Sari la conținut

Oktoberfest Munchen 2011


eti_radu
 Share

Postări Recomandate

Ma tenteaza o iesire la Oktoberfest, momentan weekend ul 24-25 Septembrie se arata disponibil. Daca mai sunt doritori poate ne vedem prin zona la o bere si un wurst.

 

Nu am stabilit inca nimic legat de cazare, o sa ma orientez spre sfarsitul saptamanii cand mi se clarifica programul mai bine.

 

 

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tenteaza o iesire la Oktoberfest, momentan weekend ul 24-25 Septembrie se arata disponibil.

 

Eu am auzit numai lucruri negative de la cei care au fost, extrem de aglomerat, lume beata la greu, pute a pipi peste tot... basca cazarea greu de gasit si scumpa.

Frumos se pare ca este daca ai invitatie de la vreo firma care are cortul propriu acolo.

 

Daca mergi, astept pareri ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am auzit numai lucruri negative de la cei care au fost, extrem de aglomerat, lume beata la greu, pute a pipi peste tot... basca cazarea greu de gasit si scumpa.

Frumos se pare ca este daca ai invitatie de la vreo firma care are cortul propriu acolo.

 

Daca mergi, astept pareri ;)

 

 

Asa am auzit si eu, dar stii cum e first time, last time and never again :) Nu ma atrage mizeria insa cred ca macar o data merita vazut ce naiba e acolo. cica se face si varza calita la ceaun.... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pareri total gresite. Am fost anul trecut, merg si anul asta. Sunt invitat de partenerii germani, insa am avut ochi sa vad din toate. E o atmosfera fantastica, nici gand de jeg sau ceva de genul asta. Este o sarbatoare in adevaratul sens al cuvantului: toti sunt imbracati in costume traditionale, toti stiu sa se opreasca din baut la un moment dat, toti canta, un oras intreg petrece. Inclusiv au reusit sa convinga zeci de mii de oameni ca in corturi nu se fumeaza. Merita mers special pentru acest eveniment. Singurii pe care i-am vazut sarind calul au fost colegii romani, care s-au facut prastie si au inceput sa-si lipeasca bancnote pe frunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa merg la OktoberFest, dar din pacate n-am gasit o cazare ok din pct.d.v. financiar.

Daca gaseste cineva aceasta oferta, ma prezint cu 1kg de bere.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...