Sari la conținut

O tura pe langa Bucuresti


ady_beny
 Share

Postări Recomandate

Duminica 22 mai vreau sa mai facem o mica tura cu inca niste prieteni...3 motoare in total un sport/turring un enduro si un super sport unde ne sfatuiti sa mergem maxim 100km de buc...Duminica trecuta am fost la Manastirea Comanada...a fost foarte frumos mai putin drumul cu foarte multe gropi

astept recomandari de la voi pe unde a-ti mai fost si va placut nu am preferinte, ce sa vizitam castele ,manastiri ,cascade ,lacuri, orice merita vazut !

 

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 22 mai vreau sa mai facem o mica tura cu inca niste prieteni...3 motoare in total un sport/turring un enduro si un super sport unde ne sfatuiti sa mergem maxim 100km de buc...Duminica trecuta am fost la Manastirea Comanada...a fost foarte frumos mai putin drumul cu foarte multe gropi

astept recomandari de la voi pe unde a-ti mai fost si va placut nu am preferinte, ce sa vizitam castele ,manastiri ,cascade ,lacuri, orice merita vazut !

 

Multumesc !

Salut mai sus de excursii plimbari evenimente este un topic cu imagini din calatoriile pe 2 roti gasesti si destinatiile si starea drumului si km.

Eu de acolo ma inspir si mai am o harta cumparata din peco marea harta rutiera aparuta de 1 an gasesti toate drumurile in ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut mai sus de excursii plimbari evenimente este un topic cu imagini din calatoriile pe 2 roti gasesti si destinatiile si starea drumului si km.

Eu de acolo ma inspir si mai am o harta cumparata din peco marea harta rutiera aparuta de 1 an gasesti toate drumurile in ea.

 

Stiu ca este un topic cu imagini din calatotii...citesc mereu povestile altora ,dar majoritatea depasesc 300km dus intors... inca sunt la inceput cu ,calatoriile si eu si prietena mea care face febra musculara dupa fiecare iesire...am un kawasaki zzr600 care nu este foarte comod pt pasajer/a

multumesc frumos !

 

Poti incerca si lacul+barajul Paltinu de pe valea Doftanei langa Campina. Per total iesi un pic mai mult de 200km dus-intors dar merita.

 

M-am uitat pe google ,este superb sa vedem ce sfaturi mai primesc si poate ma duc acolo ori duminica ori alta data data sigur.

mersi frumos !

Editat de ady_beny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind mancator de peste, prefer drumurile spre dunare.

weekendul trecut am fost la Chiciu in Calarasi , pe drumul vechi si ne-am intors prin Oltenita.

traseul aproximativ

 

la Chiciu sunt 2 restaurante cu terasa pe malul dunarii. ciorba de peste si somnul la gratar au fost excelente, am stat si contemplat dunarea inca vreo ora si dupa aia ne-am intors acasa. drumul prin oltenina e ceva mai prost dar e ok daca nu vrei sa te dai prea sportiv.

Editat de Sergiu_Q
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pt recomandari... sa vedem unde ne decidem in final ca mai sunt cateva zile pana duminica.

Zodiac. doar Adi sau doar Beny cum vrei...

am fost de cateva ori in bulgaria dar nu ma atrage deloc sicer mersi frumos oricum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...