Sari la conținut

viena - garmisch


knox
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

As dori sa ajung in iulie la garmisch in germania si cum gps-ul meu a ales cel mai rapid drum... m-am gandit ca o sa fie tare plictisitor si pacat sa tai toata austria pe autostrazi.

Asa ca as avea nevoie de niste ideei de traseu de la cei care au mai facut viena-germania pe alte drumuri decat autostrazi.. panoramice/nationale/judetene chiar si cu un mic ocol.. in limita a 700 de km.

Astep idei! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ca as avea nevoie de niste ideei de traseu de la cei care au mai facut viena-germania pe alte drumuri decat autostrazi.. panoramice/nationale/judetene chiar si cu un mic ocol.. in limita a 700 de km.

Astep idei! :moto:

 

Viena-Krems pe B1, apoi pe B3 de-a lungul Dunarii pana spre Linz, cobori putin spre lacurile alpine (Mondsee / Attersee) si ajungi la Salzburg, apoi imediat intri in Germania langa Berchtesgaden si de acolo pe Deustche Alpenstrasse pana la Garmisch. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi pe mana lui Vlad, asculta ce zic!

si daca tot esti in zona Berchtesgaden, ar fi pacat sa nu vizitezi Eagle's Nest, resedinta lui Hitler. Grija acolo pe curbe cum urci, anul trecut se lucra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutare un amator pentru garmischs cu care sa impart costul benzinei plecarea pe 5 cel tarziu ora 17 din bucuresti mers intins pana acolo fara lalaiala vineri si sambata fiecare face ce doreste sambata noapte intoarcerea catre casa duminica seara sa fim acasa luni muncesc cost de persoana cam 125-130 euro am loc destul pentru bagaje am si un cort implus echipament usor de vara la imbracaminte ma refer programul intruniri http://www.gapa.de/BMW_Motorrad_Days

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...