Sari la conținut

ulei 2T


crz-one
 Share

Postări Recomandate

Am luat din Louis CASTROL MOTORENOEL 2-TAKT "10038370" .. pare a fii un ulei de calitate (full sintetic), nelamurirea mea este daca acest ulei se preteaza la un Dt125 folosit exlusiv la enduro. Intreb pt ca stiu ca sunt uleiuri 2T speciale pt Offroad (am vazut prin diverse cataloage ca se facea referire la Racing sau Offroad use ), dar cum am gasit acest ulei la 11eur/L am zis sa-l iau.

 

Sunt apa de ploaie aceste etichetari .. Street/racing si Offroad use ????? daca nu, care sunt diferentele intre aceste uleiuri?

Editat de crz-one
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat din Louis CASTROL MOTORENOEL 2-TAKT "10038370" .. pare a fii un ulei de calitate (full sintetic), nelamurirea mea este daca acest ulei se preteaza la un Dt125 folosit exlusiv la enduro. Intreb pt ca stiu ca sunt uleiuri 2T speciale pt Offroad (am vazut prin diverse cataloage ca se facea referire la Racing sau Offroad use ), dar cum am gasit acest ulei la 11eur/L am zis sa-l iau.

 

Sunt apa de ploaie aceste etichetari .. Street/racing si Offroad use ????? daca nu, care sunt diferentele intre aceste uleiuri?

 

 

salut,

 

diferenta trebuie sa fie de compozitie cel racing trebuie sa asigure ungerea undeva la 20.000 Rpm pe cand cel de enduro nu cred sa treaca de 10-12.000 de ture.

 

altfel cel mai important la mobra ta este sa renunti la pompa de ulei, asa ai certitudinea ca tot timpul ai cantitatea necesara de ulei.

daca ai posibilitatea eu zic sa folosesti un ulei mai bun, o sa mearga mai bine.. o sa miroasa mai bine.. si o sa te tina mai mult segmentii/pistonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...