Sari la conținut

cu scuterul pe afara?


lokko_boy
 Share

Postări Recomandate

Vizitator MosRahao

Am fost la Ruse linistit cu scuterul. Si inca intr-o gasca de vreo 10. Nu ne-a intrebat nimeni de acte ci doar de buletin. Insa tu sa fii in regula cu inmatricularea si numarul, cu asigurarea, permisul/atestatul, sa ai peste 18 ani si cel putin casca. Asa cum am fost si noi...

 

Deci se poate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Vamesi nu sunt interesati de actele agregatului(in general),

La prima iesire in 2008 cu scuterul de 49 ma intrebau cat fuge.La intoarcere,vamesul bulgar erea intrigat de armura moto si ma striga kustenurchite ninja(desenele animate cu testoasele ninja)

La ultima iesire in bulgaria(tot cu scuterul de250) ma intreba,unde mergi?.i-am spus,balcik m-a intrebat uimit.Cu asta? La care si eu tampit ii raspund.Asta fuge mai tare decat lada ta

 

Pot sa iti spun ca sunt destul de curiosi fata de jucariile pe doua roti.intodeauna te intreaba cate ceva

Cand le-am spus in 2008 ca am mopedul modificat,atat vamesul bulgar cat si cel roman m-au intrebat de toate modificarile facute si a trebuit sa le detaliez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare,e posibil (adica legal),sa iesi cu scuterele de 49 din tara?gen daca vreau sa fac o excursie pana la Ruse,sa zicem,pot iesi cu el din tara?

Ms si scuze daca pare tembela intrebarea

 

bafta mare cu vremea

n ai nici o treaba, casca, buletin, asigurare , ( talon sau ce mai e la astea micute ).

sincer , la russe cand merg pe 2 roti si vad ca sunt roman, vamesii nu cer nici macar buletinul

 

insa ai graijna ca daca teopreste politia ai nevoie de acte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...