Sari la conținut

Accident mortal Constanta


Cristi Br
 Share

Postări Recomandate

Poate se uita în oglinzi în momentul ăla,la fel de posibil e să fi făcut conservarul la stânga "ca taxiul" direct de pe banda 1, fără filmare sau martori nu avem de unde Âşti. S-au ieftinit grozav camerele de trafic în ultima vreme dar totuÂşi românii nu le poartă.

Camerele de trafic ar fi utile in cazul in care motociclistul traieste sa isi vizioneze greselile. Daca moare, pace buna, nu il mai ajuta pe el personal cu nimic - poate doar soferul sa infunde puscaria si sa nu ii nenoroceasca si pe altii, daca a fost din vina lui.

 

Daca viteza a omorat motociclistul, fii sigur ca 'racerii' nu se uita la astfel de filmulete 'educative'. Pe ei ii doare la basca de sfaturile rauvoitoare ale unora ca noi, invidiosii care murim de ciuda si vrem sa ii privam de placerea adevarata a motociclismului - viteza. Pana si-o iau si ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce plm tot comentati aiurea?si-a cautat-o, si-a gasit-o..tot respectul pt om, nimic pt rider! nu si-o merita, dar si-a cautat-o! atat tot, nu mai e nimic de zis! rip!!!

 

De obicei sunt de acord cu astfel de ... pareri sa le zicem. Insa varianta constantei e un rahat de drum aglomerat, unde fiecare e mai viteaz ca alalalt de langa. Depasiri prin dreapta, viteza peste limita, intoarceri pe linia continua si altele. De 2 ori am trecut azi pe acolo si 2 accidente era sa fac si eu cam respect viteza legala: sa il iau pe unu' pe capota care a sarit sa traverseze si nici macar nu s-a asigurat, statea cu spatele tipu' si unul care mi-a taiat fata cu un harb cu numere rosii. La 'intersectia' aia (am pus ghilimele pt. ca e linie dubla), varianta e in vale si uneori esti sicanat de cei din spate care vor sa prinda viteza, asta doar ca sa opreasca 500m mai incolo la semafor. Tot acolo, se intra si se iese ca la balamuc. Le e lene sa ocoleasca 100-150 de metri pana la intersectia cu linie punctata sau 500m la giratoriu, ca avem o gramada acum. Mai sus un pic, alta intersectie (de data asta cu linie punctata, cea mentionata in fraza de dinainte), unde bravii soferi RATC nu se sfiesc sa taie calea celor de pe 4 benzi ale drumului cu care se intersecteaza. Pe multi oameni cretinoizi asa zisi soferi, era sa ii fac praf acolo, forteaza si merg pe premiza ca ii lasa cineva, dar cand ai 70 (Pt. ca atat este limita acolo) si iti iese din scurt, ce sa ii faci? Deci pustiul e posibil sa nu fie chiar atat de vina cum acuzati voi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, din ce ai spus mai sus, e fix genul de zona in care nu poti sa mori! eu am spus mai sus: despre morti numai de bine, nu merita sa mori pt ca ai fost 3 secunde inconstient, dar e, pana la urma, vina ta, soarta ta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Declarație martor ocular, se pare că motociclistul Âşi-a forțat norocul începător fiind, Âşoferul autovehiculului nu poartă nici o vină. Motocicleta într-adevăr este un Kawasaki ZR-7 argintiu înmatriculat cu numărul BR 01 TZI.

 

 

Declarație martor ocular, se pare că motociclistul Âşi-a forțat norocul începător fiind, Âşoferul autovehiculului nu poartă nici o vină. Motocicleta într-adevăr este un Kawasaki ZR-7 argintiu înmatriculat cu numărul BR 01 TZI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, din ce ai spus mai sus, e fix genul de zona in care nu poti sa mori! eu am spus mai sus: despre morti numai de bine, nu merita sa mori pt ca ai fost 3 secunde inconstient, dar e, pana la urma, vina ta, soarta ta!!!

Nu chiar. Nu cunosc detaliile si dinamica accidentului, insa pt. mine e o zona de rahat. Am stat pana acum 3 luni in zona si stiu ce se poate intampla. De la tamponari simple pana la accidente serioase. Daca avea tipul 120+ clar inconstienta, sa ii dai pe un sector de drum aglomerat si necunoscut. Daca avea pana in 100, din motive de sicanare sau cine stie ce, e o viteza la care poti ajunge usor acolo. De mine multi si-au batut-o ca merg regulamentar (cu masina si moto), dar eu inca nu am nici o amenda si inca dau din manute si picioare fericit. Iar singura tamponare avuta in vreo 6 ani de permis, a fost din cauza unui mos ochelarist, cand am intrat in intersectie cu un pic peste 60 iar mosul a intrat pe rosu, noroc ca a venit in diagonal cumva si am reusit sa franez si sa evit cat sa il lovesc doar cu coltul masinii. E totusi posibil ca multi cand scapa la o masina sau o motocicleta puternica primul gand e sa ii dea sa vada cat prinde si sa braveze fara motiv. O mai scapa intr-un gard, mai iau o amenda, etc. dar astea sunt...detalii cred :)

 

PS: Am facut o confuzie in legatura cu strada, citisem gresit, deabia acum vad din video. Dar raman frustarile legate de intersectiile mentionate de mine :grinbandit:

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...