Sari la conținut

Gilera Runner Fan Club


Radu46
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 444
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am gasit masca pt Runner...Oricum mersi k v-ati interesat si mi-ati raspuns intr-un nr asa de mare :kick: :crack:

 

 

si eu am nevoie de carenele din fatza pentru runner de 180 2 T din 97 si de o baterie si poate si o furca, in caz ca nu mai pot sa o indrept...ca am reusit sa pic cu el...mai bine zis m-am infipt intr-o gramada de pietre lasata pe banda 1 de aia care reparau drumu....asta este...atentzie mare ca astia de la drumuri nu prea stiu sa semnalizeze lucrarile :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am nevoie de carenele din fatza pentru runner de 180 2 T din 97 si de o baterie si poate si o furca, in caz ca nu mai pot sa o indrept...ca am reusit sa pic cu el...mai bine zis m-am infipt intr-o gramada de pietre lasata pe banda 1 de aia care reparau drumu....asta este...atentzie mare ca astia de la drumuri nu prea stiu sa semnalizeze lucrarile :crack:

Destul de nasol ..... tu ce ai patzit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul de nasol ..... tu ce ai patzit?

 

am avut noroc ....nu am patzit mare lucru : julituri urate pe shold, genunchi si fovitrua mai zdravana la picioru stang.....am mers schiopatand vre-o 3/4 zile. Norocu meu ca am avut casca pe cap... traiasca VEMAR ... is casti bune , nici macar viziera nu sa spart. Bine adevaru ii ca nu am picat direct pe asfalt, prima data am zburat pe o intr-o masina care circula pe banda 2 si dupa aia pe jos....asta e....bafta si drunm curat si asfalt uscat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se intampla daca imi vine lichid de racire pe furtunu ala de la bidonu de plastic de sub ghidon. o fi dusa garnitura de chiuloasa?

inseamna ca ai lichid peste nivelul maxim . da jos carena fata si acolo gasesti bidonu cu lichid de racire si vezi ca are o gradatie cu min si max iar daca vrei sa nu mai curga trebuie sa fie fix in dreptul liniei de minim cand nu e pe cric in pozitia de echilibru. desfaci bidonu scuturi bine busonu scoti cu seringa ce e in plus si apoi pui busonu si il strangi pana incepe sa mearga mai greu . nu il strange la max. bafta

 

 

scuterul de la www.scuterul.eu este bine sa fie cunoscut de catre runneri...se potrivesc piese etc...numa' ca-i adus din Ungaria...

doar pt ca are farul cu o forma asemanatoare nu inseamna ca se potrivesc si piesele. din cate vad eu e un chinezism :crack:

 

de unde pot sa fac si eu rost de masca aia rosie la runner ca mi-a luat-o vantul si am facut eu alta dar nu imi place.vreau sa cumpar si eu una...

post-14846-1174598452_thumb.jpg

am eu una la buzau. tre sa vb cu ala care o are sa vad cat cere pe ea si te anunt. scuza-ma ca nu am raspuns la pm dar nu mai am net la servici ca m-am mutat in birou nou pe santier si nu au tras netu acolo dar o sa te ajut. o am sigur tre doar sa vd daca o vinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu una la buzau. tre sa vb cu ala care o are sa vad cat cere pe ea si te anunt. scuza-ma ca nu am raspuns la pm dar nu mai am net la servici ca m-am mutat in birou nou pe santier si nu au tras netu acolo dar o sa te ajut. o am sigur tre doar sa vd daca o vinde.

Radu nu e problema dak nu ai raspuns...am gasit masca si am luat...dar mersi oricum ca ai fost singurul care s-a interesat... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde imi cumpar niste carene pentru Runner de 180 fxr 2T din '97 ? Si alte piese...

am eu carenele laterale din spate de culoare gri daca te int 0741688251.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu carenele laterale din spate de culoare gri daca te int 0741688251.

 

Fix alea nu ma intereseaza

la mine alea din fatza sa-u spart si alea lateral-spate or ramas intregi . Mersi oricum de intentzie , poate la urmatoarea cazatura o sa imi trebuiasca si alea din lateral-spate..... :cheers: Totsi zi un pretz aproximativ ...ca nu se stie...De culoare nu ii problema ca oricum il vopsesc, da mi-e groaza de lipit si chituit.....

Editat de sarbutm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti!

 

zilele astea o sa-mi vina si mie un runner 50 sp si deja ma gandesc cum pot sa il modific la aspect, gen neoane, flashuri, bec xenon etc.

pe net nu am gasit de unde pot cumpara asa ceva (ma refer in romania). poate ma ajutati si voi cu niste adrese de net .ro sau cu niste locuri unde as putea sa ma duc sa le cumpar..

 

btw: sunt nou pe aici :ok:

 

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti!

 

zilele astea o sa-mi vina si mie un runner 50 sp si deja ma gandesc cum pot sa il modific la aspect, gen neoane, flashuri, bec xenon etc.

pe net nu am gasit de unde pot cumpara asa ceva (ma refer in romania). poate ma ajutati si voi cu niste adrese de net .ro sau cu niste locuri unde as putea sa ma duc sa le cumpar..

 

btw: sunt nou pe aici :cheers:

 

asfalt uscat!

 

Pai de unde iti iei motoru nu au si piese...? nu prea sunt dealeri de gilera in romania sau nu stiu eu.... PAN EURO stiu ca era cel mai tare dealer...in rest nu stiu. dar becuri si neoane po sa iti iei de ori unde nu neaparat de la gilera numa vezi sa se potriveasca la voltaj ca altfel ti le arde si ai dat banii degeaba. Si eu am neon verde sub el si becuri albastre in portbagaj, dar nu le-am pus eu asa l-am cumparat.... :ok:

pacat ca o iesit naspa poza...

Editat de sarbutm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai scuterul mi-l iau de la paneuro. Da faza e ca sediul e in Tragu Mures si eu sunt din bucuresti. Am mers pe titulescu la magazinu de piese si oamenii nu prea mai aduc nimic.

 

@sarbutm: unde e "de ori unde"? :ok: ca defapt cam asta ma interesa un magazin ceva pe`colo.

stii cumva si ce voltaj ar trebui la un runner2 ? (05-07)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai scuterul mi-l iau de la paneuro. Da faza e ca sediul e in Tragu Mures si eu sunt din bucuresti. Am mers pe titulescu la magazinu de piese si oamenii nu prea mai aduc nimic.

 

@sarbutm: unde e "de ori unde"? :ok: ca defapt cam asta ma interesa un magazin ceva pe`colo.

stii cumva si ce voltaj ar trebui la un runner2 ? (05-07)

 

da stiu, daca e din asta nou 12 voltzi / 11 miliamperi-ora adica : 12 V/11 mA/h

la alea mai vechi era 12 V cu 12 mA /h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

:nono: Ma bucur foarte mult ca am gasit acest forum, si ca exista asa ceva in romania. Sunt din Targu Mures si mult timp am asteptat sa pot vorbi cu cineva despre Runnerul (FXR 180cc 2T) meu. Cum au scis si alti si eu exact aceeasi cifre pot sa spun la viteze si la tot. Va arat si eu cateva poze.

post-18059-1177270551_thumb.jpg

post-18059-1177270585.jpg

post-18059-1177270637.jpg

post-18059-1177270682_thumb.jpg

post-18059-1177270753_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut

:duel: Ma bucur foarte mult ca am gasit acest forum, si ca exista asa ceva in romania. Sunt din Targu Mures si mult timp am asteptat sa pot vorbi cu cineva despre Runnerul (FXR 180cc 2T) meu. Cum au scis si alti si eu exact aceeasi cifre pot sa spun la viteze si la tot. Va arat si eu cateva poze.

belea scuteru dar mai trebuie sa lucrezi putin la look pt ca e cam standard maine o sa iti arat eu cam cum arata un scuter racing 100% tunning made in romania :ok: adica facut de mine. eu am acum 125vx putin modificat motor filtre role bujie arcuri trans ..... 135kmh dar avantajul meu e consumu fata de fxr care ma rupea rau de tot.

 

PT CEILALTI FANI GILERA RUNNER AM NET ACUM SI PUTETI SA POSTATI DIN NOU PT A VA RASPUNDE.

(titular topic) :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite floarea de primavara cum a rasarit :rock: Ce mah iar ai venit sa mi te lauzi... :ok: da las ca ai cu ce, si pe deasupra dansu' sarbatoreste 1 Mai prin munca. Tot respectul! Am trecut azi pe la tine(Basca) sa iti arat ceva da las ca ne vedem pe seara la meeting :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite floarea de primavara cum a rasarit :rock: Ce mah iar ai venit sa mi te lauzi... :ok: da las ca ai cu ce, si pe deasupra dansu' sarbatoreste 1 Mai prin munca. Tot respectul! Am trecut azi pe la tine(Basca) sa iti arat ceva da las ca ne vedem pe seara la meeting :duel:

vrei sa imi arati mansoanele nebunule. poate ne vd azi. cred ca mi le pun si eu.

post-13765-1178104482_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze de ultima ora cu runnerul meu :rock: un mic face lift care face diferenta. mersi lui ciprian de la scuter center pt autocolantele furnizate. :D

post-13765-1178619808_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze de ultima ora cu runnerul meu :wave: un mic face lift care face diferenta. mersi lui ciprian de la scuter center pt autocolantele furnizate. :drums:

 

Felicitari Radu...imi place cum arata scuterul tau, bravo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-13990-1179860156_thumb.jpgpost-13990-1179860192_thumb.jpgpost-13990-1179860407_thumb.jpgpost-13990-1179860486_thumb.jpgpost-13990-1179860041_thumb.jpgpost-13990-1179860101_thumb.jpgIMi vand Runneru...... GATA> :clap: Vreau sa imi iau un RS de 125 mai mare k m-am saturat sa merg cu A1 in buzunar shi cu un scuter de 50 cc :drums: . As vrea sa imi zicetzi cam kt as putea lua pe el in faza in care are 4000 km . Ulei sintetic Castrol super TT ultima oara shi inainte de castrol am avut ELF sprint Power care reducea emisiile de noxe. Am pe toba EURO 2 din kte stiu yo. Arata tzava scuteru ........ Uitatzi shi nijte poze cu el sa va clatitzi oqii...Il am de la Paneuro...... luat in 2003. scos deabia in 2006 la plimbaceala k ink nu aveam 16 ani pe atunci...... In plus i-am ridicat suspensia pe spate cu 1 cm ...... voiam shi mai mult da` nu am mai avut cum k imi trebuia o alta piesa facuta la strung.... Toate actele..... URGENT

 

post-13990-1179860156_thumb.jpgpost-13990-1179860192_thumb.jpgpost-13990-1179860407_thumb.jpgpost-13990-1179860486_thumb.jpgpost-13990-1179860041_thumb.jpgpost-13990-1179860101_thumb.jpgIMi vand Runneru...... GATA> :( Vreau sa imi iau un RS de 125 mai mare k m-am saturat sa merg cu A1 in buzunar shi cu un scuter de 50 cc :wave: . As vrea sa imi zicetzi cam kt as putea lua pe el in faza in care are 4000 km . Ulei sintetic Castrol super TT ultima oara shi inainte de castrol am avut ELF sprint Power care reducea emisiile de noxe. Am pe toba EURO 2 din kte stiu yo. Arata tzava scuteru ........ Uitatzi shi nijte poze cu el sa va clatitzi oqii...Il am de la Paneuro...... luat in 2003. scos deabia in 2006 la plimbaceala k ink nu aveam 16 ani pe atunci...... In plus i-am ridicat suspensia pe spate cu 1 cm ...... voiam shi mai mult da` nu am mai avut cum k imi trebuia o alta piesa facuta la strung.... Toate actele..... URGENT

post-13990-1179860259_thumb.jpg

post-13990-1179860709_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...