Sari la conținut

distributie honda


Postări Recomandate

Salut baieti ! am o problema si eu am pinion spate de 32 de dinti si trage foarte greu asi vrea sa ai pun de 47 ca cel original al lui ....o sa traga mai bine dupa nu? mai usor...acum daca dau de un pic de deal trage ft greu nu pot sari de a 2-3 a cu ea...astept parerile voastre. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca poti sa pui cum a fost din fabrica.Nu stiu insa daca iti ajunge lantul ca sa schimbi doar pinionul spate.In schimb o sa ai motorul mai turat la aceeasi viteza cum era cu pinionul de 32.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai vrut sa scrii transmisie, nu distributie.

da scz:D

 

Normal ca poti sa pui cum a fost din fabrica.Nu stiu insa daca iti ajunge lantul ca sa schimbi doar pinionul spate.In schimb o sa ai motorul mai turat la aceeasi viteza cum era cu pinionul de 32.

dar cred ca o sa am mai multa forta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da scz:D

 

 

dar cred ca o sa am mai multa forta ...

Forta care se "invarte", se numeste cuplu, si da , o sa ai mai mult cuplu, insa o sa iti scada viteza maxima si o sa iti creasca consumul (ambele nu foarte mult, de fapt la fel de mult cum o sa iti creasca cuplul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forta care se "invarte", se numeste cuplu, si da , o sa ai mai mult cuplu, insa o sa iti scada viteza maxima si o sa iti creasca consumul (ambele nu foarte mult, de fapt la fel de mult cum o sa iti creasca cuplul).

nu ma intereseaza prea mult viteza daca se duce undeva la 90 e ok ....ma intereseaza sa mearga calumea cand dau de un pic de panta nu sa merg cu 40 cand urc si panta este foarte mica...oricum multumesc mult tuturor! Asfalt uscat :D

Editat de the hunter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...