Sari la conținut

Honda CBR F3 1996


cezarzanf
 Share

Postări Recomandate

Decembrie. 7 Decembrie. Barcanesti. Ma astepta sa ajung sa o vad. Asteptam sa ajung sa o vad. Am ajus, am intrat in curte si am vazut-o. Era frumoasa. Sau mie asa mi se parea. Cand am ajus aproape de ea am observat ca trebuia facete niste investitii gen cauciuc schimbat, dop ghidon plastic pus...asta la prima vedere. Pretu cerut? 1300e.

Ce mi se oferea?

Motocicleta, cauciuc nou spate de 170, kit lant nou nout, baterie Varta noua, evacuare completa Akrapovic, distributie noua cumparata dar in punga. Zgomotul era de la intinzator. Si intinzatorul era manual. Adica il puteam regla (asta am aflat si de la proprietar si dupa de la mecanic). Vopseaua pare originala. Doar carena fata pare revopsita. Am desfacut carenele si nu e niciun semn de sudura sau lovitura. Portocaliul stanga si drepata pe mijloc nu e. Aste se observa clar.

Am negociat la pret si am scos motorul la un pret bun. Suit pe el, mers 120km si ajuns acasa. Pus la iernat si asta a fost. Stiam ca am sa bag 300-500e in ea si am sa o fac tot pe la 1600e la final. Dar cumparam eu si o faceam eu cum trebuie. Iarna am cumparat cam tot ce se poate:

- cauciuc fata nou Prelli Diablo

- capac ghidon honda original

- placute frana Ferodo Platinum fata si spate

- rulmenti roata fata si spate (i-am schimbat sa fiu sigur cu toate ca erau buni)

- rulmenti jug (la fel ca cei de roata. pentru siguranta)

- semeringuri

- ulei furca

- bujii

- ulei motul 5100

- filtru de ulei

- fltru de aer Hiflo

- lichid de frana

- becuri semnalizari spate.

- tankpad

 

Reglat intinzator sa merga ceas. Si merge ceas. Perfect. Nu troncane, nu bate, nu trage stanga sau dreapta cum am vazut multe motoare si fuge. Poate am avut noroc. Dar a meritat investitia. Acum e mai mult decat ok.

 

P.S. Intre timp si roata spate e la fel de frumoas ca roata fata.

dsc0009fy.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc0003te.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Editat de cezarzanf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata bine, doar ca nu imi plac semnalizarile spate (cele prinse pe carena coditei)... zici ca sunt de dacie si nu inteleg de ce le-a montat acolo, daca motocicleta are semnalizari normale, in stanga si dreapta numarului de inmatriculare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...