Sari la conținut

Am nevoie de niste sfaturi


Postări Recomandate

De asta vara am un FZ 250 , dar parca ma trage ata sa ma dau pe enduro si nu prea stiu ce sa-mi iau pt inceput. Ma gandesc la un DR 350. Ceva sfaturi si pareri daca se poate pt un viitor endurist. Va multzumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia Dr 350 pt. inceput... nu e nici f. greu si are si forta destula pt un incepator !

Nu costa nici mult, nu consuma mult si daca e in stare buna nu ai probleme cu el .

 

Cam atat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vezi ca am scris mai sus..

nah inca odata: pai o casca, o geaca , niste pantaloni, niste cizme , manusi , protectii , brau , ochelari ... cred ca am zis cam tot :D ( toate astea sa fie de enduro pt. ca difera cele de la alta categorie.. si s`ar putea sa le porti degeaba) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista daca vei cauta bine, Aprilia Tuareg Wind, eu din asta mi-am anul acesta, are motor ROTAX (KTM) facut in Austria, este un pic mai puternic decat DR350 cu vreo 3CP, are telescoape fata Upside Down ca la motocros, dar trebuie sa ai peste 180 inaltime ca sa ajungi bine cu piciarele. La greutate este cam tot ca Dr-ul de 350 (146Kg).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e la enduro, motoarele sunt foarte inalte si abia atingi cu picioarele. Si mie mi s-a parut nashpa la inceput, si am vrut sa-mi cobor motorul din telescop. Intre timp m-am obisnuit si prefer sa-mi mentin garda la sol mare, chiar daca uneori mai fac exhibitzii ca sa imi tin echilibrul cand ma opresc pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Te pot ajuta cu un Guzzi de 350cc .Motorul se afla in Italia, si acolo costa in jur de 600 euroi dar cu taxe si toate actele ai ajunge la ~1300. Este un enduro pe cardan,si are indicativ;TT

daca esti interesat suna la 0722668868 :ph34r:

anul 1984 dar arata si merge beton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a avut un prieten un guzzi de 350 pe cardan... l`am bagat 2 ture prin padure si a spart cardanu :ph34r:

 

Deci pt. offroad sa iei pe lant ca ala il mai bati il mai invarti , ii faci ceva... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa iei pe lant ca ala il mai bati il mai invarti

Pe cardan nu tre' sa-l bati, poti sa-l rogi frumos... :ph34r:

 

BTW: n-am auzit niciodata de off-road pe cardan, asta nu-i adauga cel putin 5-6 kile? Ca' cardanul are carcasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbiti de motoare inalte:pai pe langa Rally Raid-ul meu un EXC pare chopper.

Eu am 1.85 si am cazut de cateva ori oprind pe teren denivelat si nu mi-a ajuns piciorul pana la pamant.

In alta ordine de idei am facut enduro cu GS-ul meu pe cardan, partea nasoala este ca are niste reactii dure si neplacute cand urci pe bolovani si pietre in forta.

Nu toate cardanele se rup, fac pariu ca al meu nu s-ar rupe, dar nu e de recomandat la enduro doar la touring-enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...