Sari la conținut

Gama Ludix(jucaus)


lkid
 Share

Postări Recomandate

pai atunci mai documenteza-te ca nu prea pare a fi cel mai rapid scuter de 50 cmc!!!

 

Pai nu eu am zis asta, si chiar Peugeot. Am vazut chiar la reprezentanta din Romania un afis mare in care scria asta, si erau si niste comparatii (parca cu Piagio, Yamaha etc). Am cautat rapid si un link:

 

http://www.peugeotscooters.com.au/showroom/ludix

 

Iata 1970Blaster_20Pocket_20Rocket.pdf si un articol pe aceasta tema .

Editat de nick_blaster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scrie doar:

Ludix Blaster

Click for a larger image.

Blaster just released. World fastest accelerating 50 cc.

 

accelerating nu e la fel cu top speed :hug:

 

shi din articolul tau nu am observat nishte date tehnice comparative

se poate sa greshesc, dar cred ca e doar o chestie comerciala de la pejo ( nu am mers cu blaster)

nu cred ca este posibil ca blasterul sa fie mai rapid decat un scuter de 50 cmc care are dublul cailor putere pe care-i are blasteru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Okok, am citat si eu primul site peugeot gasit cu google. Am spus asta nu pentru ca scuterul meu ar avea niste performante uluitoare, ci pentru ca am vazut un afis mare si colorat la Peugeot, unde comparatia era foarte precisa - pe o anumita distanta (nu mai tin minte cat) erau inregistrati timpii parcursi. Si Blaster avea timpii cei mai mici. Nu era vorba de viteza maxima.

De altfel sunt o gramada de site-uri in Franta si Anglia cu discutii si tuning pentru Blaster (exista si niste modele tunate de Peogeot).

 

Parerea mea ca Blaster este mai rapid ca alte scutere de serie si datorita faptului ca are greutatea proprie mica (80 kg), ceea ce poate conta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ludixu trend e mai ushor,ca sa nu mai vorbim de ludix one!!!

shi din cate shtiu eu,nu sunt diferentze mari intre motoarele de pe ele!!!

se poate sa nu am dreptate deoarece cercetarile mele despre scutere au fost facute acu 2 ani jumate-trei, asha ca nu shtiu exact ce pot noile modele shi nici nu am timp sa ma documentez :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ludixu trend e mai ushor,ca sa nu mai vorbim de ludix one!!!

shi din cate shtiu eu,nu sunt diferentze mari intre motoarele de pe ele!!!

se poate sa nu am dreptate deoarece cercetarile mele despre scutere au fost facute acu 2 ani jumate-trei, asha ca nu shtiu exact ce pot noile modele shi nici nu am timp sa ma documentez :hug:

ai dreptate ludix clasic;trend;one sunt mult mai usoare.....da nu cred ca intra in categoria de scutere cu un design agresiv;sportiv....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

shi din cate shtiu eu,nu sunt diferentze mari intre motoarele de pe ele!!!

 

 

Singurul lucru mentionat de manual ca difera la Blaster este codul bujiei, care este diferita de celelalte motoare. Si Blaster este racit cu apa, deci probabil ca motorul este setat sa mearga mai turat (mie dupa zgomot motorul imi pare foarte turat, chiar as incerca sa-i pun un turometru)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Blaster este racit cu apa, deci probabil ca motorul este setat sa mearga mai turat (mie dupa zgomot motorul imi pare foarte turat, chiar as incerca sa-i pun un turometru)

 

este normal sa fie mai turat cand este limitat!!!

pentru ca ajunge la 45 km/h la aceeashi turatziela care ar ajuge la 70-80 delimitat!!!

cel putzin la mine asha s-a intamplat!!!

 

ai dreptate ludix clasic;trend;one sunt mult mai usoare.....da nu cred ca intra in categoria de scutere cu un design agresiv;sportiv....

 

nu vad care ar fi legatura dintre design shi performantza, pentru ca mai sus despre performantza se vorbea!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ludixurile nu erau fiablile, atunci nu mai vedeai toata ziua prin Bucuresti ludixuri de la firme de curierat :hug: .... le omoara aia, iarna, pe ploaie.... cred ca sunt chinuite rau... dar rezista :(

 

 

Ca si voi... cel mai mult imi place modelul Blaster, e mai agresiv, roti mari si mai groase...

 

au dat lovitura cei de la Peugeot cu Ludix au creat un scuter ieftin, fiabil, practic.

..... la pretz CRED ca ar putea concura cu scuterele GoPop, First Bike...si unele modele Kymco...

Editat de Sima7x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... la pretz CRED ca ar putea concura cu scuterele GoPop, First Bike...si unele modele Kymco...

 

nici chiar cu alea... un FB este 30 de milioane...

 

dar merita toti banii un peugeot dak ar fi sa compari cu FB sau cu ce ai mai zis tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce concluzii sa tragi!!!!

 

numai faptul ca vrei sa compari un pejo cu o trotineta d-aia gopop e o blasfemie!!! ii da clasa la toate aspectele shi mai e shi in 2 timpi :hug: :( :P ceea ce conteaza enorm la un motor de catziva cai putere!!!

 

shi se mai shi incalca o regula : un motor in 2 timpi de la ludix e muuuuult mai fiabil decat un motor in 4 timpi de la gopop :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vad care ar fi legatura dintre design shi performantza, pentru ca mai sus despre performantza se vorbea!!!

pai vb de blaster care e un scuter dupa parerea mea un scuter sport,cu un design agresiv....si nu cred ca one;trend;clasic....fac parte din aceasi categorie su blaster.....putem compara blaster cu speedfight;tkr,nu l putem compara cu vivacity care face parte din grupa scuterelor clasice; sper ca ai inteles ce am vrut sa spun....aproape.... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...