Sari la conținut

190/55 in loc de 190/50


Postări Recomandate

va intra (si va sta mai bine) pe curbe.

 

 

:goodposting: exact, dar in acelasi timp va arata si viteza un pic eronat, iti va afisa mai putin decat realul, in parte parte se va compensa cu eroarea de viteza a bordului, deci va fi ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai nevoie de rar nu vei trece decat cu "atentie"

 

nu este nevoie de atentie..se va trece noua dimensiune la 'alte modificari' daca bine imi aduc aminte.cel putin asa a fost la mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,am nevoie de pareri,am gasit o pereche de gume bune la pret decent pe 190/55,mobra mea in carte are pe 50,ce diferente exista in manevrabilitate,etc?

 

Salut,

 

A doua cifra reprezinta inaltimea anvelopei procentuala din latime, respectiv 50 sau 55% din latime.

In acest caz, anvelopa standard are inaltime 9.5 cm, pe cand cea de 55 are 10.45 cm .

Ca si manevrabilitate nu v-a fi foarte sesizabila, atat ca nu vei mai avea afisata viteza reala, plus ca te poate respinge la RAR cand vei face ITP-ul.

Sunt foarte multi cei care si-au pus alte anvelope decat cele standard , ca atare decizia iti apartine.

 

Cu stima,

Echipa Mymoto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci voi avea o viteza reala mai mare decat cea care o aveam pana acum cu guma pe 50,dar tinant cont ca viteza reala e mereu mai mica decat cea indicata in bord la orice autovehicul,nu imi va indica bordul o viteza mai exacta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...