Sari la conținut

Ling-jing Intre Opel Astra Si Trolebuz


apasu77
 Share

Postări Recomandate

Aseara dupa sedinta de club am fost pina la un prieten (Dexter) cu niste treaba La intoarcere dupa intersectia Decebal cu Delea Noua am intrat in devansarea unui Trolebuz care oprise la statia de calatori (Decebal) nedepasind axul drumului .Cum dupa contrasens 2 masini vroiau sa faca dreapta pe bulevard un Opel Astra nu a mai avut rabdare sa astepte sa faca mormolocii aia dreapta ca aveau de dat prioritate la pietoni sa bagat pe contrasens cu viteza ma lovit in cobul din spate si ma proiectat in trolebuz de mi-au sarit fulgii.Norocul meu este ca la momentul inpactului i-am cam scos ochii cu faza lunga ca faza scurta tocmai ce mi se arsese pe drum si l-am facut sa traga de volan dreapta la vederea farului .Am stat la politie de la 21.55 pina la 3 jumate noaptea si eu si si soferul care ma lovit si soferul de trolebuz.Nu am patit nimic grav dar motoreta cea noua a nevestemii va avea de suferit unele reparatii,(Parbriz,bara laterala protectie,cobur,ceva pe la far )Concluzia a fost clara pina la urma cine a fost vinovat dar asta nu ma incalzeste cu nimic pentru ca trebuie sa vad cum fac sa repar moto (am mers doar 450 km cu ia si este noua)

 

Multumesc Dacilor care au fost alaturi de mine si lui IvanDnepr

Editat de apasu77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah ;) se spune: bine ca nu ai patzit nimic, ca fieru se repara!!! :D :P :D

 

Fi tu linistit ca i-am zis eu mai multe in particular, ca doar lucram impreuna si trebuie sa ne "suportam" 8 ore pe zi. :baldy:

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara dupa sedinta de club am fost pina la un prieten (Dexter) cu niste treaba La intoarcere dupa intersectia Decebal cu Delea Noua am intrat in devansarea unui Trolebuz care oprise la statia de calatori (Decebal) nedepasind axul drumului .Cum dupa contrasens 2 masini vroiau sa faca dreapta pe bulevard un Opel Astra nu a mai avut rabdare sa astepte sa faca mormolocii aia dreapta ca aveau de dat prioritate la pietoni sa bagat pe contrasens cu viteza ma lovit in cobul din spate si ma proiectat in trolebuz de mi-au sarit fulgii.Norocul meu este ca la momentul inpactului i-am cam scos ochii cu faza lunga ca faza scurta tocmai ce mi se arsese pe drum si l-am facut sa traga de volan dreapta la vederea farului .Am stat la politie de la 21.55 pina la 3 jumate noaptea si eu si si soferul care ma lovit si soferul de trolebuz.Nu am patit nimic grav dar motoreta cea noua a nevestemii va avea de suferit unele reparatii,(Parbriz,bara laterala protectie,cobur,ceva pe la far )Concluzia a fost clara pina la urma cine a fost vinovat dar asta nu ma incalzeste cu nimic pentru ca trebuie sa vad cum fac sa repar moto (am mers doar 450 km cu ia si este noua)

 

Multumesc Dacilor care au fost alaturi de mine si lui IvanDnepr

 

Apasule, bine ca nu ai patit nimic grav...ceva julituri? Ce frumos e motoru ala, acum trebuie sa sufere "peticiri"...asta e...te ridici si mergi mai departe. Bafta cu motoru la reparat...ti-a dat ala cu opelu asigurarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-a dat totul!!!

 

numai ca avea asigurare la UNITA shi din cate am auzit eu ( nu am surse sigure ) s-ar putea sa fie probleme cu aia!!!

 

motorul a scapat bine!!! doar parbrizul spart, farul indoit din prinderi shi unul dintre coburi spart!!!

la prima vedere, motorul nu are nici o zgarietura, asha se vedea az noapte pe la 3 :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau prietene, bine ca nu ai patit nimic, lasa ca o repari tu.

Macar.. gandeste-te la partea pozitiva.. poate o faci sa nu mai scartaie :baldy:

 

Sa auzim numai de bine de acum !

 

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto sa remediat ...mai putin parbriz ca nu am de unde deocamdata si o sudura mica la un suport metalic Acum sa vad cu bulangii astia de la asigurari ca tre sa imi recuperez dauna.

 

Chiar cine stie cum se face cel mai bine.Eu am nota de constatare de la asigurator in care am daunele prevazute si remedierea lor se face prin inlocuire(asa scrie pe nota lor de constatare)

Far,parbriz,cobur stinga,suport cobur stinga.Cum fac sa scot banii de la astia ca io am remediat problemele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apasu.. nu stiu cum e la motociclete... dar iti spun cum e la masini.

Am avut vara asta un incident cu masina.. in sensul ca mi-am gasit-o lovita destul de puternic in parcare la Billa... bine ca aveam full Casco.

De la asigurari mi-am luat constatarea si mi-au recomandat un service agreat de ei.

La service a trebuit sa platesc eu totul din buzunar.. apoi, cu chitanta m-am dus la asigurari de unde mi-am recuperat banii.. mai putin spaga data pentru "motivarea" mecanicilor... :baldy:

 

Sper sa-ti faci cat mai repede roscata si sa-ti recuperezi dauna.

Numai bine ! ;)

Editat de Yume
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia nu au nici un service agreat Au spus sa ma duc sa o fac si dupa sa le aduc factura si ei imi vor da banii.Acum in cam cit timp imi dau ei banii e vorba ca gasesc io o modalitate de a face rost de factura pe piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...