Sari la conținut

70.000 Km - Suzuki Gs 400


TaviS
 Share

Postări Recomandate

Ieri am facut 70000km. (cum? m-am trezit f. de dimineatza :crack: ) Motoru merge, bine, nu papa ulei, trage bine, pt cit i de limitat (20 Kw, am si uitat cit i asta in CP). Mi-ar fi plcaut sa-i fac io pe toti 70k..., dar is tinar mai am timp :hug: Probleme majore nu am avut cu el de cind il am. Mai in primavara mi s-a dus filetul de la baia de ulei, cind am desfacut-o (nu eu) s-a constatat ca era pusa de galbejiti! Mare stima am pentru ei de cind am motorul asta. Mai asteptati un pic si o sa pun o poza la 100k :P pina atunci multumiti-va si cu astapost-10420-1161865339_thumb.jpg

si cum se poate ajunge de la 0- 200km/h in 0 sute de metri? post-10420-1161865685_thumb.jpgcu photoshop! :(

asta e din vara, dar la fel arata si acumpost-10420-1161867726_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

Bravo , frumoasa motoreta , ma cat mai multi km si sa vedem cat mai repede pozele cu 100.000, 150 000, 200 000 si asa mai departe :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ai probleme cu vitezometrul? Sau cu atat ai luat-o?

Vitezometru e in regula, poza a doua( cu 200km/h) e trucata :-) nu cred ca merge atit nic la vale, si nici nu is curios de vitesze de astea pe soselele patriei. Vreau sa ajung motociclist batrin!

In rest toate bune si mai mult decit asphalt uscat va urez km fara incidente, prea s-au innmultit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vitezometru e in regula, poza a doua( cu 200km/h) e trucata :-) nu cred ca merge atit nic la vale, si nici nu is curios de vitesze de astea pe soselele patriei. Vreau sa ajung motociclist batrin!

In rest toate bune si mai mult decit asphalt uscat va urez km fara incidente, prea s-au innmultit!

 

Kawaski-ul meu are 93.000.Still going strong!!!

 

"Deci ai probleme cu vitezometrul? Sau cu atat ai luat-o?"

 

Ti se pare mult...?Sunt motociclete japoneze care au sarit de 250.000 fara sa se desfaca motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Easybiker, nu prea inteleg ce ma intrebi, asa ca iti raspund la mai multe :hug: Vitezometrul e in regula, kilometrajul la fel, atiatia are.

Stiu ca sint motoare ce au trecut de 200.000. De ce sa nu tina, doar masini sint si cu 300.000. Daca proprietarul o ingrijeste si nu schimba vitezele pe la 10, 11 rpm sau mai mult... de ce nu?

... si-altadata o s-o ducem si mai si mai si mai departe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ai probleme cu vitezometrul? Sau cu atat ai luat-o?

 

 

Easybiker, nu prea inteleg ce ma intrebi, asa ca iti raspund la mai multe :hug: Vitezometrul e in regula, kilometrajul la fel, atiatia are.

Stiu ca sint motoare ce au trecut de 200.000. De ce sa nu tina, doar masini sint si cu 300.000. Daca proprietarul o ingrijeste si nu schimba vitezele pe la 10, 11 rpm sau mai mult... de ce nu?

... si-altadata o s-o ducem si mai si mai si mai departe!

 

Tavi nu te intrebam nimic pe tine.Am spus doar ca daca motorul meu are 93.000 poate avea si al tau fara probleme.Incercasem sa dau quote lui Ravenshield.Dca te uiti lui Ravenshield i-am raspuns.Era intrebarea lui in postul meu intre ghilimele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am facut 70000km. (cum? m-am trezit f. de dimineatza :crack: )

 

Mdea, recordul meu este de ~600 km intr-o zi.

 

Recordul unui avion nu il stiu dar nu cred ca depaseste 20.000 km / zi.

 

Dar 70.000 doar IERI... e prea de tot :hug: :( :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

recordul meu personal dupa 1 sapt de experienta pe motor e de 750 de km in 18 ore pana la lacul sf ana pauza 2 ore si venit inapoi . am ajuns rupt dar f bucuros motorul merge impecabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa............inseamna ca nu bun motorul :P ..........de unde l-ai luat? cat ai dat? cum ai reusit sa-ti cumperi un motor la care nu e dat inapoi kilometrajul?? mai exista astfel de motoare?? :burnout: :hurt: :) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...