Sari la conținut

Accident scuter 250 Vasile Milea


adysx
 Share

Postări Recomandate

1. Pe toti stalpii din zona sunt puse urmatoarele semne: http://goo.gl/maps/v5o4

2iq53m.jpg

 

2. Din cate tin minte (nu garantez) odata cu noua linie de tramvai nu mai sunt marcajele la fel ca-n GoogleMaps pe jos

 

3. Legat de mersu pe linia de tramvai, la lege scrie asa:

http://bpr.b.politiaromana.ro/index.php/legislatie/505-hg-1391-din-2006.html

“ART. 103

Pe drumul public cu cel mult doua benzi pe sens si cu o a treia banda pe care este amplasata linia tramvaiului langa axa drumului, conducatorii de vehicule pot folosi aceasta banda, cu obligatia sa lase libera calea tramvaiului, la apropierea acestuia.”

 

Cum (din poza de pe prima pagina) locul accidentului nu este in zona cu linia continuua de dinainte de statia RATB...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am trecut pe acolo si cum banuiam mai devreme, la inceputul scuarului statiei de tramvai exista un semn care te obliga la evitarea scuarului prin dreapta, deci scuteristul nu prea avea ce cauta pe acolo.

de sanatatea lui nu stiu nimic...dar sincer nici nu ma interesează. nu ca as fi un om rau dar sunt o multime de oameni carora nu le pasa lor de viata si sanatatea lor, deci de ce mi-ar pasa mie ? . il compatimesc ca pe orice om care il stiu in surerinta si cam atat.

dacă v-as zice la ce salon este v-ați duce cu flori la el ?

 

pentru mine accidentul asta reprezinta inca o lectie de viata in care daca iti fortezi norocul ajungi sa ti-o iei mai devreme sau mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am trecut pe acolo si cum banuiam mai devreme, la inceputul scuarului statiei de tramvai exista un semn care te obliga la evitarea scuarului prin dreapta, deci scuteristul nu prea avea ce cauta pe acolo.

 

Unde a avut loc accidentul NU era linia continuua (poza III din prima pagina) si nici semnul de care vorbesti tu, care este mai in fata.

jq40vd.jpg

 

Am dat mai sus articolul de lege legat de treaba cu circulatia pe linia de tramvai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off: Iar a inceput galceava... deh daca vremea nu contribuie la descarcarea hormonala arunci... o facem pe forum...

 

on: sanatate scuteristului si data viitoare nu te mai baza pe prioritate... mergi prudent si leaga casca. cresc sansele sa nu sara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...