Sari la conținut

Uralmaster


valicaddy
 Share

Postări Recomandate

eu am trimis banii pe numele lui direct, nu pe contul firmei lui.

 

e bine...ca daca era tepar, o belea...stii de ce :friends: multe plangeri=zdup...doar are si el un cont facut cu date, nu? :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de data asta sper sa vedem cum arata niste pistoane de M72, ceva grup de fuga, si contactul original de M. daca e original.. :banana: un segment, o duda, o maslinutza. poate de Craciun vor ajunge

 

p.s. nici nu am apucat sa termin postul asta si omul m-a anuntat prin mail ca trimite piesele in cateva zile. doar ce inchisesem mailul... :banana:

 

 

 

;)

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare: la sistemul de aprindere cu platina, avansul se modifica in f-ctie

de turatia motorului.

dar la asta sunt niste parametrii setati in cutiuta aia?sau citeste rotorul ala, si da altfel

scanteia?

http://www.uralmaster.com/catalog/product_...products_id=121

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la partea cu electrica iti va raspunde altcineva. referitor la pret insa, la polonezi, www.oldtimergarage.szn.pl aceeasi, dar exact aceeasi piesa nu costa decat...E110. mi se pare mie sau e o diferenta cam mare?

 

alta: doresc un stop de nipru MT9, la fel ca lce din imaginea de mai jos. ei bine, am gasit un site german

http://www.boxer-motor.de/ unde piesa asta costa E10. polonezii vor E32 pe ea. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Au sosit piesele. Una peste alta sunt multumit de cum arata. Pistoanele sunt mai bune decat cazaturile pe care le-am mai vazut pe la noi, arata bine dar nu fabulos. Pinionul si coroana de solo la fel. Contactul de M72 m-a dezamagit, din fericire insa nu stau in asa ceva. Ala e facut ca dracu. Se vede ca e noutate, nu asa zisul "stoc vechi". Partea buna e ca omul se tine de cuvant si trimite piesele, singura problema este posta romana, care e in stare sa trimita de la Galati pana aici un pachet in zece zile, cand rusilor le-au trebuit mai putine ca sa-l aduca de la Moscova pana la granita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:banana: Au venit pisele ce le-am comandat de la Oleg!

Arata fain!

Cruce de cardan de la mama ei cu ungator, sigurante de fixare...si rulmenti binenteles nu ciurucuri( garnituri, capacele... :finger: )

grup conic beton 9/35! rectificat fain , foarte dur, cu cotele de rulmenti foarte fin prelucrate...

Toti rulmentii( adica si rolele si caile de rulare pentru cele doua reazeme pininon de atac/coroana) ( nu stiu cum am sa le extrag pe cele vechi, dar vom improviza ceva...)

Cupla cu nuturi... care intra foarte la fix pe coroana ...

simeringuri, cele trei piese ce compun rulmentul de presiune de la ambreiaj...

in 27 au fost rimise, pe 5 decembrie au fost in tara, si azi am reusit sa le ridic..

am facut si vreo 2 foto cu un telefon( pentru curiosi :D ) care am sa le postez ma incolo...

Deci din punctul meu de vedere , omu' e valabi! La 120 de dolari comanda , transportul a fost 26 ( 2 pachete sub 2 Kg) si ghesaftul camatarilor de Western Union 20...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am scris celor din adresa web de mai sus www.oldtimergarage.szn.pl shi am cerut un pretz pentru doua chiulase custom la nipru. am spus ca vreau sa fie cu supape de 41/39mm cu cozi de 7mm, sa aiba ghiduri, scaune shi supape tratate pt benzina fara plumb,simeringuri de ulei pe ghiduri, arcuri mai tari la supape, alezajul de 80mm shi inca o gaura filetata in partea de jos pentru a doua bujie.

raspunsul lor a fost ca nu prea mai lucreaza la chiulase de nipru din cauza calitatzii foarte proaste a materialelor, dar ca dupa sarbatori o sa puna cererea mea in discutzie. pretzul va fi in jur la 300 euri pt doua chiulase cu modficarile de mai sus.

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, ash putea sa le fac aici dar ar fi facute "pe genunchi" polonezii aia chiar au scule special pentru asha ceva, plus ca imi dau piesele cu garantzie.

e destul de mare pretzul, dar pentru ce vreau eu nici nu ma ashtept sa fie moca.

daca vor fi de acord sa imi modifice chiulasele ma bag cu comanda.

sunt curios daca pot sa faca shi ax cu came sport, inca nu i-am intrebat.

chiar asha cine shtie de unde pot procura un ax cu came sport ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
polonezii aia chiar au scule special pentru asha ceva, plus ca imi dau piesele cu garantzie.
tocmai a cumparat cineva un set de spite de la ei, si le-a trimis inapoi. a spus ca erau o bataie de joc. si omul stie ce inseamna moto rusesc si piesele pt ele. deci nu se astepta la miracole. ca idee..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit raspuns de la polonezi. au zis ca nu se baga. ca sunt prea de cacao chiulasele la nipru shi ca nu le renteaza sa lucreze la ele.

in continuare caut ax cu came sport pt nipru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...