Sari la conținut

excursie suceava-paris


gabyshor
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

Planuiesc o excursie Suceava-Paris undeva pe la sf lunii. Doar o singura motocicleta (eu cu sotia). Vom merge cu bmw 1150 gs adv. Timpul alocat - 2 sapt (plus sau minus cateva zile, dupa cum ne descurcam).

Chinul cel mai mare va fi sa traversam tara si am alocat o zi pentru asta (vom innopta in Oradea).

Din oradea pana in paris ar fi aprox 1800 km. Nu vreau ca excursia sa fie un chin si sa trag tare sa ajung in paris in timp record, dar nici sa pierd foarte mult timp pe drum, astfel incat ne-am gandit sa facem drumul din 3 bucati (sa mai oprim pe drum cate o zi sau doua pentru obiective).

Acum rugamintea mea: cei care cunoasteti traseul sau ati facut ruta asta, recomandati-mi va rog obiective pe drum. inca nu stim unde sa oprim si ce sa vizitam (am mai fost o data pana in viena, tot cu motocicleta, si o data pana in munchen, dar fara opriri pe drum).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Planuiesc o excursie Suceava-Paris undeva pe la sf lunii. Doar o singura motocicleta (eu cu sotia).

 

Deci, daca am inteles bine, nu e chiar un tur cu vizitat mai multe locuri, ci Parsiul este tinta unde vei sta si de fapt vrei sfaturi pt traseu cat mai placut/interesant pt cele 2-3 zile pe drum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, daca am inteles bine, nu e chiar un tur cu vizitat mai multe locuri, ci Parsiul este tinta unde vei sta si de fapt vrei sfaturi pt traseu cat mai placut/interesant pt cele 2-3 zile pe drum?

cam asa ceva vlad. vreau sa stau in paris minim 6-7 zile. asa era planul initial. dar nu e stabilit decat in linii mari. nici n-as vrea sa trec pe langa locuri faine, fara sa ma abat macar o zi. targetu e parisul, dar vreau sa vizitez si pe drum.

am luat in calcul 2 zile pt traversat tara (dus-intors), 6 zile paris.

in principiu plecam pe 15 dimineata si pe 5 iulie trebuie sa fiu acasa. asta-i timpul maxim pe care il pot avea.

ar fi disponibile maxim 18 zile si in functie de ce stabilesc pe traseu ma pot intinde pana la 18 zile, maxim. pe 6 trebuie sa fiu la job.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Eu, in locul tau as merge direct Paris. Daca vrei sa vizitezi Parisul, 6 zile nu sunt de ajuns. Eu am stat 5 zile si, mi-am propus ca data viitoare sa stau 10+. Du-te, viziteaza Parisul si dupa aia si altceva. Nu-ti va parea rau!

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...