Sari la conținut

serbia-bosnia-croatia-muntenegru


danielc
 Share

Postări Recomandate

va rog sa ma ajutati cu orice informatie referitoare la traseul pe care intentionez sa-l parcurg.

Traseul e ASTA

 

entionez ca din Zlatibour(serbia) intentionez sa merg prin Bosnia cu urmatoarele repere si sa ies in croatia . va rog sa ma ajutati cu orice informatie legata de cazare, locuri de vizitat, taxe la frontiera, etc. Multumesc anticipat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog sa ma ajutati cu orice informatie referitoare la traseul pe care intentionez sa-l parcurg.

Traseul e ASTA

 

entionez ca din Zlatibour(serbia) intentionez sa merg prin Bosnia cu urmatoarele repere si sa ies in croatia . va rog sa ma ajutati cu orice informatie legata de cazare, locuri de vizitat, taxe la frontiera, etc. Multumesc anticipat :cheers:

 

Salut Daniele, noi tocmai am venit din excursie. SERBIA, MUNTE NEGRU, CROATIA nu este nici o taxa la vami, ne-a cerut buletin si talon moto, la bagaje se uita doar prin sondaj am scapat de fiecare data. BOSNIA am ocolit-o cu feribotul. In BUDVA am platit 45 EURO cazarea la hotel, restul am dormit la cort in campinguri.Soseaua de coasta de la Budva in sus este foarte aglomerata. Ai gasit problema de o aveai la gs?

Editat de Oformula
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Daniele, noi tocmai am venit din excursie. SERBIA, MUNTE NEGRU, CROATIA nu este nici o taxa la vami, ne-a cerut buletin si talon moto, la bagaje se uita doar prin sondaj am scapat de fiecare data. BOSNIA am ocolit-o cu feribotul. In BUDVA am platit 45 EURO cazarea la hotel, restul am dormit la cort in campinguri.Soseaua de coasta de la Budva in sus este foarte aglomerata. Ai gasit problema de o aveai la gs?

Multumesc Vali...problema era de la baterie(nu era conectata bine), acum urmeaza sa ii fac un ungator de lant. Care sunt preturile la benzina pe acolo? Am un buget de 450e si mi-e teama ca nu ma incadrez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Vali...problema era de la baterie(nu era conectata bine), acum urmeaza sa ii fac un ungator de lant. Care sunt preturile la benzina pe acolo? Am un buget de 450e si mi-e teama ca nu ma incadrez.

Eu zic ca-ti ajung banii....am facut Serbia-Zlatibor-Muntenegru-Budva ,doua persoane,8 zile cu 450 euro...acum depinde cum gasesti cazare..in Zlatibor este o parcare imensa,o sa vezi un hotel cu flori la geamuri,acolo este destul de ieftin 34 euro am platit 4 persoane si in Budva nu sta la hotel ca nu merita,gasesti multi particulari care se ocupa cu cazarile si este perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cativa km de Budva (20-30km varianta prin tunel)este golful Kotor cu castelul si versantul sau montan deosebit. Eu zic sa te cazezi acolo diferenta de pret este de 25 / 30 %, iar daca nu tii neaparat ca plaja sa aiba nisip in Kotor gaesti locuri de baie suficiente. Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutari :ok:

Dintre cei care ati mai iesit din tara cu motoarele, Serbia, bosnia, Croatia, MunteNegru- au fost probleme legate de furturi, ati dormit iepureste, le-ati asigurat cu antifurt cumva??

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

benzina este cam 1.4euro

gasesti peste tot oameni care stiu engleza, dar nu neaparat din prima incercare:)

eu peste tot pe unde am fost mi-am lasat bagajele(genti textil) si echipamentu pe mobra, mi-a disparut doar harta cu romania

in aproape 3000km am vazut doar un singur radar, pe care nu l-am ratat :banana:

Editat de delete636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...