Sari la conținut

primul ac de par dintre timis si predeal


bhairava
 Share

Postări Recomandate

l-am luat cu treapta a 4a sau a 5a (nu sint sigur) si cu genunchiul pe jos (tocmai ma prinsesem cum se face, si evident prinsesem tupeu: luam toate curbele asa - sau cel putin incercam). in plus era si in rampa. intuli sa spun ca acum caut manetzica.

zahei te astept cu aghiazma si un sobor de preoti.

 

morala: cind luati curbele la modul suparat, fiti siguri ca nu va uita Dumnezeu in treapta prea inalta de viteza, ca nu trage janghina si va duceti tiris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta a pus si umarul jos la aceste evenimente ...... :D. Ceea ce nu inteleg eu este de ce difera descrierea lui Bhairava de cea a lui Zahei vis a vis de incidentul dinspre Bv al lui Bhairava.

Bhairava ...... ti-a incercat sau ba careva cu ranga rezistenta castii ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol dar se mai intimpla, bine ca tu esti OK iar motoreta nu are mare lucru.

 

 

morala: cind luati curbele la modul suparat, fiti siguri ca nu va uita Dumnezeu in treapta prea inalta de viteza, ca nu trage janghina si va duceti tiris.

 

Vrei sa spui ca ai mers la deal inclinat/cu genunchiul pe jos pina n-a mai tras motocicleta si ai cazut pe-o parte ?, sincer sa-ti spun n-am mai auzit de asemenea incident, e ca si cum ai incerca sa pui genunchiul pe jos la citiva km/ora .....

 

Nu mi-o lua in nume de rau dar daca asa sa intimplat mi se pare cel putin haios sa vezi pe cineva care cade aproape de pe loc in incercarea de a culca motoreta grin.gif

 

morala la morala

 

cind luati curbele la modul suparat fiti siguri ca sa nu stati pe loc ca nu e bine

 

p.s. e foarte important sa vezi ce sa intimplat si de ce ai cazut, pe viitor sa poti evita sa faci aceiasi greseala ( un sut in kur = 2 pasi inainte)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..........tocmai ma prinsesem cum se face, si evident prinsesem tupeu: luam toate curbele asa - sau cel putin incercam.............

pai daca era primul ac, de unde jarunti pe jos ?

ca doar nu vrei sa-mi spui ca pîna la Timis ai pus ceva pe jos ??

ce nu-nteleg este de ce va ofuscati sa tot puneti genunchii pe jos ... da mai bine ptr. cel ce te priveste? te simti mai în siguranta?

mai stiu eu mocioclisti ce-si dau cu flex-ul pe genunchiere ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

well, chiar am pus genunchiul si eram tare excitat de chestia asta. prima data l-am pus intre sighisoara si brasov, nu stiu exact unde, stiu ca m-am crizat de felu cum se aude (era ceva nou). e o senzatie cul, probabil o sa ma plictisesc repede de ea (ca de orice) dar pina atunci...

 

intr-adevar curba aia se ia incet, si as fi luat-o, daca nu eram in treapta prea mare. pur si simplu am uitat sa schimb treapta.

asta e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de mersu cu moto cand te plictisesti?!?!? :D sa ne faci un bine

bah, eu cel putin cobor scarile drept ma... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bhairava fara prea multa morala. Am vazut foarte multzi care siau trintit motorul incercind sa-si tirasca genunchi nenecesar. Si io in prima zi chind mi-or atins genunchi jos incercam intentionat sa repet in fiiecare curba. De doua ori era sa ajung in banda opusa.

Trei sa tzi in minte ca idea este sa treci prin curba aia cit se poate de rapid si de curat, nu sa atingi genunchiul jos.

Mai tzin minte ca parcam motoru in curba pe genunchi uzind jumate de puck in 15km de curbe. Acuma ating genunchiul jos doar cind este absolut necesar si sunt mult mai rapid in comparatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baclava, 2 trante in cat? 2 saptamani? Shouldn't that be a sign? :D  :D

2 zile practic.

e semn ca merg prea incet. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...