Sari la conținut

gsx-r 750 k1...


Gaa
 Share

Postări Recomandate

sal, am si eu o problema cu un gsx-r 750 k1. in antaia urca in ture si trage f bine pana ajunge la vreo 11500 apoi turometru se da pe 0 si motorul se aude ca si cum ar fi in relanti..dupa 2-3 sec max.isi revine singura. multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dispare si lumina in bord?

Atunci cand face aceasta problema,se aprinde FI pe bord?

bord-ul ramane luminat si FI-ul este prezent de cand am luat motor,dar stiam k apare FI dak ii schimbi evacuarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai Fi aprins intra in diagnoza,si spune ce cod ai acolo.

as intra ..dar nu stiu cum :D stiu k e o mufa neagra kre e situata sub seaua pasagerului pt diagnoza dar nu stiu ce trebuie sa fac :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mufa este alba 4pini dintre care 2 ocupati,langa cea neagra cu 8 pini.

Faci un strap intre cei 2 pini,pe bord o sa apara un cod de ex: C 46

Astept codul...

sper sa nu ma fac de ras sau sa te stresez,dar chiar nu le am :D ... adik sa pun in mufa aia o bucata de sarma(gen: in scurt? ) intreb sa fiu sigur sa nu fac vreo nefacuta,sa ard toata instalatia :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tng as putea sa incerc si eu cu problema mea la GSX-R 750 K1 cea care intrerupe?

Da,daca ai FI aprins atunci o sa ai si un cod de eroare acolo.

Procedura de diagnoza de mai sus,este valabila si pentru tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,daca ai FI aprins atunci o sa ai si un cod de eroare acolo.

Procedura de diagnoza de mai sus,este valabila si pentru tine.

am facut procedura azi si imi arata exact asa : _C00 din cate am auzit C00 inseamna ca nu am nici o eroare.nu? ce ar putea fi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomand cu mare caldura pe domnul George aka TNG stie ce face si are cu ce Multumit de servicile lui

mai nou imi face imi face la fel si in a 2 a si in a 3a si + de asta mai scapa si un rateu.ce ar putea avea? :baldy:

 

mai nou imi face imi face la fel si in a 2 a si in a 3a si + de asta mai scapa si un rateu.ce ar putea avea? :baldy:

este posibil sa fie din cauza bujiilor sau e de la partea electrica?

 

nu ma ajuta si pe mn nimeni?!? platesc in bere ;) promit!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti povestesc ce am patit eu. carburatie srad de 600. in ture mai multe pierdeam din putere si imi mergea in 2-3 cilindri,dupa 2-3 secunde isi revenea. (am patit o data in curba larga cu 170-180 sa imi dea in nas....naspa tare senzatia...) remedierea: am dat rezervorul jos,scos pompa de benzina si am curatat fitrul din interior. am gasit 100ml apa si filtrul era plin de mazga noroi.curatat cu detergent si o periiuta de dinti. dupa aia mergea de nu imi venea sa cred.

o alta patanie,tot la fel intrerupea si mergea urat. remedierea: verificat si izolat din nou toate firele ce duceau spre bobine la bujii.de atjnci nu a mai facut nimic.

sper sa iti fie de folos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi cu ea intr-un service...nimeni nu are interes sa te ajute moka...apeleaza la TNG sau la altcineva mai apropiat si o sa rezolvi problema fara carpeli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi cu ea intr-un service...nimeni nu are interes sa te ajute moka...apeleaza la TNG sau la altcineva mai apropiat si o sa rezolvi problema fara carpeli.

apelam,dar cu sunt la vreo 150 de km de Bucuresti si 120 de km de Constanta... din cauza asta incercam sa o rezolv asa. multumesc gabriel pt indrumare!o sa incerc sa fac ce mi-ai zis...

 

am desfacut pompa de benzina...avea putina rugina la filtru de benzina ,dar nu era de speriat(am curatat) ,DAR tot asa face :baldy: ce areeee??? :(( :baldy:

 

am desfacut pompa de benzina...avea putina rugina la filtru de benzina ,dar nu era de speriat(am curatat) ,DAR tot asa face :baldy: ce areeee??? :(( :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica pe rand:

borne baterie,masa motor,papucul de la firul negru primul de la borna minus,mufe si conectori sub carena laterala dreapta,blocul sigurante,sigurante,butonul rosu,contact, firele lor si mufe, TOS senzor, intrerupator cric, conector general injectie,conectori bobine inductie,mufe pompa benzina,debit si presiune pompa, conectori ECU,supapa respiratie rezervor...momentan asta imi trece orin cap de vrificat..

Totusi, este greu sa repari moto pe net,pentru ca nu poti face o identificare corect a problemei fara sa o auzi,simti,masori verifici etc etc.

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica pe rand:

borne baterie,masa motor,papucul de la firul negru primul de la borna minus,mufe si conectori sub carena laterala dreapta,blocul sigurante,sigurante,butonul rosu,contact, firele lor si mufe, TOS senzor, intrerupator cric, conector general injectie,conectori bobine inductie,mufe pompa benzina,debit si presiune pompa, conectori ECU,supapa respiratie rezervor...momentan asta imi trece orin cap de vrificat..

Totusi, este greu sa repari moto pe net,pentru ca nu poti face o identificare corect a problemei fara sa o auzi,simti,masori verifici etc etc.

multumesc pt indrumare!o sa verific o parte din ele(pe care le cunosc) :D am avut probleme cu mufa de la cric...era contacul imperfect,dar atunci se oprea pur si simplu.o sa verific...revin cu noutati,sper sa vin cu rezultatul(k imi sta pe ficat,tot timpul ma gandesc acolo :D )

 

nu am reusit sa o mai ''bibilesc'' :D dar ieri am ambalat-o si mi-a murit motoru in mers,mi-a mai facut treaba asta o data ,dar am zis k a fost din vina mea.sa fie vrun injector infundat? :-? o sa o pun la spinare si o duc la doctor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...