Sari la conținut

Vreau sa-mi cumpar un Hard Enduo sau Cross


andrei_pro89
 Share

Postări Recomandate

vezi si asta /index.php?/topic/666036-ktm-620-exc-1998/page__p__2914716#entry2914716 . Are si cuplu nu doar putere =>accelerezi bine, mai faci si treaba pe sosea ca DR-ul, si e usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!!

Pentru Hard Enduro iti trebuieceva usor si tot odata si puternic , asa ca eu iti recomand sa te uiti si la Yamaha TT 600 are un raport foarte bun de asemenea si un cupludestul de mare.

Si eu am una asemanatoare si iti zic sincer ca nu te lasa niciodata la greu.

 

 

 

NUMAI BINE SI NOROI DIN PLIN

 

 

ps: motorul cel mai potrivit este acela care iti place tie :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!!

Pentru Hard Enduro iti trebuieceva usor si tot odata si puternic , asa ca eu iti recomand sa te uiti si la Yamaha TT 600 are un raport foarte bun de asemenea si un cupludestul de mare.

Si eu am una asemanatoare si iti zic sincer ca nu te lasa niciodata la greu.

 

 

 

 

De acord, cel putin un 600.Are un cuplu fenomenal.Urci peste tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!!

Pentru Hard Enduro iti trebuie ceva usor si tot odata si puternic , asa ca eu iti recomand sa te uiti si la Yamaha TT 600 are un raport foarte bun de asemenea si un cupludestul de mare.

Si eu am una asemanatoare si iti zic sincer ca nu te lasa niciodata la greu.

 

Inteleg ce zici dar vreau sa ies din categoria Enduro/Touring unde se claseaza si DR-ul Meu de 650 Se 96' si Yamaha TT 600 la limita.

 

Sanatate.

 

Dar ce parere aveti de YZ ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!!

YZ-urile sunt bune , ,,,, acum depinde ce vrei de la el REZISTENTA sau ADRENALINA .

 

Daca vrei rezistenta atunci 4T este cel mai potrivit ,,iar daca vrei adrenalina atunci 2t este motorul tau DAR este o singura precizare :cele in 2T se gata mai repede , cum zicea UNU " VIATA SCURTA SI GLORIOASA" asa ca alege cu mare atentie si nu uita sa te gandesti ceea ce vrei sa faci cu el :ok: :ok: :ok: NUMAI BINE si

 

 

 

NOROI DIN PLIN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am cam razgandit...

Fiind un inversunat utiliozator de DR mi-am dat seama ca nu pot trai fara On road.

 

Ce parere aveti de WR 400/450?

Cum se manifesta ON-ROAD cat si OFF - RAOD?, din pacate nu am avut niciodata ocazia sa folosesc unul.

 

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ramai la DR. Cu banii respectivi iti pui la punct macar un DR. De ce vrei alta motoreta? Pt greutate mai mica? Ia-ti un 2T enduro pt fun factor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!!

Pentru Hard Enduro iti trebuieceva usor si tot odata si puternic , asa ca eu iti recomand sa te uiti si la Yamaha TT 600 are un raport foarte bun de asemenea si un cupludestul de mare.

Si eu am una asemanatoare si iti zic sincer ca nu te lasa niciodata la greu.

 

 

 

NUMAI BINE SI NOROI DIN PLIN

 

 

ps: motorul cel mai potrivit este acela care iti place tie :ok:

 

la 130 de kile pt hard enduro? nu stiu cum va dati voi dar mie mi se pare extrem de grea pt hard ,sau poate sunt doar eu mai neindemanatic :rolleyes:

daca vrei hard enduro iati un 2T si nu o sa regreti(pot confirma asta :bounce:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...