Sari la conținut

o iesire in tarile calde


petrisor
 Share

Postări Recomandate

cam multa iarna prin coltul asta al nostru de lume.sase luni de frig,

 

sase de cald, cam putin sezon de moto...

 

stie cineva o iesise mai spre tarile calde? eu as vedea o asa:

 

traversam europa spre sud cu masina cu remorca si de acolo cu vreun

 

feribot.

 

s ar putea face intr un echipaj restrans de trei,patru motoare relativ

 

asemanatoare ca tip.

 

pentru deplasarea pe continent am eu masina si o remorca de patru motoare

 

ce ziceti ne ar putea iesi ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam multa iarna prin coltul asta al nostru de lume.sase luni de frig,

 

sase de cald, cam putin sezon de moto...

 

stie cineva o iesise mai spre tarile calde? eu as vedea o asa:

 

traversam europa spre sud cu masina cu remorca si de acolo cu vreun

 

feribot.

 

s ar putea face intr un echipaj restrans de trei,patru motoare relativ

 

asemanatoare ca tip.

 

pentru deplasarea pe continent am eu masina si o remorca de patru motoare

 

ce ziceti ne ar putea iesi ceva ?

TENERIFE :banana: , 20-25GRD ACUMA, DACA VREI IA LEGATURA SI CU TRAIAN, EL VINE IN FEB, TEL0:745.343.206, iti poate da detalii de costuri si traseu. Va astept aici :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand cu caldura MAROC...

 

Detalii in semnatura...daca vrei amanunte iti stau la dispozitie...

 

Mai ca as mai merge si eu o data...

 

post-7547-0-89705900-1326098684_thumb.jpgpost-7547-0-02490000-1326098710_thumb.jpg

post-7547-0-37151600-1326098730_thumb.jpgpost-7547-0-49663400-1326098762_thumb.jpg

post-7547-0-52297300-1326098801_thumb.jpg

 

 

 

 

 

...sau vezi excursia lui Marcos in TUNISIA...

Editat de cristache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap cristache, Maroc recomand si eu si daca aveti chef de ceva organizat va recomand touareg rally, au sectiunea de biciclete mari si ti se asigura si intoarcerea in Spania daca se intampla ceva cu trotineta. taxa de participare e vreo 2000 si include si feribotul dus intors.

 

Eu inca umblu dupa sponsori pentru raliu, daca va coafeaza putem sa ne combinam, mai ales ca mai vin niste amici din Anglia

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap cristache, Maroc recomand si eu si daca aveti chef de ceva organizat va recomand touareg rally, au sectiunea de biciclete mari si ti se asigura si intoarcerea in Spania daca se intampla ceva cu trotineta. taxa de participare e vreo 2000 si include si feribotul dus intors.

 

Eu inca umblu dupa sponsori pentru raliu, daca va coafeaza putem sa ne combinam, mai ales ca mai vin niste amici din Anglia

:friends:

 

 

salut,

 

da mi si mai multe date despre tuareg rally!

 

daca nu gasesc cu organizare proprie poate imi

 

vine bine si asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia da dar e departe, motoare de inchiriat?

 

 

salutare

 

tenerife e o destinatie superba,vremea e perfecta,in aceasta perioada a anului temeperatura e undeva in jur de 25 grade,motoare de inchiriat gasesti,aproximativ 75-100 euro,suzuki bandit,vstrom 650,kawasaki versys,genul aceasta de motociclete,si ai unde sa te plimbi,autostrada pe toata circumferinta insulei,ai vulcanul teide(4200m)si exact pe langa el trece un drum national incredibil de frumos care urca pana la aproximativ 2500m.drumul cu avionul cu escala ma madrid e in jur de 600 euro,dar e posibil sa gasesti acum curse charter direct tenerife.

mult succes si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petrisor, eu zic sa te gindesti mai bine...sa-ti raspunda Stulewa ce presupune un raliu si in primul rind ce motor ti-ar trebui...tu cu vaca ta de 250 de kile nu cred ca te-ai descurca printre dune...in plus nu o sa vezi decit drumul, nu stiu cit vei putea sa faci pe turistul, mai ales dupa o zi de tras de motor...

 

Sfatul meu, asta daca vrei sa te duci in concediu, sa vezi si tu ceva, este sa va puneti motoarele pe remorca, sa plecati pe cont propriu si sa va faceti traseul vostru...iar daca vrei sa faci competitie sau sa vezi una, du-te la raliu...dar inca o data eu nu cred ca ai motor pt asa ceva...

 

Bafta la organizare si sa faci multe poze ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.tuareg-rallye.com/

 

merge si cu vaca, si daca nu tragi la puncte poti sa faci si poze mai ales ca in Merzouga se sta trei nopti si clasa hobby e mai indulgenta la traseu ;)

 

anul trecut au terminat niste copii cu 990-uri si nu erau foarte experimentati in mersul pe motoreta/navigatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.tuareg-rallye.com/

 

merge si cu vaca, si daca nu tragi la puncte poti sa faci si poze mai ales ca in Merzouga se sta trei nopti si clasa hobby e mai indulgenta la traseu ;)

 

anul trecut au terminat niste copii cu 990-uri si nu erau foarte experimentati in mersul pe motoreta/navigatie.

 

 

m.am uitat ca pisica pe lista aia de preturi

 

ma ajuti pe un pm cu date clare?

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petrisor, eu zic sa te gindesti mai bine...sa-ti raspunda Stulewa ce presupune un raliu si in primul rind ce motor ti-ar trebui...tu cu vaca ta de 250 de kile nu cred ca te-ai descurca printre dune...in plus nu o sa vezi decit drumul, nu stiu cit vei putea sa faci pe turistul, mai ales dupa o zi de tras de motor...

 

Sfatul meu, asta daca vrei sa te duci in concediu, sa vezi si tu ceva, este sa va puneti motoarele pe remorca, sa plecati pe cont propriu si sa va faceti traseul vostru...iar daca vrei sa faci competitie sau sa vezi una, du-te la raliu...dar inca o data eu nu cred ca ai motor pt asa ceva...

 

Bafta la organizare si sa faci multe poze ...

 

 

nu, nu ma gandesc la competitia de rally raid ci poate la ceva de genul:

 

http://www.locoformotos.com/127491.html

 

asta daca nu iese ceva pe cont propriu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu ma gandesc la competitia de rally raid ci poate la ceva de genul:

 

http://www.locoformotos.com/127491.html

 

asta daca nu iese ceva pe cont propriu

 

 

Ramin la ideea ca iesi mai ieftin pe cont propriu...in plus iti faci singur traseul si poti vedea (vizita) ce vrei tu...

 

Bafta in continuare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu ma gandesc la competitia de rally raid ci poate la ceva de genul:

 

http://www.locoformotos.com/127491.html

 

asta daca nu iese ceva pe cont propriu

 

pai eu am inteles din link-ul ala ca acolo sunt niste baieti care organizeaza o echipa ce va participa la eveniment si pentu maxim 800euro/zi... adica x8 zile isi dau toata silinta

 

deci 6400euro bajetii + 5000 celelalte cheltuieli ne-am duce la vale rau...

 

la 6400 euro/ motoreta va fac eu si cartofi prajiti si aducem si un harem ATI INNEBUNIT FRATE sau mi-am gasit sponsori :friends:

 

 

in taxa aia de participare ai asa: feribot dus intors, mancare calda dimineata si seara, diverse batoane/conserve daca vrei sa iti iei la tine pe traseu,cazare moca in corturi de tuareg care sunt foarte ok

 

daca mai dai 200 parca ai asistenta by ORGA. asta inseamna ca ai o cutie in care iti bagi bagajlul si te dai cu motoreta light fara cinci perechi de chiloti, 12 tricouri si periuta de dinti in spate. transportul motoretei avariate pana la urmatorul bivuac si daca nu se poate remedia se duce pana in Spania. ai acces la camionul cu benzina (1 euro/litru) din punctele de realimentare pe traseu.

 

mai e un mare avantaj: esti intr-o familie de 200 de motociclisti... te cam simti in siguranta asa, chiar daca te ratacesti ai dupa cine sa te iei ;)

 

eu am estimat un maxim 5000 euro cheltuiala fara pregatirea motoretei, ori daca te dai la hobiti nu-i nevoie. ma ofer sa va fac si un training scurt despre navigatie si pilotaj daca vreti. dar dati voi berea la primul curs, cine vrea mai mult...discutam.

 

m.am uitat ca pisica pe lista aia de preturi

 

ma ajuti pe un pm cu date clare?

 

merci

1700euroi taxa de participare= feribot, roadbook, cazare la cort, mancare, spritzul de la sfarsit.

250euro asistenta de la ei= cutia de bagaje, transportul mobrei accidentate, acces la camionul cu benzina, transportul pilotului inapoi in spania odata cu caravana. daca vrei inca o cutie 100euro, tot ce se pune in camion se plateste acolo adica roti,cauciucuri de rezerva etc...

 

 

restul e can-can adica ro-spa-ro cazare prin spania si alte sprituri...inca 1500-2000...

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...