Sari la conținut

StreetFighterul meu


tyby_90
 Share

Postări Recomandate

Am facut pana acum cam 60-70 de km doar prin oras. Nu ii retin numele, insa se afla la rafturile cu sprayuri cu vopsea pentru auto, care e cel langa uleiuri auto. Maine am sa-i fac o poza sa vi-l arat.

Cum se prezinta evacuarea? mai are vopsea pe ea?? ca a mea a inceput sa numai fie:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Se prezinta minunat! Am solicitat-o si fizic chiar si tot pe toba sta! Am dat la misto si pe galerii, putin, direct peste praf si tot acolo e. Isi face banii.

zi-mi cum s enumeste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu numele, am dat spray-ul altcuiva sa-si vopseasca toba.

 

Mergi in Carrefour la rafturile cu produse pentru masini, pe acolo unde sunt uleiuri de motor. Trebuie sa fie imediat langa si un raft cu sprayuri cu vopsea. Cauti printre ele un tub care are pe el o toba de masina si scrie mare ca rezista pana la 800 gr C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marca Nigrin am eu ceva in genul. Chiar zilele astea am reconditionat o toba cu el, ca tot il gasisem prin garaj :) Era vreo 18 lei si a rezistat bine pana acum pe toate tobele pe care am dat.

 

Poze noi, ceva mai ai pt noi? Ai rezolvat ce aveai de rezolvat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marca Nigrin am eu ceva in genul. Chiar zilele astea am reconditionat o toba cu el, ca tot il gasisem prin garaj :) Era vreo 18 lei si a rezistat bine pana acum pe toate tobele pe care am dat.

 

Poze noi, ceva mai ai pt noi? Ai rezolvat ce aveai de rezolvat?

Da am rezolvat in mare, inca astept Conul de la alex sa mi-l faca, sper sa iasa bine. Poze nu am mai facut, pentru ca nu am avut motive.... a era sa uit I-am vopsit Ghidonul negru mat..... arata mult mai bine.

Am in plan sa ii desfac bascula sa vad dc dracu scartaie ca m-a inebunit zici ca merg cu caruta, si daca tot umblu pe acolo sa ii schimb cauciucul pe spate.

Pe viitor m-ar interesa sa imi fac un cage.... la motor, inca sunt la nivel de schita, masuratori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cred ca ar arata interesant cu cage, ceva in genul moto de stunt :)

E in plan, Sunt inca la stadiul de Schita, dar pana nu am conul.... montat nu stiu care va fii traseul Cage-ului .

 

Cam asa arata "jucaria" dupa ce am bibilito aproape 2 zile, schimbat rulmenti bascula, amortizor spate, curand v-a aparea o alta masca fata. Vopseaua, motor, galerie.... suruburi. Sper ca va place:

M-am cam hotarat sa o dau.... simt nevoia de supermoto. Simt ca daca as vrea sa o iau pe aratura sa nu imi fie frica. Motorul ma face de fiecare data cand ma urc pe el sa ma razgandesc dar, dorinta de dealuri si macadam e mai mare..... cred ( acum sunt in fata PC dar, parca vad ca o iau la o tura si dorinta de macadam scade)

Cine e interesat sa imi faca oferte pe PRIVAT.

post-58686-0-27115300-1341826294_thumb.jpg

post-58686-0-29474900-1341826309_thumb.jpg

post-58686-0-33231700-1341826325_thumb.jpg

post-58686-0-15039900-1341826341_thumb.jpg

Editat de tyby_90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Despre ce con vorbesti?

Cum i-ai vopsit motorul in negru?

Asta >>>>> http://www.holeshot.com/imgsrv/w_350/dl650/dl650_bellypan.jpg

Motorul l-am dat jos, am cumparat 1 tub spray negru mat rezistent la 800 grade, am matuit vopseaua pe motor si am aplicato pe cea neagra...

 

De unde ai luat suruburile? Vin in set special pentru motor sau le-ai luat la bucata?

Arata foarte bine motoreta!

MS mult de aprecieri. Suruburile, lafel ca si motorul au fost demontate, vopsite ( spray ) si montate la loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

E in plan, Sunt inca la stadiul de Schita, dar pana nu am conul.... montat nu stiu care va fii traseul Cage-ului .

 

Cam asa arata "jucaria" dupa ce am bibilito aproape 2 zile, schimbat rulmenti bascula, amortizor spate, curand v-a aparea o alta masca fata. Vopseaua, motor, galerie.... suruburi. Sper ca va place:

M-am cam hotarat sa o dau.... simt nevoia de supermoto. Simt ca daca as vrea sa o iau pe aratura sa nu imi fie frica. Motorul ma face de fiecare data cand ma urc pe el sa ma razgandesc dar, dorinta de dealuri si macadam e mai mare..... cred ( acum sunt in fata PC dar, parca vad ca o iau la o tura si dorinta de macadam scade)

Cine e interesat sa imi faca oferte pe PRIVAT.

 

Frumoasa. Bravo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa rau,sa o stapanesti sanatos! Pune si tu niste poze cu ea mai recente!

Vor aparea poze noi, mai ales cu noua masca de care m-am indragostit:X:X:X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...