Sari la conținut

Aveti Grija Termenul De Expirare Rca !


JustMe_DF
 Share

Postări Recomandate

pai spune mai departe ce ai patit ca nu se intelege, tiai luat amenda pentru ce???? si cat....? ca parca vad ca o iau si io cu un nipru la care am uitat sal platesc de ceva vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Nu am luat amenda

2. Am pus topicul asta ca sa nu se mai trezeasca cineva ca mine astazi, ca mergeam linistit cu motoru`...ii spuneam poate viitorului posesor ca are ITP pana in 2008...bla bla bla...si m-am trezit ca-i expirat RCA-ul.

 

1.am circulat cu motoru` fiind suspendata temporar inmatricularea

2.daca ma prindea cineva luam amenda de nu ma vedeam...

 

 

3. Nu stiu in ce masura daca m-a filmat un radar si apare in sistemul Politiei:

expirat 23.09.06

noul RCA din 09.10.2006

 

nu primesc amenda acasa...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu devenim paranoici... Nu sunem inca in "1984". Totusi, nici departe nu ne aflam, noroc ca romanii sunt inconsecventi si in a ne aplica legile astea idioate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amenda de la 3000 pana la 5000 RON va intra in vigoare cu noul cod rutier. Adica in decembrie. Pana atunci amenzile raman aceeasi :) .

 

 

Inseamna ca nu ai primit acasa plicul de la Serviciul Inmatriculari ca nu figurezi in baza lor de date cu RCA sau ITP....

eu unul, dupa ce am primit un astfel de plic acasa mi-am dat seama ca circulam fara ITP la masina....

cat priveste amenda ea se aplica in acest moment, vehiculul fiind suspendat temporar de la inmatriculare...

 

Legea privind baza de date comuna( RAR, Politie, Asigurare) functioneaza si daca bagi nr de inmatriculare iti apare termenul ITP si asigurare.

 

pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia cu plicul de la Serv.Inmatric este o mare tampenie,bazele lor de date nu sunt sincronizate,de aceea au aparut o multime de anomalii,adica persoane cu asig platita(ex. eu si un preten),au primit instiintare ca moto/auto v-a fi radiat daca nu platesc.....hahahaha.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah, legi idioate, nu? si cand ti-o da un gigel cu un papuc cu fiare vechi care n-a auzit de rca, nu tu esti primul care urli?

 

 

in primul rand,completeaza-ti profilul,daca tot te bagi in seama la chopperishti.

2.daca nu are rca,il dai in judecata.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amenzi intre 3000 si 5000 RON. Si mi se pare corect.

 

Contractul ala nici nu se mai face la multe companii. Nu mai are rost, s-a scos legea aia tembela care te obliga sa ramai legat de compania de asigurari, era NECONCURENTIALA, dar tot a functionat vreo 4-5 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hellryder : corect ...curat murdar fraticule ca-n Romania :angry:

 

 

chestia cu plicul de la Serv.Inmatric este o mare tampenie,bazele lor de date nu sunt sincronizate,de aceea au aparut o multime de anomalii,adica persoane cu asig platita(ex. eu si un preten),au primit instiintare ca moto/auto v-a fi radiat daca nu platesc.....hahahaha.

B.

 

 

Mi-au trimis acasa ca detin

1.nu stiu ce masina cu nr de inmatriculare(am rupt plicul-nefiind vehiculul meu)

2.nu stiu ce nr de moto

 

cred ca trebuie ca nr de inmatriculare(fara identificari corecte) ce le aveau sa le distribuie unora care au tot fost prin baza lor de date (vechea baza de date)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...