Sari la conținut

Nituire toba esapament.


m4mihai
 Share

Postări Recomandate

Vazand ca suntem multi pe forum si toti tristi cu vremea de afara, am decis ca e momentul sa aflu rezolvarea la problema mea.

Mai precis de la ultimul drum am simtit ca toba mea home made face zgomot de imi rupe capul, analizand am vazut ca se mai tinea in 1 2 nituri de suportul prins la scarita spate, UNDE AS PUTEA POCNI IN BUCALE ACELE NITURI?

Numai bine si hai cu soarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta la dedeman cleste pt pop-nit-uri sau metoda traditionala cu un dorn si un ciocan mai greu poti nitui fain frumos!

ai un tutorial!

 

cleste pe modelul ala ..... o mare porcarie .... daca mai este si ieftin fugiti de el cat vedeti .... mai mult de 100 de nituri nu prindeti cu el ptr ca CEDEAZA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cleste pe modelul ala ..... o mare porcarie .... daca mai este si ieftin fugiti de el cat vedeti .... mai mult de 100 de nituri nu prindeti cu el ptr ca CEDEAZA !

 

dupa cum se observa omu in acel clip spune ca nu e un model scump - eu am un model asemanator cred ca e facut din ceva aliaj cu antimoniu - s-au dat mai mult de 200 de nituri cu el si inca functioneaza perfect ;) e mai anevoioasa scoaterea tijei nitului de aluminiu!

depinde si ce tipuri de nituri folosesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clestele nu ajunge ever in toba, stai linistit :))

Poate il pacaleste sa intre. :laugh:

 

Se gaseste o metoda ...

 

Dar era aparat de ala, de face sudura cu nit ... un aparat .. sudura magnetica ceva de genul.

 

Stie cineva sa detalieze.

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat problema cu un cleste obisnuit de nituri... araca cam nasol dar pana una alta tine toba + ca numai scapa gaze prin acele gauri.

 

Care aveti idee acuma cum pot scoate sitele rupte din toba??? Trebuie iar sa o "operez"???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...