Sari la conținut

Catre Sighisoara


Postări Recomandate

Fiind cu firma in teambuilding la munte in Busteni. Am profitat de ziua de luni si am tras o plimbarica pana la Sighisoara.

 

Cetatea de la Rupea.

drumul pana la cetate este proaspat asfaltat, cetatea era inchisa, in renovare. Se va deschide anul viitor din ce mi-a zis o doamna la fata locului.

 

IMG_4636.JPG

 

Saschiz

 

IMG_4645.JPG

 

Biserica fortificata din Saschiz (cica aici s-a filmat Harry potter.. nu am verificat informatia)

 

IMG_4643.JPG

 

Cetatea Saschiz drumul este destul de prost la inceput, format din dale de beton, unele sparte, altele lipsa. apoi devine un forestier, cu cateva portiuni noroioase. Pana la cetate se urca pe jos pe langa statia radio (antena alba cu rosu). Noi nu am urcat ca nu aveam unde sa las echipamentul. De acolo am coborat pe un drum care coboara prin spatele gospodariilor oamenilor plin de santuri prin care se scurge apa, dar nu mai lung de 300m, in comparatie cu drumul pe care am urcat care avea ~2km

 

IMG_4649.JPG

 

IMG_4652.JPG

 

Sighisoara Drumul prin Padurea Bogatii este excelent. Soare la venire, ploaie torentiala la plecare

 

IMG_4658.JPG

 

IMG_4659.JPG

 

IMG_4675.JPG

 

Enjoy

 

Pe drum am avut parte de 2-3 masini care au depasit ingorandu-mi complet prezenta pe contrasens. Apoi inainte de a intra in padurea Bogatii am ajuns la un accident in care fusese implicat un BMW r1200Gs alb cu numar de BV si Logan break, pilotul era bine. nu avea nimic rupt doar lovit la oo. se pare ca loganul iesise din parcare, mergea incet pe marginea drumului, iar cand BMW-ul se pregatea sa faca depasirea a virat stranga catre un drum perpedicular pe cel principal. impact in aripa stanga spate a masinii. Motocicleta cred ca era dauna totala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...