Sari la conținut

Ce Spuneti?


pantera
 Share

Ce culoare i s-ar potrivi mai bine?  

125 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Damn! Iar am revenit la stadiul incipient al topicului, adica: "ce culoare s-o vopsesc?"

Roshie, ramane roshie ;)....oricat de mult as vrea sa fie neagra.....Damn!....pana la urma o sa dau cu banu'...si dupa, bineinteles, o sa ma zgarii pe ochi ca de ce n-am facut-o cealalta culoare :lol:)

Nu! Gata! Ramane roshie! Daca nu o sa-mi placa, mai e pana la vara destul timp s-o fac neagra :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incearca sa nu mergi doar pe plaja cu ea si o sa fie observata in trafic

Incearca intai si ia'ti carnetul sa te dai cu ea ( ala din 1900 toamna cred ca a expirat ) si apoi vezi daca te observa lumea in trafic sau nu

 

Doamne, cate sfaturi iti pot da : oricum nu o vei pilota vreodata in trafic, iar daca totusi ... la ce fata ai sigur vei fi observata si ocolita, asa ca stai linistita.

urat...foarte urat...

nici macar daca o cunosti nu e gluma de bun gust... :lol:

invidia vad ca e cat casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urat...foarte urat...

nici macar daca o cunosti nu e gluma de bun gust... ;)

invidia vad ca e cat casa.

Da-i pace Sebi. De unde nu e nici Dumnezeu nu cere.

Si nu, nu ma cunoaste :banana: Iti pove eu de unde a strans individu' atata ura si invidie pt mine :banana: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a placut tare mult ideea initial, dar, dupa ce am vorbit cu un prieten (care se pricepe la motoare intr-adevar) care in cateva idei m-a facut sa ma razgandesc, am optat pt roshu. In primul rand, cu oricate straturi de lac mat ai da peste vopsea, motorul are aspect de neterminat, de motor dat cu grund si urmeaza sa fie vopsit, etc....naspa...si imi placea la nebunie ideea ;)

Oi fi eu fata dar nici chiar asa :lol: Nu ca nu mi-ar placea :banana:, dar mi se pare o antiteza totala : un motor super sport de 130 de cai , care ar trebui sa emane putere, dominanta, respect,..sa fie vopsit roz :banana:

 

1...si trebuia un expert in ale motociclismului sa iti spuna ca negrul mat bla bla?

2...respect impune motociclistul/motociclista... nu culoarea motocicletei

 

asta chiar mi se pare ca impune respect post-999-1163702323_thumb.jpg

 

iar asta putea fi si neagra... ca respect din ... post-999-1163702344_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai inteles bustean..mai bine o faci blonda...

ba s-a umflat orezu in voi?

dupa ce ca sunt putine fete cu tupeu in ele sa isi ia un motor, mai sunt putine si aici pe forum.

hai sa le dam in cap si sa le scoatem afara.

sunteti comunisti cumva?

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba s-a umflat orezu in voi?

dupa ce ca sunt putine fete cu tupeu in ele sa isi ia un motor, mai sunt putine si aici pe forum.

hai sa le dam in cap si sa le scoatem afara.

sunteti comunisti cumva?

:lol:

 

;)

 

Dupa ce ca fetele sunt terifiate de fitzo-bikeri care tot afirma ca doar ei pot tine intre picioare o bestie cu 2 roti, mai ne luam si noi de ele ca si-au luat motoare si ca si le coloreaza cum vor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba s-a umflat orezu in voi?

dupa ce ca sunt putine fete cu tupeu in ele sa isi ia un motor, mai sunt putine si aici pe forum.

hai sa le dam in cap si sa le scoatem afara.

sunteti comunisti cumva?

:lol:

 

 

;)

 

Dupa ce ca fetele sunt terifiate de fitzo-bikeri care tot afirma ca doar ei pot tine intre picioare o bestie cu 2 roti, mai ne luam si noi de ele ca si-au luat motoare si ca si le coloreaza cum vor.

Thanks guys! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Damn! Iar am revenit la stadiul incipient al topicului, adica: "ce culoare s-o vopsesc?"

Roshie, ramane roshie :banana:....oricat de mult as vrea sa fie neagra.....Damn!....pana la urma o sa dau cu banu'...si dupa, bineinteles, o sa ma zgarii pe ochi ca de ce n-am facut-o cealalta culoare :banana:)

Nu! Gata! Ramane roshie! Daca nu o sa-mi placa, mai e pana la vara destul timp s-o fac neagra :crack:

Pai mai ramanea s-o faci negru cu rosu... pacat ca nu ai Honda ca ti-o dadeau stock in culorile astea :lol: . Eh, daca pana la urma o fac rosie, baga un negru metalic pe jante. Succes ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mai ramanea s-o faci negru cu rosu... pacat ca nu ai Honda ca ti-o dadeau stock in culorile astea :lol: . Eh, daca pana la urma o fac rosie, baga un negru metalic pe jante. Succes ;)

Pana la jenti mai e :banana: Luni carenele vor fi "ambalate" si trimise la vopsitorie. Avand in vedere ca se vor vopsi in Craiova, si nu voi putea sa supraveghez "procesul", sper ca va iesi culoarea pe care mi-o doresc :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai bine ar arata cu un rosu metalic partile principale si un negru mat pe alocuri

Sa stii ca la asta ma gandeam si eu. Unde e acum gri s-o fac roshu si partea de jos unde e negru, s-o fac negru mat. Dupa ce o vopsesc, o sa caut pe net ceva stickere faine (negre) sa le pun peste carenele roshii :lol:

Am facut o schitza rudimentara....sper sa se inteleaga

-pe ce e scris "R" va fi roshu

-pe ce e scris "N" va fi negru mat

-ce e "insemnat" cu verde vor ramane asa cum sunt (negru mat)

 

Ma mai gandesc totusi pana luni ce le trimit daca voi face sau nu si partea de jos care e acum neagra, roshie ;)

post-4366-1163855141_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi fost fain negru mat(doar ca trebuia din cand in cand sa ii dai cu silicon...sa aiba un miros de prospetime :lol: )

uite una cu negru mat(si ceva praf si ceva kitch facut de neamt)post-3711-1163952031_thumb.jpg

si ca sa fie o lamurire pentru multi, sa arati ca nu faci posturi doar de fitze, daca nu e cu deranj...cati km ai condus moto pana in prezent??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offopic-urile din ultimele pagini au fost sterse.

Am cateva mentiuni:

- daca vi se pare penibil/jenant/prostesc un topic, va rog sa-l reportati si va fi sters, nicidecum sa incepeti a face misto-uri de 2 lei.

- irascibil, motormouse, etc : Nu inteleg cati kilometri trebuie sa ai la bord ca sa iti vopsesti motorul.Chiar am nevoie de confirmarea ca sa stiu daca imi permite "legea"(voastra) sa imi vopsesc la primavara ZXR-ul.

- cand apare cineva cu vreo bestie pe care unii nu si-o permit, incepe panarama.Mai ales daca e si fata deja...

 

In concluzie..aveti ceva de zis, afirmati-va, dar nu cu jigniri/misto-uri ieftine/etc la adresa persoanelor pe care nu le cunoasteti.Acestea pastrati-le pentru prietenii vostri care va permit acest lucru.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offopic-urile din ultimele pagini au fost sterse.

Am cateva mentiuni:

- daca vi se pare penibil/jenant/prostesc un topic, va rog sa-l reportati si va fi sters, nicidecum sa incepeti a face misto-uri de 2 lei.

- irascibil, motormouse, etc : Nu inteleg cati kilometri trebuie sa ai la bord ca sa iti vopsesti motorul.Chiar am nevoie de confirmarea ca sa stiu daca imi permite "legea"(voastra) sa imi vopsesc la primavara ZXR-ul.

- cand apare cineva cu vreo bestie pe care unii nu si-o permit, incepe panarama.Mai ales daca e si fata deja...

 

In concluzie..aveti ceva de zis, afirmati-va, dar nu cu jigniri/misto-uri ieftine/etc la adresa persoanelor pe care nu le cunoasteti.Acestea pastrati-le pentru prietenii vostri care va permit acest lucru.

 

Multumesc.

 

 

Pe mine unu' m'ai speriat la maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- cand apare cineva cu vreo bestie pe care unii nu si-o permit, incepe panarama.Mai ales daca e si fata deja...

Parca trebuia sa fi neutru si din postul tau se intelege altceva iar intrebarea cu km nu cred ca a fost un gest prostesc. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offopic-urile din ultimele pagini au fost sterse.

Am cateva mentiuni:

- daca vi se pare penibil/jenant/prostesc un topic, va rog sa-l reportati si va fi sters, nicidecum sa incepeti a face misto-uri de 2 lei.

- irascibil, motormouse, etc : Nu inteleg cati kilometri trebuie sa ai la bord ca sa iti vopsesti motorul.Chiar am nevoie de confirmarea ca sa stiu daca imi permite "legea"(voastra) sa imi vopsesc la primavara ZXR-ul.

- cand apare cineva cu vreo bestie pe care unii nu si-o permit, incepe panarama.Mai ales daca e si fata deja...

 

In concluzie..aveti ceva de zis, afirmati-va, dar nu cu jigniri/misto-uri ieftine/etc la adresa persoanelor pe care nu le cunoasteti.Acestea pastrati-le pentru prietenii vostri care va permit acest lucru.

 

Multumesc.

;) :lol:

daca tot ai cutitul in mana inchide topicul caci presupun ca si-a atins scopul, motocicleta deja e la vopsit parca.

Editat de najnaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culoarea a fost stabilita! ;)

Am ales (de la Kawasaki) RED-KAW 3002 sau RED-KAW 3003 :burnout: Culorile sunt aproape identice....cel putin eu n-am vazut nicio diferentza intre ele. Ramana la latitudinea "stilistului" sa aleaga una dintre ele, pt. ca le are pe ambele in stoc. :P

Luv capritza :D :blbl: :D

Abia astept sa vad cum va iesi pana la urma. :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offopic-urile din ultimele pagini au fost sterse.

Am cateva mentiuni:

- daca vi se pare penibil/jenant/prostesc un topic, va rog sa-l reportati si va fi sters, nicidecum sa incepeti a face misto-uri de 2 lei.

- irascibil, motormouse, etc : Nu inteleg cati kilometri trebuie sa ai la bord ca sa iti vopsesti motorul.Chiar am nevoie de confirmarea ca sa stiu daca imi permite "legea"(voastra) sa imi vopsesc la primavara ZXR-ul.

- cand apare cineva cu vreo bestie pe care unii nu si-o permit, incepe panarama.Mai ales daca e si fata deja...

 

In concluzie..aveti ceva de zis, afirmati-va, dar nu cu jigniri/misto-uri ieftine/etc la adresa persoanelor pe care nu le cunoasteti.Acestea pastrati-le pentru prietenii vostri care va permit acest lucru.

 

Multumesc.

mamaaaa, scuza-ma fratele meu. suntem frati, ceva? sigur suntem, cand luai tu permis io ce faceam? nu mai stiu. ne cunoastem de la scoala de soferi? aveai 12 ani cand mi-am luat io permisu'? unii nu-si permit ce are o...fata? sau altcineva? io-mi permit permis, 3 motoare si 3 masini...vai mama mea...asa-s de invidios pe fete fara permis...esti moderator da' nu le ai cu motoarele? am o beretta de 9 mm si un glock 34 de asalt. da' nu vrei sa-ti dai in cap cu permisu'? pe muchie? poate e mai bine.ia sterge tu tot. ia fii tu ala marele amushinator de piz..DE? fara permis care se baga in seama cu toti baietii care in lipsa de manusi si-au facut bataturi in ambele maini- unii ne faceam in mainile verisoarelor, da' dupa tine e of topic, doar mana ta conteaza. da, bre s-a vopsit. cu mare ajutor de la dumnezeul motociclistilor. noroc k esti tu moderator. doamne fereste sa fi fost zahei sau alt prost cu multi ani in spate....

 

mamaaaa, scuza-ma fratele meu. suntem frati, ceva? sigur suntem, cand luai tu permis io ce faceam? nu mai stiu. ne cunoastem de la scoala de soferi? aveai 12 ani cand mi-am luat io permisu'? unii nu-si permit ce are o...fata? sau altcineva? io-mi permit permis, 3 motoare si 3 masini...vai mama mea...asa-s de invidios pe fete fara permis...esti moderator da' nu le ai cu motoarele? am o beretta de 9 mm si un glock 34 de asalt. da' nu vrei sa-ti dai in cap cu permisu'? pe muchie? poate e mai bine.ia sterge tu tot. ia fii tu ala marele amushinator de piz..DE? fara permis care se baga in seama cu toti baietii care in lipsa de manusi si-au facut bataturi in ambele maini- unii ne faceam in mainile verisoarelor, da' dupa tine e of topic, doar mana ta conteaza. da, bre s-a vopsit. cu mare ajutor de la dumnezeul motociclistilor. noroc k esti tu moderator. doamne fereste sa fi fost zahei sau alt prost cu multi ani in spate....

irascibile, io-s deja fanul tau, cu sau fara voie, de la moderatori sau ce-or fi ei. sunt angajatii unuia dobrescu? unde ra forumu' cand ne-am inscris noi? who the fuck cares? avem forum

 

 

aveai 12 ani cand mi-am luat io permisu'?

imi cer scuze. suntem vreo 5 la bere, care avem vreo 100 de ani de mers pe motoare si cam 3 milioane km. impreuna doar. stiu k la tine nu conteaza. dar mi s-a atras atentia k am gresit la calcul. reformulez, deci: cu ce mergeai cand mi-am luat io (noi) permisu'? cu landoul? te ducea mama in bratze? aveai macar 5 ani?- noua ne iese vreo 3....god! ce-am ajuns. cu cine ma contrez...d c?

de bou. deci: scuze tuturor. si mai ales fetei aleia, care desi nu vede diferentza, a aflat, first time in her life, a colour code. nu k i-ar pasa....nuuuu. ea merge fara permis- deci ghost rider nu e mort- da' face referendum la culoare....god! si tu poti sa-ti vopsesti kawa ala de 400 cand vrei tu. cum vrei tu. esti moderator. noi, slugile, suntem datori sa fim...vigilentzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaa, scuza-ma fratele meu. suntem frati, ceva? sigur suntem, cand luai tu permis io ce faceam? nu mai stiu. ne cunoastem de la scoala de soferi? aveai 12 ani cand mi-am luat io permisu'? unii nu-si permit ce are o...fata? sau altcineva? io-mi permit permis, 3 motoare si 3 masini...vai mama mea...asa-s de invidios pe fete fara permis...esti moderator da' nu le ai cu motoarele? am o beretta de 9 mm si un glock 34 de asalt. da' nu vrei sa-ti dai in cap cu permisu'? pe muchie? poate e mai bine.ia sterge tu tot. ia fii tu ala marele amushinator de piz..DE? fara permis care se baga in seama cu toti baietii care in lipsa de manusi si-au facut bataturi in ambele maini- unii ne faceam in mainile verisoarelor, da' dupa tine e of topic, doar mana ta conteaza. da, bre s-a vopsit. cu mare ajutor de la dumnezeul motociclistilor. noroc k esti tu moderator. doamne fereste sa fi fost zahei sau alt prost cu multi ani in spate....

 

M-am razgandit si am sters primul raspuns pe care ti-l dadusem pt ca nu are rost.

Te rog doar sa recitesti topicul acesta.

Desi acolo scrie "Orice fapt de acest gen va fi sanctionat cu suspendare de cel putin o luna de zile", vor fi doar 7 zile.

 

Bafta si asfalt uscat.

 

Closed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...