Sari la conținut

ma dispera


Postări Recomandate

salur ! am un honda nsr 50 si aveam probleme cu carburatorul vechi era plutitorul deformat si mai multe pe la el si ce am zis sa caut un carburatooor si am gasit carburator nu exact ca cel original dar aproape...se potriveste la flansa tot dar nuj ce are ca tot am nivelul mare in el...sau nu stiu ce are ca nu imi tine relantiul ,...pe loc se tureaza frumos in 10-11 mii dar cand dau sa plec abia pleaca si cand bag mana in gaz moare ceva pareri daca se poate sa ma ajutati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carburatoarele nu se cumpara dupa "seamana cu asta, deci ar trebui sa faca aceeasi treaba" Mai mult ca sigur desi seamana nu are aceleasi jigleoare, unde mai pui ca poate el sa semene si totusi sa nu faca aceeasi treaba chiar si cu jigleoarele carburatorului original

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumparati carburatorul pt modelul tau de motorizare, si nu fa `carpeli dinastea` de 2lei , inca ceva... `gat de admisie` nu flansa :scratch:...:what::ok:

nu il gasesc :angryfire: daca il gaseama nu mai il luam pasta ....nici plutitorul nu l-am gasit la cel vechi ca acela e stricat....cel care l-a avut la topit nuj ce a vrut sa ai faca:|....

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu il gasesc :angryfire: daca il gaseama nu mai il luam pasta ....nici plutitorul nu l-am gasit la cel vechi ca acela e stricat....cel care l-a avut la topit nuj ce a vrut sa ai faca:|....

Mocangii mai sunte-ti unii ma ... ai intebat la cineva care vinde piese de moto si a zis ca nu poate sa iti aduca plutitor ? Ai cautat Sh si nu ai gasit un carburator ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu il gasesc :angryfire: daca il gaseama nu mai il luam pasta ....nici plutitorul nu l-am gasit la cel vechi ca acela e stricat....cel care l-a avut la topit nuj ce a vrut sa ai faca:|....

a incercat sa-l lipeasca pt ca era spart.

 

Practic ar merge o improvizatie (alt carburator) numai daca este carb pt mobra de aceeasi capacitate, putere, turatie, 2T sau 4T ;)

 

PS - bine ca nu ai dat banii pe cosmetizare , astfel o sa iti ajunga pt carburatie :unsure:

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a incercat sa-l lipeasca pt ca era spart.

 

Practic ar merge o improvizatie (alt carburator) numai daca este carb pt mobra de aceeasi capacitate, putere, turatie, 2T sau 4T ;)

 

PS - bine ca nu ai dat banii pe cosmetizare , astfel o sa iti ajunga pt carburatie :unsure:

nu am incercat eu sa il lipesc ! asa l-am luat ...eu am cautat carburator nou si la dezmembrari ! pana la urma am gasit un plutitor care se potriveste si acum merge mai bine am schimbat si un jigler si e ok ....dar din cand in cand daca bagi mana in gaz tare il inneaca asa cred trebuie sa iei acceleratia cursiv si merge ok :grinbandit: oricum multumesc mult pentru sfaturi :cheers:

 

Mocangii mai sunte-ti unii ma ... ai intebat la cineva care vinde piese de moto si a zis ca nu poate sa iti aduca plutitor ? Ai cautat Sh si nu ai gasit un carburator ?

 

am cautat sefule dar pana la urma am gasit un plutitor nou care se potriveste ... :grinbandit:

 

 

 

Editat de the hunter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...