Sari la conținut

setare suspensie


valbi
 Share

Postări Recomandate

salutare,

 

motoreta este un SV 1000 Naked din 2003.

post-38514-0-07050700-1306573712_thumb.jpg

pe scurt, modelul in sine nu este stralucit la suspensii & frane.

cei mai multi din state & uk schimba amortizorul spate si fata complet (gsxr dupa 2005); o alta parte prefera sa o duca la un atelier unde suspensia stoc este reglata sau imbunatatita(arcuri dure/ulei mai dur) dupa greutatea si stilul lor de mers.

 

ma intereseaza o recomandare catre cineva priceput cu adevarat in reglarea & servisarea suspensilor.

la enduro gasisem, venea cineva regulat din franta :)

 

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

motoreta este un SV 1000 Naked din 2003.

post-38514-0-07050700-1306573712_thumb.jpg

pe scurt, modelul in sine nu este stralucit la suspensii & frane.

cei mai multi din state & uk schimba amortizorul spate si fata complet (gsxr dupa 2005); o alta parte prefera sa o duca la un atelier unde suspensia stoc este reglata sau imbunatatita(arcuri dure/ulei mai dur) dupa greutatea si stilul lor de mers.

 

ma intereseaza o recomandare catre cineva priceput cu adevarat in reglarea & servisarea suspensilor.

la enduro gasisem, venea cineva regulat din franta :)

 

multumesc.

incearca la baietii care se dau pe circuit..sigur iti pot recomanda ei pe cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca la baietii care se dau pe circuit..sigur iti pot recomanda ei pe cineva

 

multam Todea.

 

o sa ma duc la masinuta, mai bine nu fac experimente pe suspensii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca totusi cineva vrea sa experimenteze e bine sa isi scrie setarile pe care le are intr-un carnetel ca sa poata reveni oricand la ele :) chiar si cele mai proaste suspensii reglate cum trebuie o sa se simta (mult) mai bine! spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

daca totusi cineva vrea sa experimenteze e bine sa isi scrie setarile pe care le are intr-un carnetel ca sa poata reveni oricand la ele :) chiar si cele mai proaste suspensii reglate cum trebuie o sa se simta (mult) mai bine! spor!

 

 

Salut! Si eu as avea nevoie de un reglaj de suspensii pentru f2-ul meu. La cine as putea sa apelez?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Salut all ! Am sieu o problema cu suspensia spate la un cbr 600 f2 ! De cand am cumparato a venit cu suspensie pe gaz ohlins ..problema e urmatoarea...si la hard..suspensia este moale si atunci cand apas pe coada si o las libera revine in trepte...nu cred ca e normal ! Am inteles ca amortizorul pe gaz ,in timp pierde din presiune si trebuie umplut ! Aveti idee pe unde as putea face asta? Multumesc anticipat ! O zi cat mai buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la oricine care a tinut o cheie in mana mai mult de 2 secunde si nu are 2 maini stangi...

 

Si cei care au tinut o cheie mai mult de 2 secunde dar au (si) o mana stanga ? :blink:

glumesc evident,

am setat suspensia in `10 si sa schimbat in bine ,sa simtit si-n mers ,clar

Recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

valicule, te mananca pielea? vrei sa o arzi tare prin oras? ce mare smecherie, pune mana pe surubelnita si intareste compresia/reboundul. vezi ca o sa stea bine pe strada dar o sa te cam doara coorul... asta e, arta cere sacrificii!

te pupa Jean!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietenii din Bucuresti ziceau de TNG ca ar fi tatic la lucrul asta

 

ASA ESTE!

RECOMAND :ok:

am facut sag`ul fostului k5-750 statea lipit de asfalt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu umblasem pe la motoreta de pasti si ii setasem suspensia, doar ca nu o nimerisem si pe curbe se comporta ca o barca. cand am fost acum o luna in Italia la Misano, erau acolo baietii de la Ohlins. m-am dus la ei, le-am aratat motorul si le-am zis ca a doua zi am sesiune pe pista. ia omu o surubelnita, apasa de 2ori pe motoreta si se apuca de strans si desfacut suspensia. intrun minut imi zice: finish.

 

dupa aia motoreta era cu totu altceva. vorba lu cmd, acum sta lipita de asfalt, doar ca ma cam zguduie la denivelari si gropi.

de la Suceava la Botosani, credeam ca mi se desprind toate organele din mine.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...