Sari la conținut

Sambata 28 - 2 mai la saramura


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

mi-a sosit motorul, k1600gt, il iau maine. vreau sa fac 1000km in we si luni sa o duc la revizie. sambata merg la 2 mai la o saramura. daca mai sunt amatori dati de stire. ies si duminica pt restul de km pana la 1000.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc, era mihai, (september), el l-a avut comandat de mult, e gtl nu gt.

Salutare Doru.. as fi mers si eu dar din pacate nu mai am cauciucuri. Cel de pe spate e dus definitiv si abia am 10.000km. Imi vin abia sapt viitoare. :(

Auzi.. legat de rodaj, nu scrie in cartea ei ca nu e bine sa faci rodajul pe autostrada ci undeva pe curbe sa treci prin toate treptele de viteza sub 7000 de ture?

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Doru.. as fi mers si eu dar din pacate nu mai am cauciucuri. Cel de pe spate e dus definitiv si abia am 10.000km. Imi vin abia sapt viitoare. :(

Auzi.. legat de rodaj, nu scrie in cartea ei ca nu e bine sa faci rodajul pe autostrada ci undeva pe curbe sa treci prin toate treptele de viteza sub 7000 de ture?

 

 

ba da dar eu rodez pe autostrada la viteza variabila, am rodat zeci, stiu cum se face cum trebuie, motoarele mele merg sute de mii mult si bine fara sa manance ulei.

 

plescoi: ce sa fac frate, imi asum riscul. multumesc, daca te hotarasti saramura e din parte acasei.

 

l.e. knox: lasa-l ma ca mai merge 500km, mergem incet. sau hai cu masina daca vrei.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a sosit motorul, k1600gt, il iau maine. vreau sa fac 1000km in we si luni sa o duc la revizie. sambata merg la 2 mai la o saramura. daca mai sunt amatori dati de stire. ies si duminica pt restul de km pana la 1000.

 

Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de cat mai multe drumuri pe el.

 

Eu la sf. de sapt merg catre Tg Jiu si ma intorc prin Defileul Jiului, pofta mare la saramura.

 

Sa auzim de bine.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca am luat-o ii fac o poza, o pun imediat. e ditai matahala si se misca greu pe loc fara motor, freaca si placutele pe disc. si pe cric se urca cam greu. in rest avion, ce sa zic.

 

asta e, sa vedem cum ne vom intelege. parca are raza de bracare mai mare decat rt-ul, eu le mai impimg prin curte in echilibru fara sa ma urc pe ele, asta pare mult mai grea. sper sa fie de la placute.post-818-0-38934600-1306431205_thumb.jpg

post-818-0-77182300-1306431212_thumb.jpg

post-818-0-52326900-1306431222_thumb.jpg

post-818-0-02901500-1306431232_thumb.jpg

post-818-0-99305900-1306431242_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic, e avion in toata regula!

La cat de bucuros te vad si la cum arata bestia cred ca vara asta nu o sa te mai vedem des la fata prin Bucuresti.

Multumesc de invitatie dar in we asta nu sunt disponibil, treburi personale...deh.

Va urez plimbare frumoasa si rodaj bun!

 

PS"Nu are RDS la radio? ar fi fost misto sa scrie pe bord: ROMANTIC...:)"

Editat de plescoi rulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai idee care e diferenta intre GT si GTL?

 

S-o stapanesti sanatos!

 

multumesc. da, sunt cateva deosebiri mai ales de ergonomie:

 

gtl are:

 

- alta sa mai joasa si alt model

 

- scaritele mai coborate si mai in fata

 

- ghidonul mai lung si mai spre "sofer"

 

- motorul limitat la o viteza mai mica (220 sau 240 nu mai stiu exact).

 

- suspensia tunata mai moale

 

- topcase cu spatar si manere pt paager

 

din ce vad si la noi si in america mai mult se vand gtl decat gt, eu nu stau bine pe gtl, pe cruisere in general.

 

sper ca nu am omis nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La GTL am vazut ca aripioarele pe care le-am marcat eu in poza se rabateaza spre lateral. Astfel, curentul de aer este ghidat spre pieptul motociclistului pentru o mai buna aerisire atunci cand este foarte cald. Si la tine e la fel?

post-5780-0-53546100-1306479517_thumb.jpg

 

ps- Vezi ca weekendul asta e intalnirea Clubului Motoveteranilor la Moeciu. Daca ai chef, poti face un rodaj pana acolo :ok:

/index.php?/topic/660965-intrunirea-nationala-a-motoveteranilor-2011/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa foc! am vazut-o ieri la service, am fost pe acolo sa fac revizia la a mea. Credeam ca e una de testdrive ca parca te auzisem ca ziceai ca a ta e visinie. Cat am stat pe acolo am facut si eu test drive cu GSA :)

Cu saramura, mersi pt invitatie dar nu pot veni, cu masina mea pe autostrada e foarte plictisitor.

Poate cand vii de la garmisch.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La GTL am vazut ca aripioarele pe care le-am marcat eu in poza se rabateaza spre lateral. Astfel, curentul de aer este ghidat spre pieptul motociclistului pentru o mai buna aerisire atunci cand este foarte cald. Si la tine e la fel?

post-5780-0-53546100-1306479517_thumb.jpg

 

ps- Vezi ca weekendul asta e intalnirea Clubului Motoveteranilor la Moeciu. Daca ai chef, poti face un rodaj pana acolo :ok:

http://www.motocicli...teranilor-2011/

 

 

e la fel

incerc duminica, are cineva coordonatele exacte?

 

Frumoasa foc! am vazut-o ieri la service, am fost pe acolo sa fac revizia la a mea. Credeam ca e una de testdrive ca parca te auzisem ca ziceai ca a ta e visinie. Cat am stat pe acolo am facut si eu test drive cu GSA :)

Cu saramura, mersi pt invitatie dar nu pot veni, cu masina mea pe autostrada e foarte plictisitor.

Poate cand vii de la garmisch.

Bafta!

 

 

era cea de test afara, a mea era in spate in hala dar e la fel. a fost visinie pe comanda dar am schimbat. vezi poate mergi la garmisch, o sa fie misto, eu mai dau niste ture, poti ajunge si in dolomiti sau in passurile alea mai suparate. stau intr-un loc si fac ture de o zi, deci daca stai chiar si la cort vii/pleci numai gazul costa, mancarea daca nu e la bodega e ieftina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ninele, ce faci? hai ca vin la tine intr-un we sa o vezi. mergi la garmisch anul asta?

Te astept cu drag. Daca ma anunti vin inspre tine jumatate de drum dupa care venim impreuna pina in Valiug unde cazarea asigurata moca iar a doua zi mai vedem ce facem.

 

Anul asta plec in concediu la Lac Caldonazzo (linga Garda) in perioada 18-26.06 si fac 8 ture cerc in dolomiti de 350-500 km pe zi . Vad cum pot sa fac sa fiu si la Gharmisch

care este dupa 4 zile dupa ce ma intorc.

 

Numai bine cu drumuri OK

Ninel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca am vazut ca bogdan harea merge la garda. de ce nu mergi cu el? si eu sunt in zona relativ de pe 25, nu stiu exact, la mittenwald, 15km de garmisch langa innsbruck. cred ca dau o fuga si la arabba/corvara intr-o zi, poate si la bolzano, am mancat frumos intr-o seara acolo. prin pass-uri nu m-as duce.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a sosit motorul, k1600gt, il iau maine. vreau sa fac 1000km in we si luni sa o duc la revizie. sambata merg la 2 mai la o saramura. daca mai sunt amatori dati de stire. ies si duminica pt restul de km pana la 1000.

 

ora si locul plecarii ?

Editat de Vittore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecam de la mine 3 motoare - gt, gtl + varadero la cca 9:30. cred ca cel mai bine e sa ne astepti la 10:00 in parcarea de la km 15 parca, e una mare pe dreapta fara benzinarie, prima dupa centura. la fel daca mai vine altcineva. de la km 12-13 mergi mai incet sa nu o ratezi cum a facut odata cineva care a trecut glont pe langa noi. intram in parcare si ne gasim acolo, nu intra mult in adancime sa te vedem.

 

p.s. sa nu vii cu burgman-ul - hahaha

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...