Sari la conținut

Targoviste lacul Bolboci Padina


KESU
 Share

Postări Recomandate

Au asfaltat drumul spre Boloboci?

 

Nu inca, au ajuns pana in Saua Dichiului unde se separa in spre Bolboci si spre Piatra Arsa... din cate am inteles urmeaza asfalt pe ambele tronsoane... sa vezi gratare, peturi, aglomeratie si slapari la babele...

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

Nu inca, au ajuns pana in Saua Dichiului unde se separa in spre Bolboci si spre Piatra Arsa... din cate am inteles urmeaza asfalt pe ambele tronsoane... sa vezi gratare, peturi, aglomeratie si slapari la babele...

 

Eram prin zona uichendul asta, am trecut de la Malu cu Flori spre Pietrosita. Daca stiam ca e drumul bun spre Boloboci o luam si eu.

Next time.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu partea cu asfaltul si manelele pozele sunt facute acum doua saptamani-nu stiu daca au mai inaintat au ba -am inteles ca vor incepe lucrarile si din jos dinspre sanatoriu Moroieni pana la Bolboci! Pana acum nu vedeai pe drumul asta decat motoare si ceva masini de teren

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum nu vedeai pe drumul asta decat motoare si ceva masini de teren

Complet fals. Am fost eu acu doi ani intr-o duminica si la plecare am depasit cateva zeci de turisme pana la Moroeni. Nici nu vreau sa ma gandesc cate sute au fost in total. Nu cred ca numarul lor poate creste semnificativ. Zona era compromisa de foarte mult timp. Doar la inceputul anilor 90 ce a mai fost frecventabila.

 

Spor,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ultimul Revelion am ajuns cu Skoda Octavia la Padina pe varianta Sanatoriu. E adevarat, pe zapada drumul era mult mai practicabil decat vara. Acum nu o sa mai fie probleme de acces in Padina decat o zi - doua dupa vreun viscol. Pana baga plugurile. Iar dincolo, pe Dichiu - platou accesul motorizat cred ca va ramane restrictionat pana la Piatra Arsa. Babele - Omul sunt in Rezervatia Naturala Bucegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Complet fals. Am fost eu acu doi ani intr-o duminica si la plecare am depasit cateva zeci de turisme pana la Moroeni. Nici nu vreau sa ma gandesc cate sute au fost in total. Nu cred ca numarul lor poate creste semnificativ. Zona era compromisa de foarte mult timp. Doar la inceputul anilor 90 ce a mai fost frecventabila.

 

Spor,

De la Moroieni in sus ajungi la Brasov pe Paduciosu pe asfalt- deci nu conteaza cate vehicule ai depasit pana la Moroieni ci cate ai intalnit de la Moroieni incolo spre sanatariu sau de la Cuibul cu Dor spre bolboci

-cam asa arata drumul in 2010

post-8528-0-17028900-1313590567_thumb.jpgpost-8528-0-46567700-1313590554_thumb.jpgpost-8528-0-87615100-1313590541_thumb.jpg

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...