Sari la conținut

furtun alimenatre Suzuki marauder VZ 800 (2001)


Postări Recomandate

Salut,

 

Are cineva idee ce diametru are furtunasul(e) de alimentare de la un Suzuki marauder VZ 800 (2001) ? Mi-a plesnit, trebuie inlocuit si nu gasesc informatia asta nicaieri, ca sa stiu ce anume sa comand. Nu am nici un subler sa pot masura singur si precis, iar cu o rigla n-as risca pentru ca nu stiu cat e de exacta (jumatati de milimetru.. samd. ). Daca are cineva idee mi-ar fi de folos.

 

Merci,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-l pe ala vechi si mergi la piese auto cu el si ceri unul care sa reziste la benzina, pentru masini pe injectie. Unul de calitate incepe pe la 5 6 ron/metru.

 

Daca iti zice vanzatorul ca sa iei din ala universal de motorina/benzina, nici sa nu te apropii :) Ia cu insertie textila in el si 2 coliere si gata ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-l pe ala vechi si mergi la piese auto cu el si ceri unul care sa reziste la benzina, pentru masini pe injectie. Unul de calitate incepe pe la 5 6 ron/metru.

 

Daca iti zice vanzatorul ca sa iei din ala universal de motorina/benzina, nici sa nu te apropii :) Ia cu insertie textila in el si 2 coliere si gata ;)

 

 

Salut,

 

Am fost deja la 8 (!!!) magazine de piese auto, am fost la fabrica aia din chitila care produce chestii de genul asta, am fost la mymoto peste tot cu furtunul in mana :P si peste tot acelasi raspuns : "nu avem marimea asta" . toti au aproximat "ochiometric".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...