Sari la conținut

Carburator Sau Altceva?


Ady_kymco
 Share

Postări Recomandate

Sal.Am o problema.Nu stiu din ce cauza se uda bujia.Poate sa fie de la carburator???Dupa ce desfac carburatorul si umblu putin prin el , il montez la loc , merge putin , dar dupa putin timp se uda bujia.Am incercat cu diferite bujii:Bosch , Simanec(cred k asa se numeste) , etc.Nu stiu ce poate sa aiba.Poate ma ajutati voi.Raman dator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.Am o problema.Nu stiu din ce cauza se uda bujia.Poate sa fie de la carburator???Dupa ce desfac carburatorul si umblu putin prin el , il montez la loc , merge putin , dar dupa putin timp se uda bujia.Am incercat cu diferite bujii:Bosch , Simanec(cred k asa se numeste) , etc.Nu stiu ce poate sa aiba.Poate ma ajutati voi.Raman dator.

Sigur este de la carburator. Crezi ca bujia "suge" cumva benzina mai multa? Regleaza cum trebuie acul de dozaj, vezi filtrul de aer, vezi daca da scanteie calumea. poti verifica asta cu bujia scoasa, conectata pe fisa si atinsa cu fierul de un fier de pe motocicleta. Asa poti vedea scanteia daca dai pedale sau dai la demaror.

daca nu are scanteie e naspa >>>>>>>>problema in sist de aprindere(platini,bobina, primar, etc)

vezi si tu ia-o babeste.

cel mai sigur e de la carb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...