Sari la conținut

Despre Bmw R71


Hellryder
 Share

Postări Recomandate

Sunt multi care pretind ca ar avea un BMW R71, celebrul model de razboi care a facut istorie. Am vazut multe dezbateri aprinse si aici, pe forum. Putini sunt insa cei care stiu adevarul despre el si stiu cum sa deosebeasca o copie de original. Am gasit un site care prezinta problema in amanunt:

 

http://dnepr.ural.free.fr/controverse.htm

 

Este in franceza, dar o sa va descurcati cumva! :cheers:

 

Se pare ca pana si americanii de la Harley au tras o copie... :)

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modelele cele mai cunoscute pe front au fost R75 si R12 daca vorbim de BMW. nu ai cum sa manaresti perfect un M si sa-l faci BMW. sunt destule detalii care difera. incepand de la materialul din care e facut blocul motor, de exemplu!!! si nu prea ma incanta sa postez diferentele pe care le stiu eu, ( si sunt destule :cheers: ) pentru ca nu vreau ca fraierii care spera sa faca un smen din asta sa profite de informatia respectiva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da... interesante poze... mai departe astept sa ne traduci tu ce e scris pe langa

Pai daca sintem putin atenti vedem ca scrie " sursa in engleza se afla aici" .Dai un clic si hop, apare in engleza. Si cind te gindesti ca am fost corijentu' clasei la franceza ( si in general la toate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...