Sari la conținut

Parbriz Givi BMW F650 Funduro '95


Postări Recomandate

Stiu ca sunteti multi care aveti, merita schimbat cel original cu unul de tipul asta sau te bate vantul in casca? Eu am 1.80m inaltime, am mai citit pareri despre Puig, dar despre Givi nu m-am lamurit. Merci

 

Asta este:

 

post-54866-0-98291300-1334083225_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut eu o tentativa cu parbrizele. Respectiv am 1,91 si o casca cu cozoroc, care e destul de zgomotoasa. Initial am tot cautat parbriz inalt sa testez unde bate vantul dar nu am gasit la careva pt imprumut. Cu parbrizul original inalt, cel usor curbat spre rider, imi batea vantul exact in piept, cumva directionat (facea turbulente sub casca din cauza formei curbate de pe margine). Asa ca am cautat sa il inalt cu un dispozitiv asemanator cu cele din comert, dar nimic. A urcat zona cu putin si daca il mai inalam putin, nu mai vedeam in fata. Intr-un final, am scurtat parbrizul original. ai in poza cel vechi si cel din plan apropiat e al meu. Acum ma loveste vantul undeva mai jos de piept, dar vine normal pe toata suprafata. Iti recomand sa testezi inainte si dupa, daca te satisface, sa dai cei 100 de euro e unul mai inalt. Succes.

Editat de Patrick_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Stiu ca sunteti multi care aveti, merita schimbat cel original cu unul de tipul asta sau te bate vantul in casca? Eu am 1.80m inaltime, am mai citit pareri despre Puig, dar despre Givi nu m-am lamurit. Merci

 

Asta este:

 

post-54866-0-98291300-1334083225_thumb.jpg

 

 

Salut. Ai gasit undeva pe la noi de vanzare parbriz Givi modelul asta? (aka D232)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F-ul este un model pacatos dpdv al protectiei la vant. Nu exista practic niciun parbriz care sa fie macar satisfacator pt un calaret mai inalt de 170. Mai bine investiti banii in casti silentioase si doape pt urechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca sunteti multi care aveti, merita schimbat cel original cu unul de tipul asta sau te bate vantul in casca? Eu am 1.80m inaltime, am mai citit pareri despre Puig, dar despre Givi nu m-am lamurit. Merci

 

Asta este:

 

post-54866-0-98291300-1334083225_thumb.jpg

 

Daca inca nu ti-ai luat, o alternativa mult mai ieftina ar fi asta. Plexiglas gasesti mai peste tot.

Mentionez ca nu e mobra mea, dar mi s-a parut destul de interesanta ideea si voi incerca sa o pun in practica in viitorul apropiat. Sper sa aiba rezultate pozitive.

post-55237-0-16277300-1339885644_thumb.jpg

post-55237-0-43110100-1339885650_thumb.jpg

post-55237-0-54318400-1339885655_thumb.jpg

post-55237-0-22571700-1339885660_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...