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de poze, dar parca noi eram mosii si tu tinerelu'!

 

 

e prima data cand ajung si eu sa vad ce insemana SALON MOTO

 

incepand de la organizare si terminand cu sistemul de parcare AM RAMAS MASCA

 

intradevar 12 euro /pers si parcarea pt 5 ore 6euro

dar nici sa merg sa dau 5 euro ca si intru de la 16 .30 ce dracu sa fac intr o ora si juma

in 5 HALE

 

era sa uit

 

BMW scosese la o tombola un 1600

ps. nu am jucat ca nu aveam ce sa fac cu balena aia :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...